portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon Garanti Süresi

arkadaşlar yaklaşık 1 sene önce yurtdışından aldığım canon s2 makinamı arızası nedeniyle erkayalara götürdüm ve bana tamir bedeli 300ytl dediler. ben yurtdışında garantisi olduğunu biliyorum ama süresi hakkında hiç bir bilgim yok.evraklarını da bulamadığım için size sormaya karar verdim bu süre hakkında bir bilgisi olan varsa ve de kargo ile gönderim olabiliyormu bilgi verirseniz sevinirim.

Tarih: 21 Ekim 2006, 21:41 - İp: 85.***.**9.198
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

İngiltere hariç avrupa ülkelerinden satınalınan ürünlerin ülkemizde garantileri geçmektedir.Ülkemizde de yani yeni uygulanmaya başlanan + 1 yıl garanti sistemine dahilseniz 3 yıl değilseniz 2 yıl garantilidir.

Tarih: 24 Ekim 2006, 11:36 - İp: 88.***.**5.199
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

burkay bey teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ama benim makine amerikadan alındı bu konu hakkında bilginiz varmı
selamlar

Tarih: 25 Ekim 2006, 00:00 - İp: 85.***.**9.37
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yurtdısından alınan makıneler ulkemızde garanti kapsamında degil..zaten ınsanların yurtdısından almama nedenleride bu...yapabılecegınız tek sey yurtdısı garantısınden yararlanabılmek için -ki sanıyorum bir yıl oda- makınenızı aldıgınız ulkeye gondermek orada bir canon servisi tarafından tamirini saglamak..bunada nekadar yanasırsınız bilmem..saygılar

Tarih: 25 Ekim 2006, 14:32 - İp: 88.***.**2.86
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili garijin burkay bey le dediğiniz şey çakışıyor bu konuda hangisi doğru bilemeyeceğim ama benim asıl merak ettiğim şey amerikadan alınan ürünün garanti süresi. çünkü ben makinayı alalı 1 sene 2-3 hafta oldu eğer 2 sene ise göndermeye razıyım çünkü erkayalara 300ytl vermek mantıklı değil.
ayrıca hayyam da sorduğum bir yerde flexi yırtılmış ise bunu erkayalardan başka yer yapamaz dedi yaparım derse yalan söylüyordur da dedi bu konuda burkay beyin fikrini de merak ediyorum bir camera tamircisi olarak
selamlar

Tarih: 25 Ekim 2006, 14:49 - İp: 85.***.**9.37
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

burkay beyle ne konuda cakısıyoruz anlayamadım..garantı suresi konusunda ise kendisi turkıyedekı garantı surelerini belirtmiş diye dusunuyorum..cunku benım bıldıgım yurtdısından alınan urunlerde garantı bır yıl..buarada erkayalardan baskası yapamaz lafı turkıye ıcın gecerlidir diye dusunuyorum..malumunuz canon turk malı degilsaygılar..umarım sorununuzu kolay yoldan halledebilirsiniz..

Tarih: 25 Ekim 2006, 19:53 - İp: 88.***.**7.218
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkür ederim gaijin bey umarım sorunu halledip fotoğraf dünyasına tekrar kavuşurum
selamlar

Tarih: 25 Ekim 2006, 21:07 - İp: 85.***.**9.37
hünkar
hünkar (üye)
İstanbul / Amatör

Üzgünüm ama bence orayada göndersen mutlaka bir şekilde para isteyeceklerdir senden. İyisimi bence sen Sirkecide Hayyam Çarşına git. İçeriye girdiğinden merdivenlerin solunda Yanlış hatırlamıyorsam babataş fotoydu herkalde genç arkadaş olacak orada Yaptığı tamire hemde 8 ay garanti veriyo. ohh ağrımaz başım sızlamaz dişim

Tarih: 2 Kasım 2006, 16:59 - İp: 88.***.**3.140
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Hünkar eğer babataş fotografçılıkla tanışıyorsan söyle siteye reklam versinler

#burkay' tarafyndan 03.11.2006 06:15:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Kasım 2006, 18:41 - İp: 85.***.**8.60
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Burkay bey nasıl arkadaşı olan Pentax yetkili servisinin adresini verdiyse, Hünkar bey de memnun kaldığı bir tamircinin ismini vermiş. Sonuçta her ikisi de faydalı bilgi paylaşımları, ben bunda yanlış birşey göremedim.

Tarih: 3 Kasım 2006, 13:09 - İp: 85.***.**2.176
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili murgur ben kendimi bir firma olduğumu deklere ettim.
ancak sitede aslında bir firma sahibi veya çalışanı olduğu halde bunu gizleyip sanki amatör fotografçıymış gibi örtülü reklam yapan arkadaşları bu siteye reklam vermeye davet etmek sitenin ayakta kalması için gerekli bir şey değil mi?
Pentax servis konusu ise bir reklam değil olan değişikliği duyurmak niteliğindedir.
Pentaxın bu güne kadar olan yetkili servisliğini başarıyla yürüten Sayın Nazmi Kılıçer (Elitel firması) artık pentaxın syurtdışı satın alınmış ürünlerinin servis hizmetini yürtmekle görevlendirilmiştir.

Tarih: 3 Kasım 2006, 13:27 - İp: 81.***.**9.4
  • 1