banus
banus (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon A80’de Ccd Ayarı

Merhaba arkadaşlar,
yaklaşık 1 ay kadar önce Dubai'den Canon Powershot A80 getirttim. Fakat açıkhavada resim çektiğimde resim bembeyaz görünüyor. Kapalı mekanlarda sorun yok. Canon yetkilisi Erkayalar'a götürdüm ve bana CCD ayarının yapılması gerektiğini söylediler. Fakat bu ayar yapıldıktan sonra başka arıza da çıkabilir dediler. Kesin bir şey söylemiyorlar. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Bu hata tekrarlayabilir mi? Üstelik garanti belgesini de kabul etmiyorlar. Ben ise belgenin international olduğunu söylüyorum.
Makinenin daha ilk açılışında böyle bir sorun ile karşılaşmak benim çok moralimi bozdu. Yorumlarınızı bekliyorum......

Tarih: 18 Haziran 2004, 08:46 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Moralini bozacak bir durum yok.Bir fotoğrafçıya gidip makine çekim modunda iken menüye girip gereken değerleri kısmayla sorununu çözebilirsin.En güzeli tabiiki senin kullanma kılavuzuna bakarak makineni tam performanslı bir şekilde kullanabilmeyi öğrenmen.

Tarih: 19 Haziran 2004, 19:52 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili sierra,

Canon da ccd yok derken şaka yaptın değil mi?Yoksa işkembe-i kübra olamaz dimi... Bildsensor 1/1,8 Zoll, ca. 4,0 Mio. Pixel CCD mit Primärfarbfilter
max. effektive Bildfläche 2272 x 1704 Pixel
Empfindlichkeit Automatisch, ISO 50, 100, 200, 400

Tarih: 24 Temmuz 2004, 23:03 - İp: yok
  • 1