ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

Canon 520 de Objektif Kapagı Hatası

2 ay önce İzmir Egemen Elektronikten aldıgım canon a 520 makinemin, bu gün fotograf çeerken,objektifi kapatan perdenın yarım (dikdöertgen şeklinde)açildıgını gördum.Bu daha sonra birkaç defa denedigimde objektif kapagpgı tam açildı ama,sonra yine yarım açilmaya devam etti.sorun ne olabilir.Başka bir forumda okudugum kadarıyla,2 kişinin basina da aynı olay gelmiş.yardımlarınızı rıca ederim.

Tarih: 25 Mart 2006, 22:33 - İp: yok
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

Ben diğer forumda okuduğunuz yazıyı merak ettim. Link verebilirseniz sevinirim.En azından nasıl olmuş bu olay bilelim derim.

Tarih: 26 Mart 2006, 19:06 - İp: 85.***.**7.180
ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

Diger forumda arkadaşin dedigi önemli degil,önemli olan benim sorunum.ama yıne de kopyaladım,yapıştırdım..aşagıda:

arkadaşlar yeni konu açmak istemedim kusura bakmayın..
2aylık a520'min lens kapağı açılırken yarıda kalmaya başladı.Sık sık tekrarlıyo bu sorunu nerdeyse her 2 açışımdan birinde yarısı açılıyo kalıyo öyle sonra parmagımla dokundugumda tamamen açılıyo.
Böyle 1sorunu olan bir arkadaşım vardı makıneyı aldıktan 3gün sonra çıkmıştı sorun ve garantiye götürdüğünde objekfitfe yamukluk oldugunu,böyle 1şeyin ancak büyük darbeyle olabileceğini ve garanti dışı olabileceğini söylediler.Ama hem o hem de ben makineleri düşürmedik veya objektife darbe alacak şekilde kullanmadık
Yaklaşık 1ay önce de yapmıştı böyle 1 tutukluk ancak 1kere yaptı düzeldi diye fazla önemsemedim.Şimdi garantiye versem tamir süresi uzun zaman alır mı?Garanti dışı olacak bir durumda olması sinirlerimi bozdu.
Zehir etti Abide gezimi ya millet de ora praktica gibi daha alt seviyede makineler var çatır çatır çekiyo rezil oldum biraz karizmayı çizdirdik

Foto atamadım kusura bakmayın ama isterseniz 18mart yeni geçmişken abide ve birkaç anıt mezarın fotolarını koyabilirim

Tarih: 26 Mart 2006, 19:26 - İp: 85.***.**5.90
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

o sorunu ben de yaşadım ama pek büyük bir problem değil diye düşünüyorum...Yarım açık kalan perdeye tırnagınızla azıcık dokunduguzda tam açılıyor ve sorun bir daha olmadı bende,bi kaç defa olmuştu ama şu anda sorun yok

Tarih: 29 Mart 2006, 16:55 - İp: 62.***.**1.55
  • 1