coolblazer
coolblazer (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 500 D Odak Sorunu.

arkadaslar öncelikle hepinize merhaba. siteye yeni üye oldum ve bana yardımcı olabileceginizi düşündüm . 18-55 mm lense sahibim fakat bugun af modunda odaklanma yapmadıgını farkettim bircok ayarını degiştirdim fakat sonuc yok deklanşore yarım bastıgımda hicbir odaklanma yapmıyor. yardımcı olabilicek yada fikri olan biri varsa çok sevinirim. saygılarımla

Tarih: 1 Ekim 2010, 01:13 - İp: 88.***.**7.119
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

lens uzerindeki dugmeyi af ye getirdiginize emin olun.
birde canlı onizleme sırasında focus yapmaz
vizorden cekim yaparken af yapar

butun bunları kontrol ettikten sonra hala af yapmıyorsa iletişimsizlik olabilir lens ile makine araında.

Tarih: 1 Ekim 2010, 16:12 - İp: 217.***.**7.23
coolblazer
coolblazer (üye)
İstanbul / Amatör

af modunda hepsini denedim soruncözülmedi. dediginiz gibi olabilir peki yaptırabilecegim bi yer varmı bildiginiz hayyamı öneriyorlar

#coolblazer' tarafından 01.10.2010 21:06:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ekim 2010, 21:06 - İp: 78.***.**1.165
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

garantiliyse canon servisi, degilse hayyamda iyi bir tamirci.
baska bir canon lensle deneyın once lenstenmi kaynaklandıgını anlayın.
lens bulma sansınız yoksa hayyamda bır dukkana gidin rica edin. lens kullanmanıza izin veren biri cıkar diye dusunuyorm

Tarih: 2 Ekim 2010, 01:20 - İp: 88.***.**8.140
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Lensi çıkarıp tekrar takmayı denediğinizi farzediyorum .

Tarih: 2 Ekim 2010, 01:33 - İp: 96.***.**4.180
studyo_hayal
studyo_hayal (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

s.a arkadaşlar konuyla konumun pek alakası yok lakin en güncel konu bunu gördüm kısmetse yeni bir fotoğraf stüdyosu açıyorum samsunun alaçam ilçesinde tabelayla ilgili sorum olacaktı bildiğim kadarıyla bırakmıştı firmalar tabela yapımını ama genede sormak istedim bayilik alarak tabela yaptırmam mümkünmü teşk. ediyor acil cvp bekliyorum [email protected]

Tarih: 2 Ekim 2010, 10:15 - İp: 88.***.**7.4
  • 1