oknc
oknc (üye)
Bolu / Amatör

Canon 350d Flash Problemi(yardım Lütfen)

Arkadaşlar makinemin dahili flashı çekim yaparken kendiliğinden açılmıyor,fotoğrafı çekmeye çalıştığım an ortamın kendi ışığının yetersiz olduğu zamanlarda arka arkaya üç defa tık tık tık sesinden sonra ekranda "Err OS" uyarısı görünüyor ve makinemi tekrardan kapatıp açmam gerekiyor.Flash bölümünü kendim kaldırdım ve flashda bı bozukluk yok açık olduğu zaman patlıyor ve ışık sağlıyor ama kapalıyken kendisi açılmıyor işte,açtıktan sonra kapatırkende sabit kalıyor kendiğinden yukarı doğru tekrar kalkmıyor sanırım bi yağlanma ihtiyacımı var mekanizmanın beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

#oknc' tarafından 03.04.2011 16:20:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Nisan 2011, 15:55 - İp: 88.***.**9.252
caens
caens (üye)
İstanbul / Amatör

bilmiyorum faydalı olur mu ama bir yerde makinenin kendine ekstra flash takılıymış gibi çekim yaptığını falan okumuştum bununla ilgili olabilir. sorunu çözmek için ekstra flash takıp bu moddan çıkmanız gerekiyor sanırım.

Tarih: 4 Nisan 2011, 04:43 - İp: 92.***.**9.23
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör
oknc
oknc (üye)
Bolu / Amatör

caens saolasın arkadasım ama o iş fayda etmedi denedim olmadı yani,bitpire arkadaş sen de saol biraz baktım ama harici flashla ilgili bi konudan bahsediyor sanırım orası makinanın flashını elimle açmak dışında şu an yapabilceğim bişi yok sanırım

Tarih: 5 Nisan 2011, 01:30 - İp: 78.***.**9.119
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Harici flaşla ilgili değil. Harici flaş kızağında aşağı yukarı hareket eden iki tane mikro switch varmış. Bunlardan biri veya ikisi birden takılı kalınca makine kızakta flaş var zannederek kendi flaşını açmıyormuş. Nasıl tamir edileceğini de detaylı anlatmış adam. Benden bu kadar, gerisi sana kalmış.

Tarih: 5 Nisan 2011, 09:12 - İp: 213.***.**5.242
  • 1