ytsejam
ytsejam (üye)
Yurtdışı / Amatör

Cameram Dustu

Selamlar ;

geceden tripodda camerayi unutmusum gunduz de ruzgardan mi yoksa bize bi misafir gelmisti cocuklu onlar mi dusurdu tripodu kamerayla cok yeni bir kamera 2 olmadi daha alali. canon eos 1100d.

simdi baktim zoom in zoom out yaparken lensi cevirirken yani sanki arasina kum kacmis gibi bir ses geliyor bu bir.

ikincisi odaklarken en yakinda her zaman odaklayamiyor sanirim yada odaklarken de sanki icindeki lens hafif saga kayiyor odakladiginda..

sizce garanti dahilinde olur mu olmaz mi ? yarin goturmeyi planliyorum teknik servisine

Simdiden tesekkurler saygilar..

Tarih: 28 Temmuz 2011, 06:53 - İp: 112.***.**5.7
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Düşürme, darbeye maruz kalma ve suyla temaslar malesef garanti kapsamı dışındadır.
Ücret karşılığı tamir ederler.
Olur böyle şeyler. Üzülmeyin.

#ercan43' tarafından 28.07.2011 20:51:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Temmuz 2011, 20:50 - İp: 92.***.**6.236
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Sözkonusu lens kit lens ise eğer muhtemelen ücret karşılığı da tamir etmeyeceklerdir.

Plastik kit lensler bir kere açtın mı bir daha kapanmaz falan diyorlar, bir nevii sarf malzemesi muamelesi yapıyorlar, çok da haksız değiller, çünkü kit lensin ederi 200-300 TL falan, servisin kontak açma ücreti en az 50 TL falan zaten, hani bunun parçasu hani bunun işçiliği, değmez.

Kimbilir bu vesileyle DSLRınızın hakkını verecek bir lens edinmiş olursunuz. Unutmayın DSLRınız daha kutuyu açtığınız dakika yarı yarıya değer kaybetti, fakat aynı şey lensler için geçerli değil, 25-30 yıllık lensler bile bugün hala para ediyor.

Tarih: 28 Temmuz 2011, 21:40 - İp: 88.***.**1.129
ytsejam
ytsejam (üye)
Yurtdışı / Amatör

evet kullanicidan kaynaklanan sorunlar da yapmiyolar ama sansimi denedim biraz hikaye yazdim bakalm cok buyuk bir hasar yok sadece max zoomdayken focuslayamiyor ve zoom in zoom out yaparken sanki icine toz kacms gibi ses oluyor.. 7 is gunu dediler ( turkiyede 30 is gunu bu arada kisa geldi baya ) olmadi parayla yaptiririm yada duruma gore yeni daha gelismis alirim

Tarih: 29 Temmuz 2011, 13:46 - İp: 112.***.**5.7
  • 1