iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bhphotovideo. Com

arkadaslar gecen hafta bhphotovideo sitesinden (america) tamron 17/50 lens aldım. ispnyada 400€ buldum en ucuz bu sitedeise gonderme ucreti dahil 355€
fiyat iyi geldi paket bugun elime gecti oda ne benden 112 € vergi istiyorlar. sok oldum el mahkum odedim tabii boylelikle alabilecegim en pahalı fiyata almıs oldum. o yuzden yurdısından bir sey almadan once gumruk bilgilerini iyice ogrenin sonra benim gibi salak durumuna dusersiniz.

Tarih: 23 Temmuz 2007, 19:44 - İp: 83.***.**7.200
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

küçük bir araştırma yapsaydın normal günlerde 100 euro üstündeki ürünlerde yılbaşları ve bayramlar gibi özel günlerde 300 euro üzeri alışverişlerde gümrük vergisi alındığını görebilirdin

Tarih: 23 Temmuz 2007, 22:09 - İp: 88.***.**5.221
teberus
teberus (üye)
Ankara / Amatör

Geçmiş olsun demek lazım . Bu durum sizin lensinize olan sevginizi azaltmasın. Bu olayda bir standart yok sanıyorum. Ben tüm setimi Ebay üzerinden aldım ve iki paket halinde gönderttim. İstanbul'da paket açılıp bakılmasına rağmen (kutuları kesilmişti) her hangi bir ücret ödemedim. Şans herhalde...

Tarih: 23 Temmuz 2007, 22:27 - İp: 88.***.**8.168
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

gerçekten geçmiş olsun.
Ben bayağı birşey yollatıyorum ama sizin yöntemle değil,tabiki en ucuzu ordan gelirken tanıdığınızın getirmesi.
bir seferinde tanıdığım gelmiyordu o yüzden paket yaptı ve kendi adıyla bana yolladı tabiki üstünde fiyat yazmadığı için direk evime geldi DHL ile.
Ama birçok internet sitesinde bu işten canı yanan kişiler var herkesin dediği gibi (gümrük müsteşerlığındada yazıyor galiba)eğer bir siteden bir ürüne sahip olup onu kargo ile yollatırsan 100 euro üstüne malın satış fiyatından vergi alınacaktır diye söyleniyor.Yani ispanyadan da alsan onada vergi verilmesi muhtemeldi tabiki şansta oluyor.
Güle güle kullan

Tarih: 23 Temmuz 2007, 23:12 - İp: 85.***.**0.60
iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

bu arada lensi takınca benim 350d bayagı buyudu ha yakıstı yani

Tarih: 24 Temmuz 2007, 16:38 - İp: 81.***.**3.142
  • 1