muur
muur (üye)
İstanbul / Amatör

2 Günlük A630’da Lcd Ölü Piksel

Bimeksten yeni aldığım makinanın sadece lcd ekranında pek belli olmayan ölü pikseller var.(2-3kadar) Sizce değiştirmeli miyim ? Sonuçta hem 7 gün içinde memnun kalınmayan mal iade edilebiliyor hem de ayıplı mal statüsüne giriyor. Bu nedenle kolayca değiştirebilirim değil mi? Bu piksellerin büyüme yayılma veya başka probleme yol açma ihtimali var mı ? yani değiştirmem sizce değer mi ?
Teşekkürler

Not: bu tarz benzer topikler var ancek tam istediğim cevabı bulamadığım için bu başlığı açtım

#muuR' tarafından 30.11.2006 02:05:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Kasım 2006, 01:58 - İp: 85.***.**7.120
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Bu keyfe keder bir durum.Bazı insanlar var taktılarmı takarlar bir şeye......Eğer seni rahatsız ediyorsa ve her ekrana baktığında o ölü pixelleri gördüğünde huylanıyorsan değiştir.

Tarih: 30 Kasım 2006, 05:55 - İp: 85.***.**9.187
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

bence hemen degistir sonucta 0 mal almıssın ve sonuna kadar da haklısın kimse istemez ölü pixsel olmasını bence hemen degis tabi sahsi fikrim madem böyle bi hakkın war

Tarih: 30 Kasım 2006, 20:16 - İp: 88.***.**5.7
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

merhabalar
ben a620 kullanmaktayım ama 3.cü a620 de ölü pixel olmayan makinı kullanıyorum.yani daha açık bir ifade ile birinci a620 de ölü pixel vardı değiştirdim ikinci makinadada ölü pixel çıktı allahtan getiren arkadaşta üçüncü ve son a620 yi kaderime razı olarak eve getirdim çok şükür bunda ölü pixel çıkmadı 0 hata.işin en ilginç tarafı lcd ekranda oluşan ölü pixel pc ye aktardığımdada fotoğrafın üstündede çıkıyordu yani diğer iki makinanın sensöründede ölü pixel vardı ben hayretler içerisindeydim.
size tavsiyem flaşsız bir şekilde karanlık bir odaya geçin ve simsiyah karanlığı fotoğraflayın pc ye aktarın fotoğrafı %100 büyüterek iyice bir inceleyin.
ben bu aşamaları 3 a 620 ye uygulamıştım
şimdiden kolay gelsin
benim için bu pixel olayı takıntı yapabileceğim kadar büyük bir sorundur.
selamlarımı yolluyorum.

Tarih: 30 Kasım 2006, 22:06 - İp: 88.***.**7.121
juniorx
juniorx (üye)
İstanbul / Amatör

nikomaniaa, bu ölü pikseller lcd'de ve fotoda ne renk çıkıyor. beyaz mı. fotoda beyaz ,lcd'de siyah mı?

#juniorx' tarafından 06.05.2007 00:47:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 22:17 - İp: 88.***.**7.146
juniorx
juniorx (üye)
İstanbul / Amatör

eyvah! dün A630 aldım ve tam 6 tane ölü piksel saydım belki daha fazla da olabilir. fotoyu koyuyorum, bunlar ölü piksel değil mi? çok moralim bozuldu şimdi sabahtan tekrar yollara düşüp değiştireceğim, inşallah bu sefer olmaz. bunu anlamanın bir yolu yok mu acaba pratik bir şekilde makinayı alırken? ve diyelim 6 ay sonra oluştu veya fark ettik, bu garanti kapsamına girer mi? acaba türkiye'ye seçip böylelerini mi yolluyorlar diye düşünüyorum ciddi olarak. bunlar çok ciddi hata çünkü.

http://img222.imageshack.us/img222/7122/img0002cm5.jpg

Tarih: 10 Mayıs 2007, 05:31 - İp: 88.***.**4.67
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Evet ölü piksel bunlar. Başka bir fotograf cekip yine bksaydın kesin emin olmak icin aynı koordinatlarda var mı diye. Gerci kesin vardır. LCD ölü pikseli neyse de sensörde olunca tadı kacıyor bence de...

Tarih: 10 Mayıs 2007, 18:48 - İp: 88.***.**0.253
juniorx
juniorx (üye)
İstanbul / Amatör

Can bey çok bozuldum açıkçası. yepyeni makinayı Türk işi servisin tornavidasına emanet ettim, gelişmeler yeni açtığım konuda, oraya yazarsanız sevinirim.

(Ayrıca bu tek foto değil, tam dediğiniz gibi birkaç fotoda aynı yerler böyle aydınlık, bu tam karanlığa yakın olduğu için boyutu küçük, diğerleri 1.7 MB civarı olduğu için bir tek bunu upload ettim kısa yollu.)

#juniorx' tarafından 10.05.2007 18:58:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2007, 18:54 - İp: 88.***.**4.67
  • 1