kan_ki
kan_ki (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Slm Ankara Lılar Nerede

arkadaş lar koskoca sitede ankara lı ve ya ankarada yaşayan fotoğraf çı yokmu hadi gelin

Tarih: 3 Temmuz 2006, 14:01 - İp: 81.***.**9.252
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ankara kalesi, hurdacılar sitesi, beypazarı vs. vs.
bırakın allahaşkıan bu nostalji özentisini
modern bir şehir ankara. çıkın caddeleri çekin. üniversite kampuslerini gezin. asıl malzeme caddelerde, sokaklarda.
eski evler , hurdacılar filan tamam. ama ankara burası yahu. türkiyenin geri kalanına benzetmenin ne anlamı var

Tarih: 17 Ekim 2006, 10:59 - İp: 85.***.**8.172
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

havada kalan muallak tarifler yerine kesin hedef gösterelim..

örn. izmir caddesi... havuzları ışıklarıyla kapalı havalarda bile güzel karelere gebe bir mekan.. hele hele akşamları iyi bir techizat ile enteresan şeyler çıkabilir..

ikinci bir yer bu gün gördüm ve düşündüm..
nemru_t özellikle sana hitap ediyor..
-Armada'nın karşısındaki tuhaf inşaatlar, metro ve yapı inşaatları, inşaat araçları, işçileri konstruksiyonlar. çok garip göründü gözüme.. fırsatın olursa bir değerlendir..

Tarih: 17 Ekim 2006, 15:47 - İp: 81.***.**7.45
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Altınpark'ı tavsiye ediyorum bende, sonbahar ve dökülen yapraklar ilginç görüntüler oluşabiliyor.

Tarih: 17 Ekim 2006, 16:18 - İp: 213.***.**1.5
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

Bir tanede benden Atakule'nin oradaki botanik parkta yapraklar sararmış harika fotoğraflar çıkabilir haberiniz olsun

rokomet İzmir Caddesinde şansımı denemeyi düşünüyorum gözlemin için çok teşekkürler

Tarih: 17 Ekim 2006, 16:21 - İp: 212.***.**9.21
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

tatarbey benden önce davranmış yaprak konusunda yazdıktan sonra gördüm

Tarih: 17 Ekim 2006, 16:23 - İp: 212.***.**9.21
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

rokomet evet orası aklımda işden cıkısda cekecegim mavi demirden bir iskelet.hem ilginç hemde cirkin bir yapı.arkadaslar meslisin ordaki park hani alt gecidin üzeri orasıda uygun bir yer.

Tarih: 17 Ekim 2006, 22:41 - İp: 85.***.**1.108
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sabah saat 5:00, 6:00 gibi kavaklıdere. o geniş bulvar, enfes bir fotoğraf malzemesi bence.

günün her saati kurtuluş parkı. benim ankara da en sevdiğim parktır kurtuluş parkı, sessiz sakin.

hafta içi orman çiftliği tabii ki hayvanat bahçesi. banliyö ile gidin , nostalji yapmış olursunuz hafta sonu da olur aslında. ama kalabalık oluyor.

anıtkabire 50 sefer gitmişseniz de 51. yi de gidin. her zaman güzeldir orası.

ankaray , aslında iyi fotoğraflar çıkabilir burada. treni bekleyen insanlar filan, bilmem ki. olur mu?

modern yüzü ankara nın buralar.

bir de arka yüzü var. taşra cinselliğini karelemek için bentderesine filan gitmeyin. kameraya da size de yazık olur

arka bahçede pek bir şey yok aslında. ben siyah beyaz fakir fotoğraflarından nefret ederim. o nedenle gecekondu filan beni ilgilenirmiyor.

ulus ta, neresi va diye düşünüyorum, düşünüyorum bulamıyorum. roma hamamı var, bir iki sütun...gençlik parkı var, hafta sonları askerlerle dolu

kale olur ama, ilginçtir orası ve pek iyi bilirim samanpazarını.

hacettepe tıp fakültesinin arkasında yurtlara giden yol var, öğrenci sokağı. ufak tefek lokantalar filan şirin yerdir.oradan altındağ belediyesi, oradan da samanpazarına çıkılır. samanpazarında antikalar filan... işte ne bileyim ilginç mekan. kale de ilginç.

ben sevmiyorum oraları. 3-4 sene var hiç gitmedim herhalde.

falan filan işte. siz gezin ben 6 aydır ankarada değilim. pek şikayetçi de değilim aslında. bir 6 ay sonra döneceğim ama....

Tarih: 18 Ekim 2006, 08:55 - İp: 88.***.**0.49
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

Aslında nerelerin fotoğrafının çekileceği tamamen insanların gözlem yeteneğine ve zevkine kalmış mesela buffalo'nun gitmeyi sevmediği yerler tamda benim gidip fotoğraf çekmek istediğim (Bentderesi hariç ) mekanlar ne zaman fotoğraf çekme isteği duysam bende oralarda alırım soluğu.

Bir örnek daha konu hakkında.Sizden fotoğraf gezisi haberi çıkmayınca geçen haftalarda FSK'nın düzenlediği Çubuk / Karagöl gezisine katıldım gerçekten güzel oldu ama benim doğa fotoğrafına hiç ilgim yok katrajımda mümkün olduğu kadar insan objesi olmalı onun için bu geziden hiç zevk alamadım

Yanlış anlaşılmasın topikte başlattığımız olay çok güzel şimdiden bir iki tiyo aldım bile yukarıda yazdıklarım sadece fikir paylaşımı.SAYGILAR

Tarih: 18 Ekim 2006, 12:02 - İp: 212.***.**9.21
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

vaay bizi başka gruplarla aldatıyorsun ha.. demek karagöl çubuk ha.. outdoor olayı haa..

bilkent veya odtü de teknopark diye biryerden bahsediliyor.. nedir neresidir nasıl bir yerdir bilen varmı

Tarih: 18 Ekim 2006, 13:40 - İp: 81.***.**7.45
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

okan, alınacak ne var ki bunda

elbette herkesin zevki farklı.
kimi doğa fotoğrafını sever, kimi insan, kimi siyah beyaz....

demek istediğim aslında ankara nın modern bir yüzü olduğu ve o modern yüzün de en azından nostaljik yüzü kadar güzel olduğu.

madem hoşlanıyorsun bir iki tüyo benden sana, (boşver rokometi, ne işin var sanayi sitesinde))) ).

*bu hacettepe öğrenci sokağı demiştim. tıp fakültesinin orası, oradan yürü. sokaktan karşıya geç. orada dar sokaklardan birine dal. eski ankara işte oralar. koruma altına alınmış bir sürü ev var. kaleye çıkmaya gerek yok. zaten kalede bir şey de yok. bu tarif ettiğim yer altındağ belediyesinin alt tarafı, samanpazarına çıkmadan....
ben 96 yılında 6 ay kaldım samanpazarında, orada bir yurt vardı. kestirme yolları filan iyi bilirim. samanpazarına çıkarsan orada eski camiinin yanında ufak bir lokanta var. orada ekmek tatlısı ye.

*mimari fotoğraflar için de uygun şehir ankara. mesela ankara üniversitesinin kampüslerinde çok hoş binalar var. hukuk fakültesi, tıp fakültesi onkoloji binası, yargıtay, dtcf filan . hoş mimari bunlar.

Tarih: 18 Ekim 2006, 13:44 - İp: 88.***.**0.49