fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Netfotoclub - İzmir Toplantıları

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 6 Kasım 2009, 22:25 - İp: 188.***.**3.131
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

puskas doğru anlamışız.
10 kişi arasına giremeyen arkadaşlar ile biz ilgileneceğiz..

portfölye inceleme konusunda en son çıkşta konuştuk..

Tarih: 19 Kasım 2009, 17:33 - İp: 85.***.**9.67
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Geriye kalan ark.larında uygun bir günde temel eğitime tabi tutulacağı şeklinde biliyordum konuyu...

Walla böyle toplantı çıkışı alel acele alınan kararlar sağlıklı olmaz.. Bu herkesin fikri görüşü alınarak yapılırsa daha güzel olur..

#puskas' tarafından 19.11.2009 19:24:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Kasım 2009, 19:23 - İp: 78.***.**8.182
chase
chase (üye)
İzmir / Meraklı

Geçen hafta 5 kişi toplanmıştık, bu hafta sanırım 23 kişiydik, önümüzdeki hafta 40 kişiye yaklaşabiliriz.. Gündüz Bey'in vereceği eğitimi iple çekiyorum ben de, tabi seçilebilirsem..ya seçilemezsem.?? bence bu konuda daha somut fikir ve adımlar atılması gerekir.. Fotoğraf konusunda tecrübeli arkadaşların düşünce ve önerilerinin bu noktada çok önemli olduğunu düşünüyorum..keyifli bir sohbet oldu..Umarım her geçen gün daha kararlı adımlar atılır.Oluşuma katkı sağlayan herkese teşekkürler..

Tarih: 19 Kasım 2009, 21:36 - İp: 78.***.**0.2
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Değerli fotoğraf dostları...bazı konular, araya sohbetlerimiz ve tanışmalarımız girdiği için sanıyorum pek iyi anlaşılamadı.
Ben bu konuyu hem toplantıya katılan arkadaşlarımız, hem de bundan sonra katılacak arkadaşlarımız için bir defa daha tekrar etmek istiyorum.
--------------------------------------------------------------------------------
Toplantılarımıza doğal olarak fotoğrafı henüz bilmeyen ve bizim kulüp/eğitim faaliyetlerimiz ile öğrenmek isteyen arkadaşlarımız da katılıyor. Fakat bu arkadaşlarımız bizler gündemdeki maddeleri görüşüp, çeşitli kararlar alırkan ( Haklı olarak ) fotoğraf ve fotoğraf terimlerini bilmedikleri, henüz bir sunumda bulunmadıkları ve henüz bir sergiye katılmadıkları için...konuların dışında kalıyorlar ve sohbetlerimize, çalışmalarımıza katılamıyor...katkıda bulunamıyorlar.
Bu nedenle ;
- Birinci toplantıda almış olduğumuz karar doğrultusunda ( 1 hafta sonra ) eğitim seminerlerimiz başlıyor.
- İlk eğitim grubumuz ( 5 bayan ve 5 bay olmak üzere ) 10 kişi olacak.
- Ben bu 10 arkadaşım ile çalışmalar yaparken...arzu eden diğer arkadaşlarımızdan ( bayan veya bay farketmiyor ) 5 kişi...eğitim almak isteyenler listesine adını yazacak.
- İlk grup olan 10 arkadaşım ile bir alt yapı oluşturduğumuz günden itibaren ( yani 15 gün sonra ) ikinci 5 kişilik grubun eğitimi başlayacak.
- Eğer talep devam ediyorsa...ilk 10 kişilik gruba her 15 günde bir yeni katılımcı 5 arkadaşım eklenecek.
Özetleyecek olursak ; İlk grup 10 kişi, ondan sonra her 15 günde eklenecek kursiyer sayısı 5 kişi.
10 + 5 + 5 + 5 lerin faydaları ;
İlk grup son derece sistemli bir çalışma ile bir başlangıç yapmış, temel atmış ve fotoğrafın havasına girmiş olacak. Onlara anlatacağım çalışma prensibimiz işlemeye başlamış ve her fotoğrafçı adayı ne yaptığını biliyor olacak.
15 gün sonra bize katılacak 5 yeni arkadaşımız ise....ilk grubun çalışmalarını izliyor ve sistem hakkında canlı örnekleri görerek en doğru fikir ve paylaşımların sahibi olacak. Demek ki...bu iş böyle oluyormuş...düşüncesine sahip olacak.
Bu sitemde aynı zamanda, ayrı ayrı küçük grupların çalışmaları sonucunda...sağlam bir fotoğrafçı grubunun doğmasına, karmaşa yaratılmadan, işleri karıştırmadan Netfotograf camiasına fotoğrafçılar kazandırmamıza yarayacak.
Kısacası...demek ki hiç bir arkadaşım, ben eğitim almak için geldim...ama, dışarıda kaldım........demeyecek.
Biliyorsunuz, toplantıda... sergilerimizin olacağı, verimli geziler yaparak portfolyolarımızı zenginleştireceğimiz ve eğitim seminerlerimiz ile de....fotoğraf sanatına giriş yapmak isteyen arkadaşlarımızın bu konudaki arzularını yerine getireceğimiz...kararlarımız arasındaydı.
İşte, bir hafta sonra başlayacak olan bu sistem...fotoğrafa yeni başlayacak olan arkadaşlarımızın, bizler ile aynı kulvarda koşmalarını ve fotoğraf sanatından bizler kadar zevk almalarını sağlayacak olan sistem.
Lütfen unutulmasın..............
İlk grup 5 bayan ve 5 bay = 10 fotoğrafçı adayı,
Sonrasında...her 15 günde 5 yeni aday.
Demek ki....ilk 10'a girmemiş aday..........15 gün sonra aramızda.
------------------------------------------------------------------------------
Bu konuda aklınıza takılan, sormak ve öğrenmek istediğiniz her konuyu bu başlık altında yazabilirsiniz. Bende sizlere binlerce defa cevap yazmaktan zevk duyarım.
Tüm arkadaşlarıma sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.

Tarih: 19 Kasım 2009, 23:45 - İp: 195.***.**5.131
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)

Sayın akrep035.....ilk 10'a girmemiş arkadaşımız, herhangi bir noksanından dolayı 10 dışında değil....15 gün sonra eğitimi başlayacak olan 5 kişilik grubun içinde mutlaka biraz bilenin, yani bir lokomotifin bulunması gerekiyor, sebep sadece odur.
İkinci sorunuza gelince ;
Biliyorsunuz, birde profesyonel kulüp faaliyetlerimiz var. Yani...sergiler, paneller, söyleşiler, sunumlar, netfoto diğer iller arası geziler ve netfoto belgeselleri.
Eğitim almamış, fotoğrafı henüz öğrenmemiş arkadaşlarımız ile başka nasıl aktiviteler yapılabilir ki ? Amacımız onları...makul olan en kısa sürede yetiştirmek, söz sahibi yapmak ve tüm faaliyetlerimize onlar ile birlikte...zevk ile katılmak.
Netfotoclub-İzmir üyeliğinde sıralama yapacak olursak ;
1- Fotoğrafı öğrenmek isteyenler ( Kursiyerler )
2- Benim bilgim bana yeter, sadece gezilere katılmak istiyorum diyenler.
3- Fotoğrafı daha önceden öğrenmiş ve bu işin içinde olanlar...yani bilenler.
4- Her türlü fotoğraf projesinin içinde olabilecek, sergilere katılabilecek, projeler üretebilecek ve karar ile uygulanan fotoprojelerin hakkını verebilecek kişiler. Yani Sayın Fikret beyin ( dün akşam toplantımızda ) sözünü ettiği Netfoto Milli takımı.
İşte amacımız....ilk 10 ve her 15 günde devreye girecek 5 kişilik grup ile çok sıkı ve verimli çalışmalar yapmak, Netfoto tabanından milli takıma fotoğrafçı yetiştirmek.
İşte o zaman...fotoğraf dilimiz ortak olacak ve her arkadaşımız ile aynı projelere üretim yapabilir durumda olacağız.....ve bundan da zevk/gurur duyacağız.
Sorum yeni başlayacaklara......ben hazırım...ya sizler ?
Sizler de hazırsanız, bunlar sizin rahat uyuyabileceğiniz son günler.
Çünkü...........fotoğraf, bana 45 yıl oynadığı oyunu sizlere de oynayacak.
Sizin de uykunuzu kaçıracak.

Tarih: 20 Kasım 2009, 00:21 - İp: 195.***.**5.131
orhanyldz
orhanyldz (üye)
İzmir / Amatör

gündüz hocam ben hazırım şahsen ve bir an önce ilk 10 açıklamanızı bekliyorum. Açıkçası çokta fazla beklemek istemem,çünkü benim alacağım eğitim için şimdiden uykum kaçıyor bilginize

Tarih: 20 Kasım 2009, 00:26 - İp: 78.***.**8.54
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)

Ayrıca ;
Sevgili puskas çok haklı. Eğer bir karar alınacaksa...toplantı dağılmadan, hep birlikte almamız ve tüm üyelerimizin o anda duymalarını sağlamamız gerekir.
Dün akşam alıdığımız '' alel acele '' kararda benim de hata payım var.
Mesela ben de,
- Konuşan fotoğraflar
- Bir fotoğraf asabilir miyiz?
projelerini bilmiyorum. Hiç konuşmadık, biz bunu neden yapacağız veya başka bir kulübün programına mı katılacağız?

#fotosafaripro' tarafından 20.11.2009 00:35:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Kasım 2009, 00:29 - İp: 195.***.**5.131
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Gündüz abi konuyu çok güzel özetlemişsiniz.. Bu durumda İlk 10'a giremeyen ark.lar üzülmüyorlar.. 15 gün sonra onları yeni fresh bir eğitim bekliyor olucak..

Toplantı sırasında konuşmacı sayısı ve müdahale eden fazla olunca durum böyle karışıklığa kadar yürüdü.. Dikkatinizi çekmiştir.. Hiç söz almadım.. İlk toplantıda yol haritası belirlenirken sadece Fikret Bey ve Gündüz abi konuşmalıydı.. Araya alakasız konuların girmesi toplantının esas hedefini dağıttı diyebilirim..

Tarih: 20 Kasım 2009, 11:54 - İp: 78.***.**3.147
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

ortada karışık bir durum yok ama neden böyle yorumlanıyor anlamadım.
fikir beyan edemeyecek isek katılmayız olur biter..
bu kadar net ..

bu sitenin ne kadar demokratik bir yapısı olduğu pek bilmiyorsun galiba..

erdal gayet güzel öneri getirmiş.
fikret bey ,Erdal senden proje bekliyoruz diyor ise,Erdal da projelerini burada paylaşabilir.
biz böyle karar almadık gibi şeyler yanlış bence.

benim yazdıklarımda ayak üstü konuşulan şeyleri diğer arkadaşlara iletmekten ibaretti..

pozitif katılımcı olmak lazım..

benim bu oluşumdan beklentilerim böyle..

negatif diaologlar bu başlangıcı etkileyecektir..

ben şu an aldığım enerjiden hoşnut olmadım..

Tarih: 20 Kasım 2009, 13:08 - İp: 85.***.**9.67
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

Ben toplantıdan çıkarken proje geliştirme konusunda kendimce yeterli olacak bir açık çek aldığımı düşünmüştüm
Bir sonraki toplantıda
Konuşan Fotoğraflar
Bir Fotoğraf Asabilir miyiz?
projelerini ekibe sunup, anlatacaktım
Burada anlaşılması gereken bir konu var bu projeleri kendi sokak kumpanyası ekibimle yada yanlız başıma yapabilirim tek derdim izmir netfoto grubunu canlandırmak birlikte bir şeyler yapılabileceğini sizlere göstermek.
saygılarımla.

Tarih: 20 Kasım 2009, 13:18 - İp: 212.***.**5.231