camakakkegss
camakakkegss (üye)
Gaziantep / Amatör

Kesinlkle Önemli! Profesyonel Akıl Lazım

durumum şudur ki, fotoğraf çekmeyi çok seviyorum, ve bunun bi bölümünü okuyup profesyonel olmak istiyorum. bu bölüm için ülkemizde öss söyleniyor hep. ama benim yurtdışı gibi bir imkanım var ve sınava falan girmeden direkt bu bölümü okumak istiyorum. eğer tabi ülkemizde de varsa böle sınavsız ilgilenmek isterim lütfen kim bakıyosa bu konuya cevap atsın... gelecek seneye bu bölümü okumak istiyorum...

Tarih: 23 Mart 2011, 22:46 - İp: 78.***.**4.153
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ülkemizdeki üniversiteler özel yetenek sınavı ile öğrenci alıyorlar.

İlk aklıma gelenle.

Mimar Sinan Üniversitesi
http://www.msgsu.edu.tr/msu/pages/70.aspx

Marmara Üniversitesi
http://gsf.marmara.edu.tr/index.php?bolum=10

9 Eylül Üniversitesi
http://web.deu.edu.tr/gsf/index.php?p=19&lang=1

web sitelerinden araştırabilirsiniz.

#mhmttsksn' tarafından 24.03.2011 16:50:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mart 2011, 16:47 - İp: 88.***.**6.100
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotografcı olmak çin unıversite okuma gerekliligi olduguna inanmıyorum, hatta ilkokul bile okumaya gerek yok.
turkiyenin gercekleri gozonunde bulundurulunca, tavsiyem gelecegi olan bir bransa yonelmen, fotografcılık konusunda kurslar yardımıyla kendini geliştirmen.
fotografcılık diplomayla degil cekilen fotografla kendini gosterir.

Tarih: 24 Mart 2011, 22:34 - İp: 88.***.**8.140
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?

okulun yeri her zaman ayrıdır. akademik bilgi edinmek bunula yetinmeyip özveriyle çalışmak başarı getirir.

ben okumakla olunmaz diyenlere katılıyorum ama bir şartla; Türkiye'de eğitim sistemi çoğu ülkeden geridedir. bu yüzden eğer Türkiye'de okunacaksa bence boşa zaman kaybı olur. (bir kaç iyi okul istisnası hariç)

yok eğer yurt dışında eğitim alınacaksa özellikle batıdan eğitim alınacaksa gidin alın derim. bu fırsat kaçmaz. yurt dışı için paranız olacak.

nereye gideyim derseniz onu üniversitelere yada özel kurs verenlere sorun derim. yada dersanelere, özel üniversitelere..

okuldan sonra nasıl olsa okudum diyip işleri salmayın.

Tarih: 25 Mart 2011, 02:05 - İp: 81.***.**5.109
camakakkegss
camakakkegss (üye)
Gaziantep / Amatör

hmm teşekkürler, söylediklerinizi gaye alacağım, yalnız bu işte ders almam şart çünkü, çektiğim fotoları özenerek çekiyor ama yine de beğenmiyorum para imkanı olacak inşallah seneye ve yurtdışına kesin gözüyle bakıyorum. Hayırlısı olur inş.

Tarih: 25 Mart 2011, 23:53 - İp: 78.***.**4.153
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

dijital fotografcinin el kitabi I-II-III. ciltlerini edinmeniz cektiklerinizi begenmenize ve kendinizi gelistirmenize yardimci olur, bir cok tuyo var. ayni zamanda national geographic interaktif fotograf okulu (4 cd) edinmenizi de siddetle tavsiye ederim. .ISO olarak bulabilirsiniz, indirip de acamazsaniz google'a .ISO calistirma demeniz yeterli olacaktir.

Ama okul baska, evde egitim baska.

Tarih: 26 Nisan 2011, 00:34 - İp: 78.***.**6.215
  • 1