eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

İzmir Toplanıyor(çarşamba)

sayın Rıf@t beyden gelen mesaj
ilgili arkadaşlara duyurulur

Fotoğrafçılığa gönül vermiş arkadaşlar….
İzmir de bulunan Netfotograf sitesi üyeleri olarak bir araya gelip tanışma toplantısı düzenlemek istiyoruz. Ayrıca Z.Aydin Bey’ in “Büyülü Bulutlar Ülkesi Doğu Karadeniz” konulu bir sunumu olacaktır.
Yer ve zaman: Çarşamba günü saat 20:30 da Alsancak – Bornova sokağında bulunan Titus Cafe olarak düşündük.
İlgilenenlerin geri mesaj atmalarını rica ederim. Ayrıca sitede sizin tanıdığınız diğer arkadaşlar var ise onlara da iletebilirsiniz.

Tarih: 17 Nisan 2006, 20:21 - İp: yok
ergunkaradag
ergunkaradag (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar buna katılmak için can atıyorum .ancak cumartesi akşamı yapsak herkes dışarıdan gelecek ve dışarıda işi olanlarıda kapsasa daha iyi olur diye düşünüyorum.herkese selam

Tarih: 17 Nisan 2006, 21:39 - İp: 81.***.**1.118
z.aydin
z.aydin (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

sevgili arkadaşlar,

Çarşamba günü yapmayı dusunduğumuz toplantı bundan sonraki buluşmalarımız için zemin hazırlayacak,zihnimizin bir köşesinde hep var olan bir duşuncenin şekillenmesine de vesile olacaktır...Toplanıyor olmamızdaki birinci amac ve gaye, bundan sonraki dönemlerde yapılması düşünülen projeleri konuşmak fotograf severlerin bu zamana kadar bireysel olarak yapmış oldukları çalışmaları bir şekilde gösterime sokabilmeleri ve sergileyebilmeleri için yapılması gerekenleri tesbit etmek olacaktır.Ayrıca uzun zamandır yakından gorustugum NETFOTOGRAF yetkililerinin gelecekte ki olası projeleri hakkında yapacakları açıklamalar olmalı kanaatindeyim.Bu nedenle bu toplantıya onları da davet etmek istiyorum...

Toplantı esnasında sizlerle paylaşmayı düşündüğüm sunu, bir araya gelebilmek için ve çalışmalarımızı programlamak, paylaşmak ve değerlendirebilmek için bir bahane...önemli olan bundan sonra ortaya cıkartacağımız ortak sunuların gercekleşebilmesini sağlamak...sizlerle birlikte olmak buyuk keyif verecek kanatindeyim...sevgilerimle...

Tarih: 17 Nisan 2006, 22:17 - İp: 85.***.**3.240
ergunkaradag
ergunkaradag (üye)
İzmir / Amatör

lütfen cumartesiye alalım.karar ani oldu.katılmak isteyen herkese uygun vakiti bulalım.cumartesi konusunda özel istekte bulunuyorum

Tarih: 17 Nisan 2006, 22:36 - İp: 81.***.**1.118
z.aydin
z.aydin (üye)

sevgili dostlarım
Bir onceki mesajımda Cumartesi toplanmak konusunda bilgi aktaracaktım ama atladım..Bu cuma Gunu saat 20.00 de İzmirden hareket ederek ıkı gun boyunca PATIKATREK DSM nin BAFA FOTOGRAF kampı için BAFA GÖLU kıyısında KAPIKIRI koyunde olacağız..Bu ani toplanma kararı biraz da bu kampımıza katılmak isteyen,içinizden olası katılmayı arzulayan arkadaşlarımıza bilgi vermek için alındı..

Bundan sonra bu tip toplantıları sıklıkla tekrarlayacak beyin cimnastıklerı ile birlikteliğimizin kaliteli sekilde biçimlenmesi için neler yapılabilir ve yapılmalı onları konuşacağız... belki ilk toplantı amacına ulaşmayacak ama bundan sonrakı buluşma zamanı ve yerı konusunda ortak karar almamızı sağlayacak...

Tarih: 17 Nisan 2006, 22:58 - İp: 85.***.**3.240
ergunkaradag
ergunkaradag (üye)
İzmir / Amatör

işin başında bence herkesi dinlemeliyiz zeynel bey.benim ve sizin işiniz var.ama herkes katılmak istiyor.bırakın bir sonuç çıkmayacagını belirtiğiniz ilk toplantıyı çarşamba günü yapmayı.sizin özel turunuz tabiki çalışacak.ancak ben bu grubun ilk toplantısına çok önem ve değer veriyorum.ve çok önemli sonuçların çıkacağını düşünüyor ve inanıyorum.onun için mutlaka hepimizin beraber olacağı bir gün olmasını istiyorum. bu konuda yönlendiriciliğinize anlam veremedim. ben forumdaki arkadaşlareın ortak katılımı konusunda genelleme yapmak ve benim veya sizin gibi belirlenmiş(keşke fikirler alınsaydı!!!)planları nedeniyle katılımı herkesin ortak belirleyeceği güne belirleyelim.
unutmayalım bu grubu hepimiz oluşturacaksak hepimizin ortak günü olsun.sizin cumartesi turunuz . benimde katılmam gereken sunum ve toplantılarım var.ortak paydayı bulmalıyız
bu konuda hassasiyeti baştan yaratmalıyız

Tarih: 17 Nisan 2006, 23:52 - İp: 81.***.**1.118
z.aydin
z.aydin (üye)

Sevgili ERGUN bey,

Öncelikle belirtmeliyim ki bu toplantının oluşması veya planlanması konusunda benim bir fikrim veya yönlendiriciliğim söz konusu değil..Bu kadar hasasiyetle üzerinde durmus olduğunuz konuda bendenizin şahsen yapabileceği bir şey söz konusu değil...bu formu acan ve daveti yonlendiren arkadaşlarımızın site yoneticilerinin bileceği bir konu bu..sadece benden birlikte olmak ve birşeyleri paylaşmak adına bir dostumdan gelen buluşma önerisini, arkadasımızın sıte uyesı olması ve de siteden tanıdık dediği dostlarının da bulunmasını ıstemesı sebebiyle bir yönlendiriciliğim söz konusu... bunu dışında site yoneticileri ile olan dostluğum ve yakınlığım sebebiyle de kendilerini de bu toplantıya cağıralım seklınde bir önerim oldu olay ve konu bu boyutda sekıllendı.. yoksa site adına bir toplantı ve onemlı kararlar almak bize dusmez..bu kararları alacak ve uygulayacak bizden daha uygun konumda etkılı ve yetkılı birileri mutlaka vardır..bizimkisi sadece üç beş kişilik bir dost muhabbeti ve de PATIKATREK DSM uyelerinin bir araya gelmelerini sağlayıcı bir faaliyet olması gaye ve amacıydı..

bu nedenle toparlayacak olursak, bizim çarşamba buluşmamız NET FOTOGRAF uyelerı site buluşması değil,tamamen kendı aramızda gercekleşecek bir dostlar meclis toplantısıdır...

siz değerli dostumuzu da aramızda gormekten mutluluk duyardık ama olamamanız dolayısıyla da uzuldum. en kısa zamanda belirlenecek bir tarihte sizler yani NET FOTO site uyesı dostlar ile de birlikte olmaktan onur ve gurur duyarım..

üstelik merak etmeyin biz önemli kararlar almak durumunda değiliz ve boyle bir mısyonda ustlenmedık..sadece onerım ve yazdıgım, hıc olmazsa bundan sonrakı toplantının yerı ve zamanı konusunda bır karar alırız seklınde olmuştu...hem sonrakı toplantılar ıçin de, başka katılamayanlar ve aramızda olamayanlar cıkar ve cıkacaktır da. o zaman ne zaman ve nasıl bır araya gelebiliriz ki ?

Tarih: 18 Nisan 2006, 01:51 - İp: 85.***.**1.165
ergunkaradag
ergunkaradag (üye)
İzmir / Amatör

sevgili zeynel bey:
cevabınızda
Öncelikle belirtmeliyim ki bu toplantının oluşması veya planlanması konusunda benim bir fikrim veya yönlendiriciliğim söz konusu değil..Bu kadar hasasiyetle üzerinde durmus olduğunuz konuda bendenizin şahsen yapabileceği bir şey söz konusu değil...bu formu acan ve daveti yonlendiren arkadaşlarımızın site yoneticilerinin bileceği bir konu bu..sadece benden birlikte olmak ve birşeyleri paylaşmak adına bir dostumdan gelen buluşma önerisini, arkadasımızın sıte uyesı olması ve de siteden tanıdık dediği dostlarının da bulunmasını ıstemesı sebebiyle bir yönlendiriciliğim söz konusu... bunu dışında site yoneticileri ile olan dostluğum ve yakınlığım sebebiyle de kendilerini de bu toplantıya cağıralım seklınde bir önerim oldu olay ve konu bu boyutda sekıllendı.. yoksa site adına bir toplantı ve onemlı kararlar almak bize dusmez..bu kararları alacak ve uygulayacak bizden daha uygun konumda etkılı ve yetkılı birileri mutlaka vardır..bizimkisi sadece üç beş kişilik bir dost muhabbeti ve de PATIKATREK DSM uyelerinin bir araya gelmelerini sağlayıcı bir faaliyet olması gaye ve amacıydı..

demektesiniz.

bu tür amatör grupların oluşmasında bütün gönüllülerin mutlaka katılımları sağlanmalı. size grup üyelerinden teklif geldiğini söylüyorsunuz.ona göre davrandığınızı açıklıyorsunuz. unuttuğunuz bir olay var bende bir grup üyesi olarak size cevap veriyorum.ve teklift bulunuyorum neden bu konuda yaklaşımınız teklif veren (daha düşünülseydi zaman hakkında)
arkadaşların teklifi şeklinde değerlendirmiyorsunuz.
ikincisi lütfen şu aşamada kimse yönlendiricik ve moderatörlük konusunda bir yaklaşımı olması düşünülemez.

ikinci konu .galiba yanlış şeyi tartışıyoruz.benim fotograf adına ,dostluk adına herkesle görüşmek ve toplantılara katılmak mutluluk ve onur vericidir.
ancak biz burada başlangıçta,size teklif getiren arkadaşlarda mutlaka salt netfotografcılar olarak toplanalım demiştir.son cevabınıza kadar diger grupların adı geçmiyordu.lütfen şu an netfotograf grubu üyeleri olarak katılalım.şu an için önplanda bu grup .lütfen başka gruplarla değerlendirmeyelim.yok fotograf adına toplantı ise geniş katılımlı istiyorsanız izmirde birçok grupta var onlarıda çağıralım,çook çook geniş tutalım

ama şu an yanılgıya düşmeyelim.biz salt netfotograf grubu olarak katılmak istiyoruz.başka grup değil...

ikincisi katılamıyacak olmamdan üzüntü duyduğunuzu belirtmissiniz.anlaşılan taviz vermeyen ve üyelerin isteklerini değerlendirmeyen bir tutum algıladım.ama ben ise sizle görüşmek için çaba sarfetmekteyim.üzülmekten ziyade ortam yaratalım.sizin o gün sunumunuz olabilir.demekki daha önceden planlanmış.kendi grubunuz adına.

sonraki paragrafınızda:

bu nedenle toparlayacak olursak, bizim çarşamba buluşmamız NET FOTOGRAF uyelerı site buluşması değil,tamamen kendı aramızda gercekleşecek bir dostlar meclis toplantısıdır...
demektesiniz

olayın özü bu.baştan netfotograf üyeleri toplantısı düzenlemek istemekteyiz.yaklaşımımız bu.sizde buranın üyesisiniz..ayrı vakit ayırmak bizim adımıza mutluluk verecektir

kimsenin misyon yüklendiği düşüncesinde değiliz.ama herkesin bir birey olarak mutlaka misyonu vardır.gruplar öncelikle net düşüncelerle toplanır.grubumuz toplantısı salt gruba yönelik değil dostlar meclisi toplantısından sıyrılmasını ve salt netfotograf grubu toplantısı olmak istiyoruz.

izmir netfotograf üyesi arkadaşlara birşeyler söylemek istiyorum

lütfen bütün grup üyeleri daha net haberleşelim ve sadece netfotograf üyelerinin bulunduğu bize ait bir toplantı yapalım.
yanılgı veya yönlendirmelerde sonuçlar kırıcı olabilir.ama özgünlük kişinin temelidir

sadece netfotograf üyeleri

tarih herkese yönelik

ve
herkesin birbirinden haberleşip ani karar almadığı

kimsenin moderatör konumunda olmadığı

bir toplantı istiyorum

tarihi ortak bir paydada ve bizden başka grubun olmadığı bir anda bize özgün bir toplantı istiyorum

Tarih: 18 Nisan 2006, 07:24 - İp: 85.***.**3.75
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

bu konuyu açarken buluşmanın netfoto ailesi içerisinde olduğunu düşünüyordum
zannedersem yanılmışım
netfotograf ailesi olarak cumartesi günü ayrı bir toplantı yapılması fikri var
derbş maçı beraber izlemek isteyen dostlarımız özel mesaj atsın
çarşamba günkü etkinliğe de ben katılamyı uygun görüyorum
saygılar

Tarih: 18 Nisan 2006, 09:47 - İp: 212.***.**6.213
z.aydin
z.aydin (üye)

Sevgili ERGUN bey,

Sizin ozel mesaj kutunuza attıgım mesaj da olayı kısaca bilginize sunarak acıklama yapmış, sitenin sayfalarını da gereksiz yere isgal etmeyelim dusuncesıyle hareket etmeye calışmıştım...ama oylesıne uzun satırlarla ifadelerle üğstelik de form sayfalarından cevaplar yazdınız ki... ustelık de basit bir toplanma daveti mevzuunu "YÖNLENDİRİCİLİK MEDARATÖRLÜK" gibi garip ve anlamsız, suclayıcı deyimler kullanarak cevapladınızki acık ve net bir sekılde kendimi sorgulama geregi duydum...Ben nerdeyim diye...

Dostum Ozur dılerım...bu sekılde tartısmalar gonlu sevgıden ve dostluktan yana olan USTELIK DE FOTOGRAFCI KIMLIGI TASIYAN yada heveslısı olan herkesı kırar ıncıtır ve urkutur...neticede Memleket kurtarmaya gitmiyoruz..daha başlangıcta bu tarz bir dıyaloğun içinde olmak beni dahi korkutup urkuturse kımlere ne dusundurur bılemeyız..

lutfen artık bu konuyu kapatalım...ve lütfen bu konuda bana cavep hakkı doğuracak bır metın yazmayınız...
saygılar ve sevgilerimi yolluyor,bundan sonra yapmayı dusundugunuz ortak toplantılarda alınacak kararlar ıcın benden bır katkı bekler ve destek beklerseniz fotograf ve fotograf severler adına BASIM USTUNDE YERI VAR...Emriniz olur der kabul ederim...

Tarih: 18 Nisan 2006, 11:06 - İp: 85.***.**7.222
ergunkaradag
ergunkaradag (üye)
İzmir / Amatör

değerli dostlar anlayamadığım şekilde kırılmalar oluşmaya başladı.Tabiki ülke kurtarmıyoruz.onun içinde esnek olalım.
Bu ortamda fazla uzatmadan SADECE FOTOGRAFCI KİMLİĞİ TAŞIYAN VE BU İŞE SADECE AMATÖR OLARAK BAKAN BAŞKA GRUP DEĞİL KENDİ OLUŞUMUNDA OLAN bir topluluk için tarih belirleyelim
saygılar

Tarih: 18 Nisan 2006, 13:56 - İp: 85.***.**7.134