m.erol
m.erol (üye)
Kocaeli / Amatör

Hs10 Kullanıcılarının Önerileri Neler?

Grafik tasarım ve fotoğrafcılık okuyorum ve lise bitmek üzere.Hediye olarak hs10 alındı bana ve tavsiyeleriniz neler? Amatör çekimlerde nelere dikkat etmem gerek?

Tarih: 3 Mayıs 2011, 15:53 - İp: 212.***.**5.74
velicetinkaya
velicetinkaya (üye)
Sivas / Amatör

Hayırlı olsun...

Hs10 Çok güzel bir makine

+30X optik zoomu var

+süper makro su var öyle ki 1cm den bile çekim yapabiliyor ki kelebek böcek vs makro çekimlerde güzel görüntü verir size

+İşinize yararmı bilmiyorum HD video çekimi var

+Çok kolay Panoromik fotoğraf çekme imkanı sağlıyor

Ben kullandım. Ekranı pek yüksek kalite görüntü vermez ama fotoğrafları canlıdır Modları kullana kullana öğrenirsiniz kurcalamakdan korkmayın zamanla çok güzel resimler çeker makineye çabuk ısınırsınız

Şimdiden kolay gelsin

#velicetinkaya' tarafından 03.05.2011 16:51:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mayıs 2011, 16:50 - İp: 78.***.**9.176
m.erol
m.erol (üye)
Kocaeli / Amatör

Teşşekürler sağolun

Tarih: 3 Mayıs 2011, 19:24 - İp: 78.***.**8.176
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

hem görüntüsü hem de kullanım olarak dslr makinelere yakındır.çekim modları manuel ayarları ile benzer özellikler gösterir.biraz kuracalarsanız çözmesi çok zor değil.üşenirseniz çekim modları,manuel mod kullanımı ya da direk olarak hs10 kullanım özellikleri olarak internette arattırırsanız kolaylıkla işe yarar bilgiler bulabilirsiniz.hayırlı olsun güle güle kullanın...

Tarih: 4 Mayıs 2011, 19:01 - İp: 88.***.**1.199
hsynk
hsynk (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Öncelikle makinen hayırlı olsun güle güle kullan diyeyim.

http://www.dosya.tc/dosyalar/o2nBP1/hs10.pdf.html

bu linkte makinenin özelliklerinin ve kullanım klavuzunun olduğu bir pdf dosyası var. Umarım işine yarar. Bilgisayardan bakmak bazen daha pratik olabliyor.

Daha sonra şunu bilmeni isterim ki, fotoğraf makinen gerçek bir SLR Like, biliyorsun ki gövde ve lens tümleşik. Sonuçları için herkes bir yorum yapıyordur. Kimisi sadece düğmesine basıyor ve kötü diyor, kimisi makineyi konuşturuyor.

Buda tamamen kişinin bilgisi, yeteneği, elindeki cihazı ne kadar kullanabilmesi ile alakalı değişiklik gösteriyor.

Kafanı yazılanlara takma. Tekrar güle güle kullan.

Tarih: 18 Mayıs 2011, 13:22 - İp: 92.***.**3.61
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Öncelikle basçek.com gibi sitelerden ve okuldan öğrendiğiniz yada öğreneceğiniz bilgileri kullanarak fotoğraf çekin ve kendinizi geliştirin. Sonrasında eğer takıldığınız bir konu olursa bana mail atıp sorabilirsiniz. Şimdilik tek tavsiyem makinenizi sevmeniz olabilir. Mail adresim [email protected]

Bu arada makineniz hayırlı olsun. Selamlar.

Tarih: 30 Ağustos 2011, 23:27 - İp: 85.***.**6.115
  • 1