yaln
yaln (üye)
Bursa / Amatör

Bursa’da Temel Fotoğraf Eğitim Semineri

Bursa'da PhotoWorld Temel Fotoğraf Eğitim Semineri 26 Ocak'da başlıyor.

Temel Fotoğraf Eğtim Seminerleri Hafta içi / Hafta Sonu Başlıyor.

Fotoğraf sanatı, diğer sanat dallarında olduğu gibi dünyaya farklı bir gözle bakmayı sağlar. Yeni heyecan ve keşifleri başka insanlara sunma aracı olan fotoğraf, günlük yaşamdaki vazgeçilmez yeriyle en etkili paylaşım araçlarından biridir. PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, bünyesindeki Temel Fotoğraf Eğitim Seminerleri ve atölye çalışmalarıyla birlikte öğrencilerine teknik, estetik ve içerik açısından bir bütün olarak eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Temel Fotoğraf Seminerleri kapsamında öğrencilerin sadece gördüğünü ışık aracılığıyla kaydetmenin ötesinde, doğru kadraj, doğru ışık ve doğru anlatımı yakalaması amaçlanmaktadır.
Fotoğraf makinenizi etkin kullanmak, fotoğrafın teknik ve estetik öğelerini öğrenerek doğru fotoğraf çekmek için Temel Fotoğraf Seminerleri’ni kaçırmayın.

TEMEL FOTOĞRAF SEMİNERLERİ HAFTAİÇİ ve HAFTASONU PROGRAMI

Hafta İçi Çarşamba Günleri
Tarih: 26 Ocak – 20 Şubat
Saat: 19:30-21:30

Hafta Sonu Cumartesi Günleri
Tarih: 29 Ocak – 20 Şubat
Saat: 16:00 - 18:00

1. ve 2. DERS: Fotoğraf sanatı, Fotoğraf Makineleri ve Türleri, Objektifler
İlk oturumda ‘Neden fotoğraf çekiyoruz, etkili fotoğrafın püf noktaları, kısa fotoğraf tarihi konuları işlenecek. İkinci bölümde kullanılan film boyutu, Vizör (Bakaç), Netleme, ve Kayıt sistemlerine göre fotoğraf makineleri, fotoğraf makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler, makine marka ve modelleri bakış konuları işlenecek. Dijital görüntü oluşumu, sensörler, Dijital Çekim, Film akışı ve Dijital akış, Objektifler; Odak uzaklığı, Işık geçirgenliği, Keskinlik,

Görüş açısına göre objektifler; Normal, Geniş açı, Tele, Balıkgözü, Sabit odaklı, Zoom Konvertörler, Netleme, Odak uzaklıkları ve görsel etkileri, Çekim süreci, Dijital makinelerde optik çarpan

3. ve 4. DERS: Pozlandırma, Enstantane, Diyafram
Pozlandırma modları (P, Tv, Av, M, Adep), Enstantane diyafram ilişkisi
Enstantane, B ve T konumları, Düşük ve yüksek hızda yapılan çekimler, Hız- Flaş ilişkisi, Panning tekniği, Sarsıntı ve azaltma
Net alan derinliği; Diyafram değeri, Odak uzunluğu, Mesafe ilişkisi, Diyafram kullanımı, Hiperfokal mesafe,

5. ve 6. DERS: Işık, Filmler, Filtreler, Flaşlar
Işığın özellikleri, Parlaklık, Yön, Renk, Işığın formları ve fonksiyonları, Işık kaynakları, Renk sıcaklıkları, Işık ölçümü, Pozometreler, Poz ölçüm türleri,
Film çeşitleri; negatif, pozitif, siyah beyaz ve kızılötesi filmler
Filtreler; UV, Skylight, Polarize Filtreler ve etkileri
Yumuşatıcı filtreler, Renk düzeltme filtreleri, Warm up filtreler, Siyah beyaz fotoğrafta kullanılan filtreler
Flaş kullanımı, Flaş modelleri; Manuel, Otomatik, TTL ve Stroboskobik flaşlar
Flaşla birlikte düşük enstantane kullanımı, Dolgu flaşı, Direkt flaş, Tripodlar

7. ve 8. DERS: Kompozisyon ve Dijital Fotoğraf
Altın Kesim, 1/3, Çerçeve kullanımı, Ufuk çizgisi, Belirginlik, Sadelik, Denge, Armoni, Perspektif yaratma, Ritm ve doku, Dinamizm, Uyum, Renk, Kritik an, Yön ve grafik yaratma, Bakış boşluğu, Yaşam Öğesi, Açık kapalı kompozisyon.
Dijital fotoğraf terimleri, Optik ve Dijital zoom, Elektronik vizör, ISO, Yardımcı araçlar, Bellek kartları, Dosya formatları, Beyaz ayarı, Histogram

UYGULAMA GEZİLERİ:
Bursa içerisini ve çevre ilçeleri kapsayan 3 adet uygulama gezisiyle birlikte katılımcılar, seminerler kapsamında öğrendikleri bilgileri danışmanlar eşliğinde uygulayacaklar.

ÇEKİM DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI:
Katılımcıların, çekim gezisinden sonra danışman eşliğinde fotoğrafları değerlendirilecek.

SINIFLAR:
Photoworld Fotoğraf Merkezi’nde sınıflar 15 kişilik oturma grubu, ferah ortamı ve havalandırma sistemiyle katılımcılarına rahat bir öğrenme ortamı sağlıyor.

SÜREKLİ İLETİŞİM :
PhotoWorld Bursa Fotoğraf Merkezi’nde eğitim alan katılımcılarla seminerler bittikten sonra bilgi alışverişimiz devam ediyor. Fotoğrafla ilgili her konuyu bizimle paylaşabilir, çektiğiniz fotoğrafları eğitmenlerimizle tartışabilir ve kütüphanemizden sınırsız bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Kayıt ve detaylı bilgi için:
[email protected] adresine mail atabilir ya da 0224 224 6004 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Tarih: 3 Ocak 2011, 15:16 - İp: 78.***.**4.251
merayozgur
merayozgur (üye)
Bursa / Amatör

bilgi için teşekürler katılmayı düşünüyorum

Tarih: 14 Ocak 2011, 11:41 - İp: 85.***.**1.201
yaln
yaln (üye)
Bursa / Amatör

ben teşekkür ederim görüşmek üzere.

bu arada devam eden sergimiz var.

Ali Haydar Yeşilyurt "Face of Europe" sergiyi de gezebilir yerimizi de görebilirsiniz.

Tarih: 14 Ocak 2011, 12:36 - İp: 78.***.**5.73
yusufiii
yusufiii (üye)
Bursa / Amatör

Şubat 10 gibi Bursa'da olucam. Katılma imkanı nasıl olur acaba ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 1 Şubat 2011, 19:20 - İp: 78.***.**7.225
yaln
yaln (üye)
Bursa / Amatör

Yusuf Bey, merhabalar isterseniz detaylı bilgi için 0224 224 60 04 arayabilirsiniz.

ya da iletişim adresinizi gönderirseniz bizde bilgilendirebiliriz sizi.

iyi günler dilerim.

Tarih: 1 Şubat 2011, 23:32 - İp: 78.***.**8.41
  • 1