tokimato
tokimato (üye)
Ankara / Meraklı

Iso Hızı?

Bu ıso hızı ne zamanlar kullanılır? Ne işe yarar?

Tarih: 19 Mart 2008, 18:41 - İp: 88.***.**8.197
kacar1
kacar1 (üye)
Kocaeli / Amatör

bende makineyi ilk aldığımda hiç bir şey bilmiyordum ama bu sitedeki bütün yazıları tek tek okudum.ondan sonra takıldığım yerlerde üstatlara sorular sordum.sen böyle sormaktansa önce diyafram ne enstantane ne lens ne iso ne bunları sitede oku sonra sorular sormaya başlarsan daha mantıklı cevaplar alırsın

#kacar1' tarafından 20.03.2008 01:41:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2008, 01:35 - İp: 85.***.**0.76
mehmet1977
mehmet1977 (üye)
İstanbul / Amatör

Warp hızı işe yaramadığı zamanlarda iso hızı kullanılır.

(lütfen biraz okuyun forumu, her yer bilgi dolu.)

Tarih: 22 Mart 2008, 01:06 - İp: 81.***.**2.178
tokimato
tokimato (üye)
Ankara / Meraklı

Neden soru sorana karşı bu kadar acımasızsınız? Belki uzun süreli araştıracak okuyacak vaktim olmadığı için direk bilgi almak için açmışımdır konuyu! Dalga geçmek yerine cevap vermeden geçebilirdiniz. Yazımı okuyan site editörü silinmesini rica ediyorum gerçi şimdi araştırıp bulurum özel mesaj atarım editör kimse ama bulamazsam diye söyleyim dedim.

Tarih: 22 Mart 2008, 01:38 - İp: 78.***.**3.129
mehmet1977
mehmet1977 (üye)
İstanbul / Amatör

Soru sorana karşı acımasızlık değil.
Sorunuzun yeri yanlış, sorunun kendiside.
Sorunuzu doğru yerde soracak kadar bile vaktiniz yokmu ?

Nezaketinizi bozmadığınız için yanıtlıyorum.
ISO hızı diye bir şey yoktur.
Yüksek ve düşük iso değerleri vardır. iso değeri yükseldikçe sensörün ışığa hassasiyeti artar, ve daha az ışıkta çekime izin verir. Buna karşılık fotografta noise denen elektronik kirlilik artar.

Tarih: 22 Mart 2008, 01:53 - İp: 81.***.**2.178
tokimato
tokimato (üye)
Ankara / Meraklı

Cevap için teşekkürler. Anlayamadığım ise ıso hızını ayarlamak çekime etkiyapar bu da çekim tekniğidir. Çekim teknikleri yerine nereye sormalıydım? Onun dışında evet inceledim çokk yerde ıso hızı uzun pozlama vb açıklama yapılmış ama genel terimler bunlar. Ben benim makinemdeki özelliği için soruyorum. Yok ıso hızı şu kadar olcak enstantene bu kadar. Önce makinemdeki poz karşılama kısmının anlamını sormam gerekki anlayım. Her netse yardımınız için teşekküler. Zaten konuların silinmesi için siteye mail gönderdim. İyi günler.

Tarih: 22 Mart 2008, 07:47 - İp: 78.***.**3.129
muhabir61
muhabir61 (üye)
İstanbul / Amatör

Sorunun cevabını unuttum x(

Tarih: 1 Kasım 2009, 16:09 - İp: 78.***.**5.56
  • 1