necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

Gece Çekimi

Merhaba gece ay ışıgında net çekim yapabilmek için makina kullanma klavuzundan edindiğim bilgilere göre bir çok deneme yaptım ama bir türlü başarılı olamadım. en üst değerleri denedim afarkları anlamak için ama bir türlü tutturamadım. bu konuda bana ıso,çekim hızı gibi ne yi ne şekilde ayarlamam gerekir . ve ya yardımcı olabilmeniz için size hangi bilgileri vermem gerek??yardım ederseniz sevinirim.

#necro' tarafından 24.11.2005 15:09:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Kasım 2005, 15:10 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

selamlar..400 ve üzeri asa kullanmanı tavsiye ederim..gece çekimlerinde tripod yani üçayak kullanmak işine yarayacaktır..makinanın enstantene değerini 15 sn -- 30 sn kadar uzatırsan filmin görintüyü alma süresi uzayacağından fotoğrafın başarılı olacaktır..diyaframı da açabilirsin yani sayısal olarak küçültebilirsin..bu da içeri giren ışığı arttıracaktır..
bir dene istersen bu şekilde.

Tarih: 26 Kasım 2005, 21:49 - İp: 85.***.**2.187
buz
buz (üye)
Yurtdışı / Amatör

MERHABA!GECE ÇEKIMLERINDE YÜKSEK ISO DEGERINDE FILMIN AVANTAJI VAR,AMA BÜYÜK BASKILARDA(BÜYÜK EBATLI FOTOGRAFLARDA) DEZAVANTAJ OLUYOR.ÜÇAYAK TABI BU ISIN AYRILMAZ PARÇASI.DIAFRAMI AÇTIKÇA ISIK MIKTARI ARTIYOR,AMA NETLIK DERINLIGI AZALIYOR.KULLANDIGINIZ MAKINA VE OBJEKTIF ÇOK ÖNEMLIDIR.AZICIK YARDIMCI OLABILDIYSEM NE MUTLU BANA.BASARILAR.!!!!!!!!

Tarih: 27 Aralık 2005, 21:27 - İp: 85.***.**2.191
  • 1