studyo_hayal
studyo_hayal (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

Uygun Makina.

Merhaba arkadaşlar bir konuda daha yardımınıza ihtiyacım var yeni açıyorum stüdyoyu bu yüzden eksiğim hem madden hem manen çok fazla sizlerden öğreneceğim çok şey var bilgilerini eksik etmeyen arkadaşlara saygı ve şükranlarımı sunuyorum benim elimde çok temiz bir Nikon D 50 +18-55 lens ve Sıfır kutusunda yurt dışından hediye gelen bir Nikon d3000 +18-55+ 55-200 makina var D 50 artık ihtiyacı karşılamıyor istediğim sonuçları vermiyor hergeçen gün gelişen teknolojiye yenik düştü ve d 3000 ise stüdyo çekimlerinde saydam kalıyor içime sinmiyor dış çekimde bir harika olmasına rağmen. şimdi asıl meselem bu ikisini verip bir makina almak tavsiyeleriniz nelerdir kısıtlı bir sermayem var üzerine pek fazla veremem canon dslr hiç kullanmadım ama canonda olabilir nikonda vereceğiniz bilgilere tekrar teşk. saygılar

Tarih: 8 Ekim 2010, 14:52 - İp: 88.***.**7.22
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Zaman icinde hangi becerilerini kaybetti D50? Ornegin, eskiden yapabildiklerinin hangilerini yapamiyor simdi?

Cekimlerde saydam kalmak ne demek?

Tarih: 8 Ekim 2010, 15:34 - İp: 69.***.**7.137
studyo_hayal
studyo_hayal (üye)

öncelikle sayın ocaklılar bu ne şeref ilginize teşk. ederim sizin gibi bir üstadın sohbetine nail olduğuma sevindim, yani anlatmak istediğim şu yeni makinalarla çekilen fotoğraflar daha kaliteli oluyor daha canlı oluyor basıldığında, video çekimlerindede böyle panasonic 3000 ler 3500 ler çok güzel çekim yaparken şimdi görüntü kaliteleri hd ve dvx fortmatların yanında sönük kaldı d50 dede demek istediğim bu, d 3000 de ise tam profesyonel sonuç vermiyor paraflaşlara bağlandığında fotoğraf sönük kalıyor istenilen dolgunluk elde edilemiyor veya ben ayarlarını tam yapamıyorum tekrar teşk. cvpınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Tarih: 8 Ekim 2010, 15:51 - İp: 88.***.**7.22
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Selamlar.. elinizdeki makineler konusunda, haklı olduğunuzu düşünüyorum. Fakat asıl neden (bence) lensler.. Canon kullanıcısıyım (stüdyoda da kullandım) 400-500 usd gibi bir bütçeyi lense ayırmak gerekir diye düşünüyorum.. Yani; Nikonlarla yola devam kararı alırsanız, önce lens edinmeli sonraki aşamada gövdeyi seçme yoluna gitmelisiniz (bence)..

Paraflaşlarla olan çekimlerde ise; aydınlatma sistemlerinde, diğer arkadaşlarında görüşünü ortaya koyacağı ayrı bir konu daha uygun olabilir.. fakat paraflaşların hep fazla yakın mesafeden kullanılması hatasına şahit oldum..

Hayırlı işler dilerim....

Tarih: 9 Ekim 2010, 10:03 - İp: 83.***.**2.247
studyo_hayal
studyo_hayal (üye)

Mete bey haklısınız aslında ama lens içinde olsa birinden vaz geçmek zorundayım makinalardan D 3000 inceleyen bazı arkadaşların bu makina sadece dış çekime yarar profesyonel değil stüdyoda işini görmez tarzında yorumlarına çok vakıf oldum, buda kafamı kurcalıyor sürekli d 50 lide tatmin etmediği için ikisini verip bir makina tercihine gitmiştim ama D 50 lensle yeterli olacaksa uzunca bir süre D 3000 2 adet lensiyle birlikte en az 1500 tl eder bu tutarın tamamını lense harcayabilriim D 3000 le bir tane lens takasınada gidebilirim önereceğiniz lensler nelerdir 1000 usd civarında alabileceğim en uygun lens hangisi olur teşk.

Tarih: 9 Ekim 2010, 10:22 - İp: 88.***.**7.22
  • 1