heqmen
heqmen (üye)
Siirt / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ufak Bir Dükkan Açacam Neler Almam Lazım

Evet ark ufak bi iş yeri açacam bana neler gerekli neler almam lazım nekadara mağollur bana 2 para flaş bi saç ışığı alasam yetermi ilk başlangıç olarak ve bunları ist nerden alabilirim bana yardımcı olursanız sevinirm. şimdiden teşekkürler

Tarih: 5 Mart 2011, 15:36 - İp: 88.***.**7.77
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

yeter.
İstanbuldan Almayın, burda stüdyosunun kapısına kilit vurmak üzere olan çok arkadaş var. onlarla görüşürn ,size satarlar 2 paraflaş, bir saç ışığı...

Tarih: 5 Mart 2011, 18:59 - İp: 78.***.**0.1
fuatzz
fuatzz (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

yeter emin ol. fotoğraf sanattır emektir tecrübedir öyle 2 paraflash bir saç ışığı kadar kolay değil yani cıraklık ustalı sonra dükkan olur ozamanda zaten tecrüben sana neler gerektiğini söyler dükkan için .

Tarih: 9 Mart 2011, 10:54 - İp: 85.***.**0.200
cherhat
cherhat (üye)
İstanbul / Firma

Bu Devirde Temelin , Paran , Çevren Yoksa Elindeki Paradan Olursun Başka Birşey Olmaz .

Tarih: 9 Mart 2011, 18:15 - İp: 85.***.**4.124
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

heqmen=siirtli stüdyo fotoğrafçısı ::::????? sen şimdiye kadar stüdyoda hangi aksesuarların kullanılacağını öğrenemediysen hiç zahmey edip dükkan açma

Tarih: 9 Mart 2011, 21:15 - İp: 88.***.**7.129
fotomehmet56
fotomehmet56 (üye)
Batman / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kimse üzerine alınmasın ama eline bir dslr alan ben stüdyo açacağım diyor.
Stüdyo fotoğrafçılığı tamamen bir sanatttır.Stüdyo fotoğrafçısı olabilmek için öncelikle belli bir tecrübeye bir birikime bir deneyime sahip olmak gerekir.
Stüdyo fotoğrafçılığı heveslik bir iş değildir.

Tarih: 20 Temmuz 2011, 03:17 - İp: 94.***.**9.103
fotomehmet56
fotomehmet56 (üye)
Batman / Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdyo kuracağım neler lazım diyen arkadaşlara sesleniyorum.
1.si: stüdyo ekipmanlarını bilmiyrsanız hangi akılla stüdyo açmayı düşünüyorsunuz.Ekipmanları bilmeyen onları nasıl kullanacak çok merak ediyorum açıkçası

Tarih: 20 Temmuz 2011, 03:20 - İp: 94.***.**9.103
qrm77
qrm77 (üye)
Yalova / Amatör

bu stüdyo fotografcılıgı konusunda uzun zamandır stüdyo fotografcılıgı yapan arkadaşlar yeni başlayan arkadaşların neden hep hevesini kırmak üzerine yorumlar yapıyorlar anlamıyorum ? bu konuyu biraz takip ettim bişey soranlara ne biliyim bu işe yeni başlayacak olanlara hep bi gönderme yapılıyor. Arkadaşların hevesini kırmayın.! işinizi yapıyorsanız onlarada yardımcı olun. saygılar.

Tarih: 15 Eylül 2011, 18:50 - İp: 78.***.**7.120
qrm77
qrm77 (üye)
Yalova / Amatör

fotomehmet56 yukarıda anlattıgımıda en cok sende rastladım :

Tarih: 15 Eylül 2011, 18:50 - İp: 78.***.**7.120
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Bende doktor olmak istiyorum ama beni doktor yapmıyorlar ne ilginç dimi qrm 77 okumak tıptan mezun olmak gerek ne bileyim arabayı bile önce ehliyet sonra tecrübe dimi bu iş herkesin zengin şımarık çocukları gibi bende yapıcam demekle olmuyor ondan sonra fiyatlar aşağıya düşüyor olan bu işi adam gibi yapanlara oluyor.. kimlere neler olmadıki, ne hevesi çocuk oyuncağımı bu iş gitsin terzilik yapsın ne bileyim zevkli iş ya makinede var elimizde hade fotografçı olalım yok yaa oldu unutma vergisiz kazanç haramdırr adama. Dışarda onlarca fotografçıyım diye geçinen adamlarla dolu ve vergi falan da vermiyor yani ülkesine hiç bir katkısı yokkk. Bu işi bilen yapsın bilmeyen hobi olarak doğa fotografçılığı yapsın ama ticaretini yapmasın olurmu yok hevesmiş benim 3 yaşında oğlum var heves etti araba alıcam vericem kullanıcak trafiktee bu iş bu kadar basitmii bazen bakıyorum saçma sapan sorular saçma sapan cevaplar bilende bilmeyende cevap veriyor anlamıyorum ülkemde ne çok fotograf sevdalısı varmış be arkadaş sanat ruhlu ülkemmm benim... ALKIŞLARRR saygılar

Tarih: 16 Eylül 2011, 11:48 - İp: 94.***.**6.43
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu tür bilgi paylaşımı olan forumlarda insanlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. fakat öyle anlar geliyor ki yardım etsem kötülük yapmış olacağım hissine kapılıyorum. öyle genel sorular geliyor ki konuya nereden başlayalım anlatmaya. bir şeyi profesyonel olarak yapmak yani para kazanmak için öncelikle o şeyi iyi biliyor olmalısınız.

deseki, herşey okey ama şu marka ışıklarda sorunum var. yada şu marka lenste sorunum var yada photoshopta şu olmuyor vs. bi şekilde cevaplanabilir.

fakat buradaki gibi çok genel soru sorulduğu zaman cevaplaamayabiliyor. profesyonelseniz bir takım bilgileri zaten sizler biliyor olmanız gerekir.

iki softbox bir shinko ve bir canon yazıcı ile işi bitiren dükkan var, diğer tarafta içinde yok yok stüdyo var. ne tür bir iş yapmanız gerektiğiyle alakalı ve bütçenizle alakalı.

sadece ürün çekimi yapıyorsanız 2 paraflaş alsanız yeter (yetmez ama yeter diyelim) yada sadece vesikalık çekiyorsunuzdur yeter. artık nasıl yeterse

Tarih: 16 Eylül 2011, 14:31 - İp: 95.***.**5.194