umut1212
umut1212 (üye)
Bingöl / Stüdyo Fotoğrafçısı

Takım Elbise

mrb ben stüdyomda gömlek kravat giyilmseinden yanayım.ama müşteri ilahi montajla dyor pek dogal durmuyor.siz ne yapysunuz montajlıyomusunuz?

Tarih: 7 Ekim 2008, 09:59 - İp: 85.***.**7.239
a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

montajlaman daha iyi olur elin alışırsa 3 dakikada yaparsın

Tarih: 13 Ekim 2008, 20:18 - İp: 88.***.**4.244
firma34
firma34 (üye)
Ağrı / Firma

.......................................

#fonmerkezi' tarafından 02.08.2013 23:10:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Kasım 2008, 16:00 - İp: 85.***.**6.97
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)

Millet traş olmaya üşensin, traş et sakalını kes . !!!?!!! ( Biz berbermiyiz? - adam sakalını kessin gelsin birader. Ne mecburiyetimiz var.)

Millet kıyafet giymeye üşensin, gömleksiz kravatsız, palas pandıras gelsin . Siz oturun adama elbise giydirin. ( Biz terzimiyiz? yoksa konfeksiyoncumuyuz . Adam kıyafetini giysin gelsin kardeşim ne mecburiyetimiz var...

Ben bu işleri mesleğimin gereği olarak değil , amelelik olarak görüyorum .

Mesleğin gereğidir diyenler saç sakal traş edip, kıyafet giydirmeye devam ederek , müşterilerinin kıçını toplamaya devam etsinler. Sonrada bu meslekten hayır beklesinler.

Tarih: 2 Kasım 2008, 16:54 - İp: 88.***.**5.73
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

İlçede bir meslektaşımın yanındaydım. Genç 2 eleman geldi sıradan giyinimliler ama.
Ben vesikalık çektirmek istiyorum dedi. Tama dedik. Kime olacak dedik. Biri benim çekilecek dedi. Üstünde tişört vardı. Olurmu bana dedi. Bizim ustada olur dedi. Kıyafeti buldu. Eleman traşta olmamış. Onuda halletti. Sonra eleman demesinmi saçları jöleli yapabilirmiyiz diye..
içimden çüş artık dedim. Tabi müşterinin yüzüne diyemiyoruz. Ustada olmuyor jole dedi geçiştirdi.
Aslında her zaman takım elbise ceketi-gömleği kravat var ama ne bileyim daha kolaymı oluyor böyle herkesin kendi insiyatifine kalmış yani.
Ama benim tercihim kıyafeti giymeleridir. saçı kestirmeleri, jole yapacaksa yapıpta gelmeli.
traş olmasını isterim evet. çünkü bu şekilde daha orjinal olur. kişisel gözlemimdir.

Tarih: 4 Kasım 2008, 06:46 - İp: 78.***.**9.141
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

iyi bir çalışmayla mükemmel bir montaj yapılabiliyor, normal giyinen müşterinin üzerindekinden daha iyi duruyor.titiz bir çalışma ile iyi sonuç alırsın.

Tarih: 4 Kasım 2008, 12:57 - İp: 85.***.**3.164
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)

Benim derdim, kimin neyi, kime nasıl "giydirdiği ile yada "kimin neredeki kılını" nasıl kestiği yada ne kadar güzel kıl kestiği ile alakalı değil .

Etik olarak fotoğrafçıların bu işlerle uğraşmaması gerektiği konusu.

Adam takım elbise ile gelmeye üşeniyor, sakal kesmeye üşeniyor. Amaaan boşver fotoğrafçı uğraşsın diyor ve gerek bedava fiyatı ile amme hizmeti veren fotoğrafçı kardeşim, saç sakal kesme ve kıyafet giydirme hizmeti ile bir amme hizmeti daha veriyor....

Tarih: 4 Kasım 2008, 14:34 - İp: 88.***.**5.73
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

İşte benimde bir önceki açıklamamda dediğim gibi

kimine göre hizmet kimine göre (kaba tabirle) amelelik.
Bence a şıkkı
amelelik..

Tarih: 4 Kasım 2008, 16:18 - İp: 88.***.**8.187
umut1212
umut1212 (üye)
Bingöl / Stüdyo Fotoğrafçısı

fikirleriniz için teşekurler arkadaşlar.takım elbise sakal yok etme konusu bende sıkıntı yaratıyor.stüdyoma koymuşum gömlek kravat ceket adam ilahı bana bilgisayrdan montajla dyor birde hangi takım elbise iyi duuruyorsa onu yap dyor.iyice igrençleşti bu meslek artık.ne kadar yisini yapmaya çalışsan yetmıyor artık daha fazlasını istyor müşteriler.bi noktada sonra soguyorsun işinden bence. herzaman derim:eskıden daha rahatı bu meslek daha kazançlıydı daha zevklydi (film banyo zamanında)

Tarih: 4 Kasım 2008, 19:38 - İp: 85.***.**8.185
craazy
craazy (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

eskiden müşteri sorduğunda içerde var giyebilirsiniz diyoduk bi acayip giyiyodu milet kimine büyük gelmiş kimine küçük kimi yan kimi kravatı yapammamış . ama sitede montajlık vesikalr için cekertleri indiridkten sonra çok rahat etim . şimdi direk gerek yok biz bilgisayarda giydiiryoruz diyoruz . hemde o kadar büyütme montajı çok basit . sakal olayınıa gelince o lafı duyunca benimde siinrlerim oynuyor tıralıda biz yaparsak berberler nasıl kazzancak . birde müşterirye anlatamıyosun olmadığını ben direk git tıraş ol diyorum kimi tekrar dönüyor kimi klaıyor bi yerklerde ..... bol kazançlar

Tarih: 7 Kasım 2008, 19:05 - İp: 78.***.**0.42
damla43
damla43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

mhmttsksn Allah razı olsun senden . nede güzel yazmışsın . 20 senedir şu mesleğin içindeyim ilk defa şu son zamanlar yeter artık diyorum...

Tarih: 8 Kasım 2008, 14:14 - İp: 88.***.**1.48