canerfx
canerfx (üye)
Edirne / Meraklı

Okul Fotoğraf Çekimi

Merhaba arkadaşlar Okullar açılıcak yakında , Okul sezonu açılıyor. Ben geçen sene okullara Not defteri , not çizelgesi , 8 vesikalık , Bide Takvim üstünde toplu okul fotosu var öyle verdim , 3 YTL almıştım . Sizler arkadaşlar Vesikalık Yanında neler veriyosunuz ? Nekadara Yapıyosunuz ? İyi çalışmalar

Tarih: 20 Ağustos 2008, 13:30 - İp: 85.***.**4.81
mykey
mykey (üye)
İstanbul / Firma

arkadasın slm 3 ytl ye okul ıslerı yaptıgını soyluyorsun ama o fıyata dıger arkadaslarında dedıgı gıbı bedava yapsan daha ıyı olur hıc olmazsa cocukların hayır dualarını alırsın bedava yapsan daha ıyı olur cunku ne kadar ucuz yaparsan bır ısı o kadar cok sorun yasanılıyor bende bu sene okul ıslerı yapmayı dusunuyorum ama 3 ytl ye degıl bana paketler konusunda yardımcı olabılecek arkadaslar varsa yardımcı olmalarınızı ıstıyorum arkadaslar hepınıze slmlar

Tarih: 5 Aralık 2008, 11:07 - İp: 92.***.**7.246
cengizhan07
cengizhan07 (üye)
Kahramanmaraş / Firma

yaparlar tabi yazılmış ya 1 ytl onu 0,20 yede yapanlar çıkıyor taş atıp kolu yorulmuyorki vergi yok algı yok o bölgedeki fotoğrafçı orda bekliyor bu sene antalyadada görelim bakalim 1 ytl den çeksinler şikayet bu işin mantığı fotoğrafçı hersemte var aşağı yukarıı türkiyede fotoğrafçı takip edecek alo maliye bu kadar hem kaçak önlenecek hemde o iş gerektiği fiyatta o semtin fotoğrafçısına kalacak vergi ve kira ödeyen kişi kazanacak okulda maliye basar şikayet olursa bunun hepsinin faturası kesilirse hele birde kayitli değilse okula 2 ytl den de iş yapsa o para ne kadar büyük olursa olsun ordan çıkartamaz.
meslektaşlar biraz dikkat ederse okul işleri fotoğrafçılara döner hiç yılmadan şikayet edeceksiniz bu giden paralar bizlerden giden paralar doğru insanlar okul işi yapıyorlar ya okulda çalışıyorlar yada emekli öğretmen yada devlet memuru başka bir işi var çoğunlukta ordan ne kopartırsa dükkanı olan esnaf fotoğrafçı oturup bekliyor vay vay vay işte meslek bitmiyor diyorum heryerde biz bitiriyoruz işimize sahip çıkmıyoruz. fotoğraf sektörü nereye gidiyor?cevap % 90 bitiyor herkes böyle diyor bu dijital avrupaya ameriya bizden sonramı gitti ....... neden bitmediler neden çok güzel paralar kazanıyorlar onlar işini takip ediyorlar biz takip etmiyoruz burdan sadece eleştiri artık bir telefona el atın bari maliyeyi arama zahmetinde bulunun bakin neler oluyor buna fotoğraf çekilen heryer dahil yine çok konuştum .sayğılarımla meslektaşlarım.

#cengizhan07' tarafından 14.12.2008 02:37:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Aralık 2008, 02:35 - İp: 88.***.**7.51