scakir86
scakir86 (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Msn İle İş Yapanların Dikkatine!...

#scakir86' tarafından 22.12.2008 14:11:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Haziran 2008, 10:44 - İp: 78.***.**8.207
schwarz
schwarz (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Bu konuda küçük bir detay olarak MSN üzeri çalışna arkadaşlara önerim olacak. Yaptıkları çalışmaları üzeri tam boy kllışe ilave ederek gönderirsiniz. Fotoğrafçı beğenirse ücreti banka hesabınıza yatırır. Sizde dekontu aldığınızda çalışmanın klişesiz halini yollarsınız. Bu benim yıllardır kullandığım bir yöntem. Hiçte başım ağrımadı. Allah kolaylık versin sanada...

Tarih: 20 Haziran 2008, 10:54 - İp: 78.***.**3.153
scakir86
scakir86 (üye)

evet.haklısınız.bende peşin olarak çalışıyorum tabiki.ama bu insanlar artık iyice işin kurnazlığını öğrenmişler.sizi öyle oyuna getirirlerki bi bakmışsınız iş gitmiş ama para gelmemiş..

Tarih: 20 Haziran 2008, 11:19 - İp: 78.***.**8.207
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

internetten iş alındığını ve bu yolla çalışıldığını yeni öğrendim

Tarih: 20 Haziran 2008, 11:21 - İp: 78.***.**9.81
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Parça başı denilen bu heralde fiyatlar nasıl peki?

Tarih: 20 Haziran 2008, 12:14 - İp: 88.***.**5.173
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

MSN üzerinden iş alıp yapanlara..
iş yapıpta parasını alamayanlara
parasını alamayıpta yine internette bunu açıkca yazanlara benimde bir iki sözüm olacak..

bu msn üzerinden verdiğiniz hizmete fatura kesiyor musunuz?
fatura kesiyorsanız bu faturaya itiraz süresi zaten 7 gündür..
7 gün içinde resmi itiraz yapmayıp birde bu faturayı muhasebesinde gider kayıt edip beyan eden kişi resmi olarak size bu ödemeyi bir şekilde yapmak durumundadır. Eğer faturayı kapalı kesmediyseniz bu hesap bir makbuzla kapanmak zorundadır..

Yoksa hiç mi faturanız yok..
Yoksa hiç mi vergi mükellefi değilsiniz..
yoksa elde kayıt dışı mısınız
yoksa kaçak mı çalışıyorsunuz..
yani devleti mi dolandırıyorsunuz..

yoksa bütün bu okuduklarınızdan hiç alınmayıp en iyi savunma saldırıdır diyip bunları yazanı mı merak ediyor yada suçlama güdüsündesiniz..
hemen yazayım
geçen hafta vergi dairesindeydim.. yanlış bir evrak tanziminden dolayı epey başım ağrıdı.. daha önce defterdarlık tarafından teftiş edildim.. belediye de yangın tüplerinden dolayı birşeyler yazdı.. önümüzdeki günlerde çalışma bakanlığının teftişini bekliyorum.. inşallah ondan da yüzümün akıyla çıkacam.. ama yakındır hepsine isyan edip bende kayıt dışına katılacam...

Tarih: 20 Haziran 2008, 18:50 - İp: 88.***.**8.16
scakir86
scakir86 (üye)

bu şekilde iş yapan binlerce arkadaş var.ama hiç biri tabiki bu söylediklerinizi yapmıyor.
Fakat benim söylemek istediğim farklı bi konu.Hak yeniliyor.Ve bu işi yapan biçok arkadaşında başına geldiğine eminim.Bu işin sürekliliği tabiki yok.Ben sadece uyarmak istedim bukadar.

Tarih: 21 Haziran 2008, 14:42 - İp: 88.***.**4.251
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

şçakır sen yazdıklarımı anlamamış yine kendi derdine düşmüşsün ama nasıl anlatmalı bilmemki

uç bi örnek vereyim...

Kiralık bi katil bir siteye girip..
- Ya ben filanca şirketin istediği adamı öldürdüm ama bana paramı vermiyor.. bu ahlaksız adamın işlerini almayın.. istediği kişiyil öldürmeyin..

demeye benziyor..
yani zaten legal olmayan bir şey yapıyorsun bu legal olmayan iş içinde uygunsuz bir davranışı şikayet ediyorsun..

yada şöylemi demeli acaba
gülü seven dikenine katlanır..
bu tam uymadıysa şunu demeli..
kol kırılır yen içinde kalır..
buda olmadıysa
şemsiye olayına girecez..

Tarih: 25 Haziran 2008, 11:37 - İp: 88.***.**5.212
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu konuya yorum yazmıştım fakat çıkmamış. tekrardan yazamayacağım. umarım bu mesaj çıkar!

Tarih: 26 Haziran 2008, 16:02 - İp: 88.***.**8.251
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Ya nasil olursa olsun. Nasil calisirsa calissin ama bu insanin hakkini neden yiyorsunuz verin insanin parasini.
Allah haklinin yanindadir....

Tarih: 27 Haziran 2008, 15:58 - İp: 83.***.**0.2
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Musti kardese katiliyorum cok güzel anlatmis
Kolay gelsin kardesim

Tarih: 27 Haziran 2008, 16:00 - İp: 83.***.**0.2