cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

Meslektaşlarımızı Tanıyalım

Ankara yıldız color yenimahalle şerefli bir meslektaş
icraatı: akp ye yalakalık olsun diye ysk nın fotograflı ve vatandaşlık nolu
kimlik uygulamasında
bedava vesikalık çekiyor 19,3,2009 tv haber kanallarında görüldüğü gibi

#cem50' tarafından 20.03.2009 07:31:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2009, 07:30 - İp: 88.***.**8.141
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili mehmet
1-harçlık ne demektir?
2-ev geçindirmek için harcanan paraya ne denir?
yazarsan sevinirim

Bu arada ben fotoğraf makinesi video kamera tamircisiyim www.burukay.com

Tarih: 24 Mart 2009, 15:59 - İp: 88.***.**6.239
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

o zaman hiç konuşmayın
1 e 1 yaptığınız işlerde ahkam kesin lütfen.
Biz sizin tamir sektörünüze karılıyormuyuz? Hoş karışsak çok kelam ederiz ama . Ben yinede bulaşmayım, sizin yaptığınız hataya düşmeyeyim.

Zaten bu sektörde fotoğrafçının kendisi hariç herkes ahkam kesiyor.
Herkes fotoğrafçı ustası... !

Tarih: 24 Mart 2009, 16:07 - İp: 88.***.**4.208
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bizler aynı sektörün birbirini tamamlayan ve ayrılmaz birer parçasıyız.
bunu unutma

ayrıca sorumun yanıtını alamadım daha..

Tarih: 24 Mart 2009, 17:49 - İp: 88.***.**6.239
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)

ev geçindirmeye yarayan paraya ekmek parası denir.
ayrıca sizin vasfınız nedirki insanları cahil yerine koyup anlamsız sorular soruyorsunuz ?
Ayrıca bana göre tamirciler benim sektörümü tamamlamıyor, sömürüyor. ( Lütfen üzerinize alınmayın ben genel konuştum)

Tarih: 24 Mart 2009, 18:49 - İp: 88.***.**4.208
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ev geçindirmeye yarayan paraya ekmek parası denmez sevgili mehmet. Ekmek parası ekmek almak için harcanan paraya denir ..

Madem öyle o zaman ben de sana sorarım " sen kimsin ki bana insanların içini acıtıyorsun " diyebileceksin??

Tamircilerin sizleri sömürdüğü fikrine de katılmıyorum...

Tarih: 24 Mart 2009, 20:39 - İp: 88.***.**6.239
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Allah bu fotoğrafçılara yardım etsin.Ben fotoğrafçı değilim.Bazen halk otobüsünde giderken fotoğrafçı dükkanlarına bakıyorum.Ya bu adamlar para kazanabiliyor mu acaba diyorum.Bazen hergün baktığım o dükkanlardan birisinin kapanmış olduğunu görmek daha acı.Maalesef fotoğrafçılık sanırım şu an büyük bir değişim geçiriyor.Artık fotoğrafçılık kavramı maalesef daha da basite alınan bir iş oldu.Bu ülkede öğretmenlik bile her önüne gelenin yapabileceği bir meslek olarak görüldükten sonra ben daha ne diyeyim.Sanırım şöyle bir sorun da var.1 kilometre içinde 10 tane bakkal tamamda 6 tane fotoğrafçı sanırım biraz tuhaf.Bir kişi hayatında kaç kere fotoğrafçıya uğrar?Herkesin cep telefonuyla bile fotoğraf çekebildiği şu dijital çağda özellikle.Sanırım sanırım fotoğrafçılık kabuk değiştiriyor.Bu değişime uyum sağlayabilenler yollarına devam edecekler sağlayamayanlar da kapanan dükkanlar listesinde yerlerini alacak...

Tarih: 24 Mart 2009, 23:41 - İp: 78.***.**7.155
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)

ben oturduğu yerden ahkam kesen bir tamirci değilim ve tamircilikle ilgili oturduğum yerden ahkam kesmiyorum. Haddimi biliyorum.

Sizde haddinizi bilin ve mesleğinizle alakalı olmayan işlerde ahkam kesmeyin. Ben fotoğrafçı olarak fikrimi size sormadım !!!

Hala dalga geçiyorsun . Aklınca bana ders vermeye uğraşıyorsun.
Artık sizi muhatap bile almayacağım. Size yapılacak en doğru hareket sizi muhatap almamak.

#mhmttsksn' tarafından 25.03.2009 10:14:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2009, 09:27 - İp: 88.***.**4.208
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sadece 7430 a cevap veriyorum;
meslektaşımın sadece kirası 3,5 milyar (eski parayla)
diğeri bir okadar 1,600 çift şube.
aynısından birinin daha var 1600 den fazla ama ne kadar bilmiyorum.
3,5 milyarlık olanın elinin altında 8 tane eleman var.
anlatıp lafı uzatmak istemiyorum.

---------
herkes bir değildir tabiiki. Hayatta küçük düşünen hem küçük kalır. Ayrıntılara takılan yok olur gider. Buna 3'ün beşin hesabını yapanlarda diyebiliriz.
--------
diğer taraftan ben her zaman önünden geçtiğim ve boş gördüğüm hatta bir gün işl yaparken görmediğim adamların altında arabası ve evi hatta yazlığı var.
Ben hiç sormamda karışmamda ne haddime düşmüş insanları sorgulamak yargılamak.??
işime bakarım
ve
bencede herkes kendi işine baksın.

Tarih: 25 Mart 2009, 10:07 - İp: 88.***.**0.61
mitharas
mitharas (üye)
İstanbul / Amatör

Herkesin Bildiği Fakat Kimsenin Dillendirmediği Bir Konuyu Dillendireyim

Fotoğrafçı Bencildir Ben Merkezlidir onda var Bende Niye Yok diyendir kuyumcular marketler fırınlar bile birleşip tek yere basarlar yeri geldiğinde

ama fotoğrafçılar ara sokakta birbirlerini gırtlaklamaya kalkarlar (tabiri yerindeyse) sonrada vesikalık elden gidiyor studyo ne olacak vb uzayıp giden liste

Burkay beyin Dedği gibi vesikalık benim Harçlığım
yada sizin dedğiniz gibi ekmek param
yada benim dedğim gibi Geçim Kaynağım
başkasının dedği gibi çerez parası
uzayıp gider

Ne Farkı Var Hepsi Aynı Fotoğraf sektörü Tek Vucut olarak haraket edebilseydi Şu Anda Bizler Burada İşimizin Sanat Ve Sanata olan Yakınlığı Gibi Konuları Tartışıyor Olurduk

Başlıktaki gibi Meslektaşlarımızı Tanıyalım

Tarih: 25 Mart 2009, 19:27 - İp: 88.***.**6.112
fotoharun
fotoharun (üye)

yapacak bısey yok tv ekranında 60 sanıye reklam yapamk ıcın 5 gun halka bedava calısmam
ager bedava yapacaksak yoksul vatandasın ısınınden para almasıın
en buyuk reklamdır yaslılardan almassın ama partı ıcın mı asla
arkadaslar basıt olaylar bunlar
zaten yaptıgın her ıs senın reklamını yapıyor erzurumdakı adamın bartındakı tv ekranında cok para yapacanı sanmıyorum yerel halkta ordakı tv nekadar ızlıyor sahsen ben neyse sız dedım gıbı halkı yoksulu gozetın derım tum arkadasların dıkkatıne ama kalıteden odun yokkkk

Tarih: 2 Nisan 2009, 18:38 - İp: 85.***.**2.65