eagle82
eagle82 (üye)
Bursa / Özel Gün Fotoğrafçısı

Mesleğimizin Geleceği

arkadaşlar ben kampanya yapma hastalığı olan arkadaşlara yazıyorum ben şahsen mesleğimin geleceğinden şüpe duyuyorum öyle bir zaman gelecekki sadece gelin damat çeker hale gelicez ben arkadaşlarım dan artık kampanyalarını kaldırmalarını ve bir daha yapmamalarını istiyorum kpss sınavı kayıtlarında vs leri okullarda çektiler arkadaşlar ne oldu kampanyalarınız!!. para kazanma zamanı şimdi uyanın ve birbirimizi tutalım

Tarih: 24 Haziran 2006, 16:25 - İp: 88.***.**4.106
fotocan
fotocan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

vesikalık çekimi bir fotoğrafhanenin can damarıdır bu kesilirse çoğumuzun hali harab olur. isfoya kayıtlı bir stüdyo olarak ben bunun üst makamlarda birilerinin ceplerini doldurmak için bir tezgah olduğunu düşünüyorum , birileri ceplerini doldurmak için düğmeye bastı,geleceğimizi göz önünde bulundurup 100 kadar fotoğrafçı birleşip dava açmalıyız

Tarih: 6 Aralık 2007, 10:40 - İp: 85.***.**1.141
mine05
mine05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fiyat Önerileri :

6 Vesikalık : 10 YTL
8 Vesikalık : 12 YTL
12 Vesikalık : 17 YTL
24 Vesikalık : 30 YTL

Amatör Baskı : 0-10 Adet Arası 1 YTL
10-20 Adet Arası 0,7 YTL
30 Adet ve Yukarısı 0,5 YTL.

( 1 YTL ödemek istemeyen biriktirsin de getirsin. 2 tane foto bastırıp 5 dakikada alıp gitmenin bir bedeli olmalı)

Tarih: 6 Aralık 2007, 13:16 - İp: 88.***.**4.160
snapshot
snapshot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

konu çok güzel yazayım dedim...
evet aslında çok sıkıntılı bir konu ama kalite her zaman kazanır...son 1kaç aya kadar fiyatlar iyiydi bizim semmte fakat şuan
12 vs+1ad10x15 çerç+1 kupa bardak (resimli) 12 ytl ye çeken var
hemde 200 metre yakınımda ne olursa olsun isterse bedavaya versinler fiyat değiştirmem bazı arkadaşların fiyatlari bile ucuz geldi aslında şu olmalı:
6 vs 12ytl
12 vs 20 ytl
24 vs 30 ytl çünkü bizim işimizde sermaye çok önemli fakat işi bilmeyenler işin sadece metaryel değerini hesaplayıp kurtarıyor bahanesiyle ucuz çalışıyor bu işin kirası var vergisi var elektiriği var servisi var(minilab arızasına minimum 100 euroya servis geliyor)+ bide eleman masrafı var
yani varda var
AMA SON SÖZ OLARAK ŞUNU SÖYLÜYORUM KAMPANYACILAR SON HAMLELERİNİ YAPIYOLAR(CAN ÇEKİŞİYOLAR) 2-3 SENEYE HEPSİ SİLİNECEK
MİNE005 İNDE DEDİĞİ GİBİ VESİKALIK TAMAMEN KALKACAK İŞİNİ İYİ OLAN YAPACAK

Tarih: 6 Aralık 2007, 19:41 - İp: 88.***.**0.53
erol2015
erol2015 (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

HAKLISIN AMA ELİMİZDEN BİŞEY GELMEZ GELİN DAMAT ÇEKEBİLİRSEK ONADA ŞÜKREDELİM

Tarih: 12 Aralık 2007, 12:27 - İp: 88.***.**1.116
fmdijital
fmdijital (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende kampanyalara karşı yaşamaya çalışan bir studyoyum.ama nerde ucuz kampanya varsa müşteri o raya kayıyor herşey maddiyata dauanıyor gelip albüm soruyolar kaç para yanında ne veriyosunuz başka bir soru yok işinize bakabilirmiyiz bi örnek gösterirmisiniz diyen yok bizde kaliteee diye yırtınıyoz allah yardımcımız olsun.

Tarih: 13 Aralık 2007, 18:40 - İp: 88.***.**0.118
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

bizler fotoğrafçımıyız yoksa dayanıklı eşya satıcısımı önce buna karar verelim.kampanya dediğiniz nedir müşteri ihtiyacı olduğu için resim çektirir ,biz yanında büyük resim tabak bardak vererek neyi amaçlıyoruz kendimize gelelim meslek elden gidiyor

Tarih: 13 Aralık 2007, 19:16 - İp: 85.***.**6.177
m foto
m foto (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

bizde 4. 5 ytl 6.7 ytl 12. 10 ytl ama gercekten cık ucuz meslek elden gidiyor cünkü

Tarih: 15 Aralık 2007, 11:28 - İp: 85.***.**1.151