account
account (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

İşini İyi Yapanlara Teşekkürler

Merhaba Ben Tuzla'da vesikalık çektirdim. Sözde adam 20 yıllık fotoğrafçıymış. Fotoğrafları aldığımda rezaletti.Fotoğrafları paramı geri almadan iade ettim.Ve çok sinirlendim.Bu işten geçimini sağlayan bir insan nasıl olur da işini böyle kötü yapar. Adam dükkanda anahtarda yapıyor hırdavat ta satıyor. Böyle fotoğrafçı olmaz. Fotoğrafçılığı küçümseyenlere bir mesaj olsun. işini iyi yapanlara teşekkürler.

Tarih: 23 Ekim 2006, 11:52 - İp: 85.***.**4.61
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

canın sıkılıyorsa çık şeker topla. olmadık yerde saçma sapan yazılar yazma. hırdavat satan fotoğrafçıdan hırdavat gibi fotoğraf alırsın tabi. sana zorlamı çektirdiler.

Tarih: 23 Ekim 2006, 13:31 - İp: 88.***.**4.6
account
account (üye)

Adam gibi cevap ver. konuşmayı bilmiyorsan yorum yapma.

Tarih: 23 Ekim 2006, 15:19 - İp: 85.***.**4.61
account
account (üye)

Sen çık şeker topla. Sen kimsin böyle konuşuyorsun. Burda senden başkası yokmu.

Tarih: 23 Ekim 2006, 15:21 - İp: 85.***.**4.61
account
account (üye)

Ben burada mağdur olan gerçek stüdyo fotoğrafçılarına destek olabilmek adına karşılaştığım durumu açıkladım. Bu siteye sadece stüdyo fotoğrafçıları girmiyor. Herkes Piyasada sahte stüdyolarında bulunduğunu bilsin istedim.

Tarih: 23 Ekim 2006, 15:43 - İp: 85.***.**4.61
lovex
lovex (üye)
İstanbul / Meraklı

account arkadaşımız fotoğrafçıların hakkını bir amatör olarak savunurken sözde fotoğrafçı olduğunu iddia eden ve okuduğunu bile anlamakta güçlük çeken ( Burada sürüyle var bu tiplerden fotoğrafçılık sadece deklanşöre basıp photoshop kullanmak değil eğer buysa bende fotoğrafçıyım hemde kallavisinden önce okuduğunuzu anlayın ) birinin verdiği cevaba bakar mısınız ? Gülsem mi , ağlasam mı sizin bu halinize ?

* Umarım doğru okunup doğru anlaşılırım. Hey sen orada ki bir daha oku bakayım.

Tarih: 24 Ekim 2006, 05:41 - İp: 85.***.**6.102
account
account (üye)

Teşekkürler sayın lovex. Bazı insanlar dünyanın kendi etrafında döndüğünü zanneder. Ve kendine her türlü sözü söylemeyi hak görür. Ve seviyesini de belli eder. Ben forum yönetiminden bu açtığım topiğin silinmesini rica ediyorum. Açıkçası böyle bir seviyesizlikle daha önce karşılaşmadım.
Ve şunu da eklemek istiyorum.forumda amatör olarak hesap açtırmış olan ancak bilgi ve birikimi üst seviye de olan fotoğrafçı arkadaşlar var. Ve bu konuşmalarından dahi belli oluyor. Hoşçakalın.

Tarih: 24 Ekim 2006, 10:34 - İp: 85.***.**4.87
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

iki günlük üye bir kimse gene aynı üslupda bir yazı ile ortaya çıkıyor...

görünüp kaybolan piyonlardan bir tane daha....

üslubuyla, sabıkalı bir kimse ile diyalog... Yapay...

Bahsedilen meslekdaşımı tanıyorum... Tabelasındaki baskı işlemlerini ben yaptım..

20 senelik fotoğrafçı değil, ancak esnaflığı ve işine itinası ile kendisini ispatlamış bir arkadaşımızdır.. Bu işi seven, gönül veren birisidir..

Ve ilginçtir.. söze "esnaflığı" diye başladım.. burada sanki başka bir mesele yüzünden sadece karalama amaçlı konu açılmış...

konuyu açanın, söz konusu meslekdaşımla müşteri olarak değil, bir rakip olarak muhatap olduğunu düşünüyorum...

vee.......

Hüseyin ve/veya Birol gidin şeker toplayın.. bu iş size göre değil.

Tarih: 24 Ekim 2006, 12:13 - İp: 85.***.**4.153
mete007
mete007 (üye)

Eğer... konuyu açan samimi ise...

burada, onun mağduriyetini giderecek kimse var...

O arkadaş, sitemizin üyesidir.. seri ilan bölümümüzü kullanır...

Tarih: 24 Ekim 2006, 12:22 - İp: 85.***.**4.153
account
account (üye)

Mete007 meslektaşlarınız arasındaki dayanışmayı anlıyorum. Ancak siz değilmisiniz önüne gelen stüdyo açıyor diyen. Ve tüm konularda da bunu dile getiren. İsim vermeyeceğim oradan çıktıktan sonra bir üst sokaktaki stüdyoda fotoğraf çektirdim. Arkadaş genç olmasına rağmen işinde son derece başarılı. Ben para veriyorsam güzel resim isterim. Adam da stüdyo açmışsa güzel fotoğraf çekmek zorundadır. O zaman herkez fotoğrafçılık yapsın. Deklanşöre basmakla fotoğrafçılık olmuyor. Bence insan kendini geliştirmeli ve de eleştirilere de açık olmalıdır. Yoksa kimsenin kimseyi karalamaya ve hakaret etmeye hakkı yoktur.

Tarih: 24 Ekim 2006, 14:11 - İp: 85.***.**6.224
mete007
mete007 (üye)

eğer meslekdaşım haksızsa zaten çok büyük bir ceza vermişsiniz zaten ailenizden veya çevrenizden onlarca kişi artık O meslekdaşıma gitmeyecek..

"adam gibi cevap"... şeklinde atışmaya girişmeyelim lütfen..

tavrımı sert görüyorsanız kusuruma bakmayın.. ama gidilmesi gereken yol:...

O işyerine gidip vesikalığınızın kabul edilebilir şekilde tekrar basılmasını (veya çekilmesini) talep etmek..

iyi esnaf olduğu konusunda sizi temin ederim.. sakin ve kararlı bir şekilde talebinizi o meslekdaşıma iletiniz..

Eminim, olumlu yanıt göreceksiniz..

kendimden örnek vereyim:.. harddiskim arıza yaptı.. hafta sonu çektiğim düğün fotoğrafları, pazar akşamı yaptığım yedekleme ile kurtuldu.. ancak hafta arası çektiğim bir kepli cübbeli mezuniyet fotoğrafını kaybettik.. Mağduriyeti gidermek için kuaför parasını üstlenmek durumunda kaldım.. komşum olan kuaför olmasa net şekilde üzerine para vermem gerekirdi... hiç para kazanmadım.. ancak müşteri kaybetmedim..

İyi yaklaşım göreceğinize eminim, fotoğraf çekimi olmasada, baskısının yenilenmesini talep ediniz... Bu, hem hukuki hem ahlaki hakkınız..

(şeker topla sözü, üslubu sabıkalı bir kimseye yöneltilmişti.. iyi niyetli arkadaşlar alınmasın)

#mete007' tarafyndan 24.10.2006 14:53:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ekim 2006, 14:50 - İp: 85.***.**4.153