fildisi
fildisi (üye)
İstanbul / Amatör

İlk Kez Studioya Girdim..... Amaa...

arkadasLar merhaba..
gecen hafta iLk kez studio ortamına girdim ..fotograf cekmek icin...
fakat bi sorum oLacak..cektigim fotografLarin hepsi patLak gibi gorundu ..yani modeLin yuzu bembeyazdi ..
sorun nedir ..nrede hata yaptim..

cektigim fotografLar..::
foto1

Foto2

Foto3

gordugunuz gibi arkada$Larimi cekerken yuzLeri bembeyaz oLdu ve duzeLtedim =(

#FiLDisi' tarafından 13.01.2008 13:39:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2008, 13:36 - İp: 85.***.**3.48
fotovizor
fotovizor (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba arkadaşım fotolarında bir patlaklık mevcut makine ayarlarını kontrol ettinmi enstantane diyafram iso ışık ayarların ile bunların bağdaşması gerekiyor ışıklar kaç kelvinde kaç ışık kullanıyorsun şemsiye soft box vesaire bunları sen kendin ayarlayacaksın fotoğraf makinendeki her ayarda çekim yapacaksın sana en uygunu hangisi ise pnu lullanacaksın ben genelde 125/11 125/9 kullanıyorum ışık artması azalması göz önünde bulundurmak gerek

Tarih: 13 Ocak 2008, 14:54 - İp: 88.***.**4.254
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Şimdiye kadar fotoğrafçılığın hangi alanında iş yaptınız.PROFESYONEL FOTOĞRAFÇI diye yazıyor.

Tarih: 13 Ocak 2008, 14:58 - İp: 78.***.**9.139
fildisi
fildisi (üye)
İstanbul / Amatör

@fotovizor
dedikLerinden pek bi$i anLamadım ama $emsiye faLan vardı..
net üzerinden studio fotografçıLığı hakkında biLgi aLabiLeceğim yer varsa daha faydaLı oLur..
hem daha fazLa yormu$ oLmam sizLerii

@oLimpos
onu öyLesine i$aretLedim .. pek önemLi bi$i değiL gibi geLdi bana

Tarih: 13 Ocak 2008, 15:03 - İp: 85.***.**3.48
stil
stil (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

o senin önemli bi şey gibi görmedigin şeye ulaşmak için millet neler çekiyor o kadar basit degil PROFESYONEL FOTOGRAFÇI olmak ........

Tarih: 13 Ocak 2008, 15:09 - İp: 88.***.**8.134
fildisi
fildisi (üye)
İstanbul / Amatör

mutLuysan sorun yok

Tarih: 13 Ocak 2008, 15:29 - İp: 85.***.**3.48
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

harbiden haa bizim canımız çıkıyor profosyonel olabilmek için 2 yıldır fakülteye hazırlanıyoruz ama sen önemli değil diyorsun.. olmadı

fotoğraflarına gelince çok patlamış...fotovizor arkadaşımıza tamamen katılıyorum.. ens. ve diyafram nedir iyice bir öğrenin...

#gurhan_87' tarafından 13.01.2008 17:58:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2008, 17:56 - İp: 88.***.**9.37
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Gürhan Fakülteyi bitirdikten sonra pro mu olunuyormus? Fakülte bitirmeden dısarıda kac tane pro fotografcı var biliyor musun?

Tarih: 13 Ocak 2008, 18:22 - İp: 85.***.**4.171
fildisi
fildisi (üye)
İstanbul / Amatör

görseL iLeti$im böLümü öğrencisiyim bende..
fotografciLik ağırLıkLı okuyorum ama bitsede profesyoneLim ben demem .. iki üç fotografçıda fotoğrafçıLık yapan adamın da "biz profesyoneL oLmak için ne çok çaLı$ıyoruz" demesine de inanmam..
üye oLurken hızLıca bakmadan i$aretLemi$imdir..
zira burada kimse profesyoneL değiL.. profesyoneL adamın forumda ne i$i var .... bu bir ....ikincisi 100 ki$iden 1-2 si profesyoneLdir bu forumda kanaatindeyim...aynı $eyi uzatıp durmayın diye yazdım bukadar...soruma cvp veren versin, bo$ $eyLerLe kirLetmeyinn...

ayrıca studio ortamında tabi ki ens. diyafram iLe farkLı değerLerde çekim yaptım... demek ki farkLı $eyLer var ki burada konu açtım soruyorum..

daLga geçmek yerine kayde değer yorumLar yapın ki bnden sonra geLecek arkada$Lara da fayda sağLayın.. foruma girip post kasmak koLay .. neyse tamam t$k ederim yeterLi bu kadr yardım(?) git ens diyafram öğren demekLe yardım ediLmez zira öyLe de oLmadı zaten ..uzatmaya gerek yok

not: fotovizor sana ayrıca t$k etmek istiyorum ..yardımLarın için çok t$k ederim..sevgiLer

#FiLDisi' tarafından 13.01.2008 18:42:31 tarihinde düzenlendi.

#FiLDisi' tarafından 13.01.2008 19:20:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2008, 18:37 - İp: 88.***.**3.181
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

sizce profosyonel fotoğrafçı nedir...

Tarih: 13 Ocak 2008, 19:11 - İp: 88.***.**6.26
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

biz ne yaptık yardım etmedik mi.. ????

Tarih: 13 Ocak 2008, 19:12 - İp: 88.***.**6.26