afşincolor
afşincolor (üye)
Kahramanmaraş / Stüdyo Fotoğrafçısı

( Haksız Rekabet )

SEVGİLİ DOSTLAR BENİM SIKINTIM BÜTÜN FOTOGRAFCI ARKADAŞLARI İLGİLENDİRİYOR LÜTFEN DİKKATE ALINIZ ilcende haksız rekabet eden meslektaşımı mahkemeye vermek istiyorum bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardım etsin ben bu yolla bişeyler elde edebilirmiyim acil destek bekliyorum.

Tarih: 7 Temmuz 2007, 20:48 - İp: 88.***.**5.109
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

o bişey değil adam fotokopiyle sokakyta 3ytlye çekiyo adamlar çerçeveletmeye getirtiyor.eh bir daha yakın burdan.

Tarih: 14 Ekim 2007, 23:18 - İp: 88.***.**3.85
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

Sevgili dostum bu tür fotoğrafçılar her il ve ilçede var ve olmaya devam edecek ama üzülmeyin kaybeden hep onlar olacak siz kalitenizden taviz vermeyin yeter.
Bir arkadaşımın yazdığı gibi müşteriye bedavaya versen yanında hediyesi yokmu diye sorar.
Bende bulunduğum mahallede şu an tek fotoğrafçıyım ancak 20 yılda kimler geldi kimler geçti açılıp kapanan fotoğrafçı sayısını unuttum fiyatlarımızda ve kalitemizde asla ödün vermedik bu bizi etkilemedimi tabi ki etkiledi günü geldi siftah yapmadan dükkan kapattık ama hala buradayız.

Şikayet konusuna gelince il yada ilçenizde bağlı bulunduğunuz oda ile görüşmenizi ve onlardan bilgi almanızı öneririm en doğrusu bu olacak sanırım

Tarih: 16 Ekim 2007, 10:51 - İp: 88.***.**4.40
foto_ibo
foto_ibo (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

afşincolor
SLM ABİ BİZİM İZMİRDE DE BÖYLE REKABETLER ÇOK OLUYOR VE BİTMEK BİLMİYOR AMA BİZİM BURDA BENİM GÖRDÜĞÜM FOTOĞRAFÇILAR DERNEĞİ TOPLANTI DÜZENLER ESNAFLARIN DERDİNİ DİNLER VE KONUŞARAK UZLAŞIRLAR BUNA 1 DEFA ŞAHİT OLDUM VE ESNAFLARDAN SÖZ İSTER ESNAFLARIN ÇOĞU ORDA SÖZ VERİR AMA SÖZÜ DÜKKANA DÖNÜNCE UNUTULUYOR

ALLAH KOLAYLIK VERSİN...

Tarih: 29 Ekim 2007, 22:37 - İp: 85.***.**2.205
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

burada poteraya 40 ytl lik işin maliyeti hakkında bir hatırlatma da bulunalım,sayın kardeşim bu paranın içinde ,dükkan kirası,emek,göznuru,yıllarca bir dükkanda kapanıp kalıp müşteri bekleme cefası,bayramda ,özel günlerde çalışmak yada dükkan açıp beklemek,gözlerinin ve sinirlerinizin bozulması,tabela vergisi,gelir vergisi,bir kaç yılda bir meslektaşlardan geriye düşmemek için ekipman yenileme,60 000 marka satın aldığınız minilabınız bilgisayara bağlanmıyor diye çöpe atma,daha borcunu bile ödeyemeden teknoloi dijital oldu diye 12500 euroluk film banyonuzu ıskartaya çıkarma ,üstüne üstlük siz esnafsınız diye ayrılamadığınızdan çocuklarınızın kaldırımlarda büyümesi,elektrik parası,çekilip alınmayan fotoğrafların zararı,30 x 40 kart baskı ücreti ve 30 x 40 çerçeve fiyatı vardır.Yani sizin anlayacağınız müşterinin eline verilen fotoğrafta fotoğrafçının hayatı vardır acıyla tatlısıyla o sadece bir fotoğraf değildir...27 yaşında yakışıklı bir delikanlıyken girdiğiniz dükkanınızdan yıllar sonra 55 yaşında gözleri patlak ,göbekli bir ihtiyar olarak çıktığınızda sizin için çok şeyin sonu gelmiştir,bunun bedeli kaç paradır acaba?

#fotoasli' tarafından 03.11.2007 15:31:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Kasım 2007, 15:27 - İp: 88.***.**3.239
fotokosk
fotokosk (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

poteraya cewap wermeye bile gerek yok.geriliorum çünki.foto aslı çok bile yazmış sana potera.

Tarih: 20 Şubat 2008, 17:48 - İp: 88.***.**8.234
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Konunun vehametini anlayanlar kendini belli ediyorlar hemen. Çok haklı yorumlar var. Bende korsana ve haksız rekabete savş açtım safımı aldım. Elimden geleni yapacağım. hatta bir konu bile açtım.
http://forum.netfotograf.com/studyo_foto.asp?msg_id=31218

Ama afşincolor arkadaş diğer arkadaşlarında dediği gibi akla ilk önce oda geliyor. Sonuç alınamazsa ben bilmiyorum fakat aklımda olsun bulacağım araştıracağım. Öğrenirsem buraya yazarım.
buarada bende askerlğimi kahramanmaraş'ta yapmıştım selam olsun maraşa!

#remi5861' tarafından 18.03.2008 02:46:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mart 2008, 02:45 - İp: 88.***.**3.197
okyanus206
okyanus206 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm arkadaşlar gördügün kadarıyla bütün fotoğrafçı arkadaşlar birbirimize düşmüş durumdayız.Yok kampanya yapanlar yapmayanlar yok ucuza çekenler yok kalite veriyorum ödün vermiyorum diyenler. Ama kimse işlerin düşmesindeki asıl nedene parmak basmıyor.Özelliklede istanbul gibi büyük şehiirde olanlar herkez rakibini diger bir fotoğrafçı olarak görüyor ama kimse teknosadan carfourdan alışveriş merkezlerinden bahsetmiyor bizi asıl öldüren onlar arçelik dahil d.makina satıyor sonrada müşteri geliyor bunu tarif edermisiniz diye soruyor.siz sd kartı 20-25 ytl ye satearken şok market 13 sattı kim sesini çıkara bildi hangi şehrin dernek başkanı çıkıpta sesini çıkardı kodak bize x makinayı 100 ytl ye verirken teknosa 99 ytl ya satıyorsa burda konuşmanın hiiiiiiççççç bir anlamıyok hemde 12 taksitle.Arkadaşlar biz burda birbirimizi yerken millet malı götürüyor....Tabi birde şu gerçek var babanınoglunun bakkalı olsa sen yine yüklü alışveriş için marketi secersin.... gerisini sizdüşünün

Tarih: 13 Mayıs 2008, 17:13 - İp: 88.***.**0.85
okyanus206
okyanus206 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

unutmadan derneklere deginmedende geçemeyecegim. onlara tek lafım var kendisine saygısı olmayın başkasınada saygısı olmaz.... yetkililerin anlayacagını biliyorum saygılarımla ZÜMREDİGİTAL

Tarih: 13 Mayıs 2008, 17:21 - İp: 88.***.**0.85
srkdkmc
srkdkmc (üye)
Eskişehir / Firma

rakabetin en çok yaşandığı eskişehirden yazıyorum
fotoğraf derneğinin çıkardığı listenin belli bir oranından fazla aşağı düşülmesi yasak.. diye biliyorum..

Tarih: 14 Mayıs 2008, 00:43 - İp: 88.***.**2.94
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

......Dostlar........ Meslektaşlar.....!!!!!!!!!

Kısaca...... Dernek Üyesi iseniz ......; ve de Bölgenizdeki Tüm üye Meşlektaşlarınız Toplanıp Bastılar ise toplu imzayı .....Dernek Tüzüğ altına...!!!!!!! Yani Kampanya ... İndirim ya da fiyat kırma felan yapılmaması için toptan karar alındı ise .......Bunun aksi durumları oluştuğunda ..... Adli Yolla Dava Açılabilir....!!!!! Emsallerini gördüm...... Bizde ... yani İzmirin her bölgesinde bu tür sorunlar mevcut....... Ama Sağlam bir dernek...... Tamamen olmasa da çözüyor bu tür sorunları...... En azından Dernek Tüzünüğde Kayda alınan Maddi Para yaptırımlarının Caydırıcılığı olur........!!!!!!!!!!!!

Bizde... Karşımızdaki kırtasiyeler bile...... A4 üstüne 30 tane Wesika yapıyorlar 2.5 YTL ye...... Buna Ne denir..... ? Kime Şikayet edecen ?.....

Tarih: 15 Mayıs 2008, 01:18 - İp: 88.***.**1.85