catapat
catapat (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotografcılık Ayaklar Altında

slm arkadaslar artık meslegimiz tam ayaklar altına düstü bir dijital makine alıp birde pc dükkan acan bebeler hepimiizn yakınında vardır buna bi dur diyecek merci de yok cünkü devlet iş yeri acılsın bana vergi gelsinde naparlarsa yapsınlar arkadaslar bu iş ciddi hele birde kıslarını eşlerini fotografcılara guvenerek yalnız gonderen musterilerimizde bundan tedirgin olmaya baslıcak önüne gelen iş yeri acıyo yemin ediyom bu meslege bulastıma cok pişmanım ama bu saatten sonra yapacak bişeyim yok yani suan ben kendi iş potansiyelim var ama bu düşünce napacam onu düsünüyorum

Tarih: 17 Ekim 2006, 11:14 - İp: 88.***.**1.128
vepco
vepco (üye)
Yalova / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili catapat cokiyi diyorsun ama bazı arkadaşlar iyiisen devam edersin diyor fakat tek başına olmuyor kalite eleman yok bu iş ekip işi her şeyi kendi yapamaz insan.ha gayret iyi olan her zaman kazanır.

Tarih: 18 Şubat 2007, 17:02 - İp: 85.***.**3.162
hintoglu
hintoglu (üye)
Hatay / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet kardesim maalesef ve bu adamlar cuvaldıkca ayakaltı deyil toprakaltı olacagız yinede gelecekte baska işler yapmaya gebe gibi

Tarih: 13 Mayıs 2007, 14:12 - İp: 85.***.**7.21
foto_ibo
foto_ibo (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

SLM
ABİ BENDE 20 YAŞINDAYIM ALLAHIN İZNİ İLE ASKERE GİTÇEM
ÇOCUKLUĞUM KARANLIK ODA'DA
GENÇLİĞİM PC DE PHOTOSHOPLA GEÇTİ
HEP İÇİMDE STÜDYO AÇMAK VARDI BENDE BU BAHSEDİLEN BEBELERİ GÖRÜNCE İŞTEN SOĞUDUM AMA İŞİMİ SEVDİĞİM İÇİN NE OLURSA OLSUN İZMİRDE ALLAHIN İZNİ İLE DÜKKANIMI AÇICAM
BÜTÜN HAYALLERİMİ ÖNCE DÜKKAN DİYEREK KURDUM BEN BU GÜNDEN SONRA O BEBELERE HAYALLERİMİ YIKMALARI İÇİN İZİN VERMEM
BUNU HEPİMİZ BİLİYOZKİ O BEBELERİN HİÇ BİRİ NE FOTOĞRAFÇI NEDE ESNAF HEPSİ SALAĞIN TEKİ BENCE HİÇ Bİ ŞEYDEN ANLAMIYOLAR DÜKKAN AÇIYOLARDA NE OLUYO PARA KAZANDIKLARINI SANIYOLAR AMA HEPSİ GERÇEK STÜDYOCULARI ÖLDÜRÜYO MÜŞTERİYE ANLATANA KADAR AK'LA KARA'YI SEÇİYORUM

HEPİMİZE ALLAH SABIR VERSİN HAYIRLI GÜNLER

Tarih: 29 Ekim 2007, 22:42 - İp: 85.***.**2.205
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

foto ibo daha 20 yasındasın ve bebeler diyorsun.
acaba bu bebeler 15 yasındamı dukkan acıyor.buyuk ihtimalle catapatın yakınlarında dukkan acsan yakındıklarından bırıde sen olurdun.
şikayetınızde haklı yonler var ama
baskasından yakınmadan once bir herkes kendi işini enıyı sekilde yapmaya baksa.
ozaman baskasından kacan zaten sıze gelir.kimsenin bak su fotografcı kotuymus bundan sonra fotografcıya gitmeyelim diyecegini sanmıyorum.

Tarih: 30 Ekim 2007, 22:03 - İp: 88.***.**0.38
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

MERAKLANMA KÖTÜ ÇEKİMLER OLMASA BENİM DEĞERİMİ KİM BİLECEK.

Tarih: 31 Ekim 2007, 17:50 - İp: 88.***.**0.183
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu sadece bizim kendi başımıza üstesinden gelebileceğimiz bir sorun değil,devletin bütün organlarıyla bizi desteklemesi zorunlu ,küçük esnaf dükkanları küçük birer meyve fidanı gibi,meyve fidanları da tutuncaya kadar düzenli bakım ve sulama ister.Daha önceleri de belirttiğim gibi biz esnaf olarak devletimize karşı üzerimize düşen görevi yapıyoruz ,devletin de korsanlara ''sen benim esnafımın işini kendi menfaatlerin için çalıyorsun ama ben ondan vergi alıyorum ,değişik harçlar alıyorum,bu yüzden eğer sen benim vergi mükellefimin işini engellersen ben de sana cezai yaptırım demesi lazım (dükkan açma ruhsat bedeli ,gayrisıhhi müessese ruhsat bedeli,tabela vergisi,video çekim ruhsat belgesi bedeli,gelir vergisi ,kdv,kira stopajı ilk anda aklıma gelenler) ama şu anada durum tam tersi sanki korsanlar ödüllendiriliyor dükkan sahipleri olmadık cezalara çarptırılıyor,esnafın ,esnaf odalarının,ticaret ve sanayi odalarının ve maliyenin işbirliği içinde bu pirincin taşını ayıklamamız lazım çünkü giderek daha zorlaşıyor para kazanmak ve yaşamak...

Tarih: 2 Kasım 2007, 20:23 - İp: 88.***.**2.94
ozgurumfot
ozgurumfot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet catapat sen haklısın bu duruma istanbulda ustalık belgesi olmayan dukkan açamıyor şu an öyle görünüyor ..usta öğretici belgesi olmayanda yanında çırak yetiştiremiyor..
birde bıçagın otekı yuzu var çunku artık kımse çıraklık yapmıyor ve aldıgımız çıraklara bır laf soyleyelım 1000 karşılık veriyor ve işi bırakıyor acaba anne babalar bebeleri sadece kendi işinin patronu olsun dıyemı yetıştiriyor ... oyuzden ben artık çıraklara bişey ögretmıyorum sadece ihtiyacı olanlara ögretecegım herkes böyle yapsın iyi gunler dilerim ...degerli fotografçı arkadaslar..hepınıze hayırlı işler

Tarih: 2 Kasım 2007, 23:53 - İp: 81.***.**4.67
mine05
mine05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

2008 yılında yeni nüfus cüzdanlarında kullanılacak fotoğrafların çekimleri Nüfus Müdürlüklerinde, Yeni Pasaportların fotoğraf çekimleri Pasaport Şube Müdürlüklerinde yapılacak.

Tarih: 4 Aralık 2007, 14:01 - İp: 88.***.**6.71
ejderim75
ejderim75 (üye)
Tokat / Doğa Fotoğrafçısı

doğru söze ne deni

Tarih: 9 Aralık 2007, 00:35 - İp: 88.***.**7.101
kekin
kekin (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

catapat haklı

Tarih: 9 Aralık 2007, 12:52 - İp: 88.***.**3.16