emrcan93
emrcan93 (üye)
Ankara / Amatör

Ev İşi Stüdyo

Merhaba arkadaşlar fuji 6500 fotoğraf makinası aldım evde kendi çapımda ürün süs eşyası vs çekimler yapmak istiyorum forumda bu konu ile ilgili konular var fakat pek olaydan anlıyamadığım için tekrar konu aşmak istedim.Ucuz bir şekilde evde kendi çapımda nasıl stüdyo kurabilirim ışık arka fon vs hoby olarak uğraşıyorum sadece

Tarih: 17 Temmuz 2007, 21:28 - İp: 81.***.**0.35
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Çekin Arkdaşım fıstık gibi çekin! Ama soora Fotoğraf çekiyorum demeyin unutulan tek şey fotoğrafçılık hani makinenin üstünde tuş var deklanşör ona basınca fotoğrafçılık olmuo! Önce Siz Saygılı Olun Ki Size Saygı Gösterilsin! Fotoğrafçılığı Bilmeyen Adamla Fotoğrafçılık Konuşulmaz Yol Gösterilmez...

Son kez yazıyorum kendinizi internet üzerinde fotoğrafçı zannediosunuz ürün çekeceksin arkadaşım sen bir ürün çekiminde ışıkların ürüne göre kaç kelvin olacağını bilmiosun öğrenemezsinde zaten. dan dun fotoğraf çeksen deklanşöre bassan yani eline ne geçer.. o yüzden basit bişi zannetmeyelim fotoğrafçılığı ona göre saygı gösterelim ki saygı bekleyelim...
saygılar KereM

Tarih: 22 Temmuz 2007, 16:40 - İp: 88.***.**0.237
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

kerem... buraya tıkla 57 bin küsür fotoğraf içinde, sana ait tek kare yok..

bu kimseler amatörce uğraşıyor.. senin müşterilerinde öyle... (eğer müşterin varsa)

senin stüdyo fotoğrafçısı olduğunu belirtmene dayanarak sormak isterim.. basit sorular yönelten her müşterine böylemi cevap veriyosun..

cevabını buraya değil .. özelden bana yaz.. bu konuyu daha fazla işgal etme..

Tarih: 22 Temmuz 2007, 16:48 - İp: 85.***.**4.245
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Bu forumlarda bazen ufak şeyler büyüyüp gidiyor.Birincisi bu arkadaş amatör bir hevesle ucuz yollu bir sistem kurma çabasında.Ama bunu "stüdyo" olarak tanımlayınca diğer kişilerde bu yönde yardımcı olmaya çalışmışlar.İnternet ortamında bu tür amatör lightbox çalışmaları var.

Tarih: 22 Temmuz 2007, 16:51 - İp: 88.***.**6.194
emrcan93
emrcan93 (üye)
Ankara / Amatör

bak keremmm efendim senle tartışıcak zamanım yok benim amatör olarak dedim sen gittin 1250 ytl dedin http://www.studiolighting.net/homemade-light-box-for-product-photography/
aha işte bana göre fıstık gibi bir mini stüdyo sen herkezin fotoğrafçılığa çok önem vermesini isteyebilirsin benim içinde önemli ama ben 1250 ytl evde canım sıkılında zaman öldürmek için mini stüdyo nin 1250 ytl vermem kimsede verdirtemez çok istiyorsan sen al gönder

Tarih: 22 Temmuz 2007, 17:08 - İp: 85.***.**7.27
keremmm
keremmm (üye)

@mete007

arkadaşım buraya yazalım cevabımızı bişi olmaz. burdaki galeride müşterilerime ait fotoğrafları paylaşamam! Yada Sevgilime Çektiğim Fotoğrafları tamamen özel bir olay paylaşmak. bu yüzden galeriye fotoğraf koymadığım zaman fotoğrafçı değilsin gibi ifadeleri imaa etme arkadaşım..

arkadaşın konusuna yazdığım ilk cevap

küçük çaplı boxlar alarak 1000 ytl gibi cüzi bi miktara bir ışıklandırma yapabilirsin. fon zaten beyaz bir örtü bile olabilir. yada bi tane açık gri fon alırsın klas fon vb. bir firmadan ortalama olarak 1250 gibi fiyata halledersin die düşünüyorum alacağın 2 adet box 500 ytl olsa tanesi, bir fonda 100 150 arası istanbuldan alsan bunları kargo içinde 150 ytl harcasan 1250 ytl man olur. kendin üretime girersen sonuçlar kötü olur. fotoğrafçılık karton kutudan box yaparak olmaz.

budur ve bu bana soran her müşterime vereceğim cevaptır.

bunun üstüne gelen cevaplar ile ben diğer yorumları yaptım ki müşterim olsada aynı tepkiyi veririm çünkü fotoğrafçılık nedir bu bilinmiyor? bahsetmye çalışıyorum ama sizin gibiler çıkıyor! FOtoğrafçılık Yapmak için 1000 YTL makineye veriyorsan Eğer Studio içince en az 2000 ytllik ışık kullanman lazım ki tatminkar sonuçlar elde edilsin. He Çıkar Bizi Ben Sarı Ampülle Sonuç alırım der. Alır Da Cameranın Auto Modunda Yazılım Destekli Herşey Olabilir. Ben arkdaşa 1250 ytl hoby için gerekli olan küçük çaplı boxlardan bahsettim ama arkadaş bu kadar bütçe ayıramazmış anlaşılan asıl bahsetmek istediğim şey makine kadar hatta daha fazla ışık önemlidir. Bunu Bilmeyen Fotoğrafçı Olmasın!

Tarih: 22 Temmuz 2007, 17:12 - İp: 88.***.**0.237
emrcan93
emrcan93 (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğrafda tabi ışık önemli fakat o kadar benim bütçe ayırmam bu işten para kazanmadığım için imkansız nese mini stüdyo buldum bir tane yarın gidip mazemeleri alıp yapıccağım teşekkürker

Tarih: 22 Temmuz 2007, 17:15 - İp: 85.***.**7.27
keremmm
keremmm (üye)

ben senin ne kadar bütçe ayırdığını bilemem arkadaşım ilk cevabı verirken. Tabi Bizde Ticari yaklaşmadık ama bizim ışıkların yanında 1250 ytlnin küçük olduğunu düşünüo insan.

sana şöle bi fikir veriyim ozman eğer istersen bi kutu yaptır mat suntadan önü açık olsun üst sağ sola birer delik açtır. Ordan Spot Tak sarı veya beyaz tamamdır senin için. bu altın çekiminde kullandığım çadırımsı bir mantık. makinede diyafram enstantane yaparak ışıkları ayarlarsın..

kolay gelsin umarım ukalalık olarak almadınız yazdıklarımı!

#keremmm' tarafından 22.07.2007 17:21:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Temmuz 2007, 17:19 - İp: 88.***.**0.237
alcholica
alcholica (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

haaaahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Tarih: 22 Temmuz 2007, 23:21 - İp: 85.***.**0.43
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

İyilikten maraz doğarmış derlerdi de inanmazdım.
keremmm arkadaşa katılıyorum bu konuda. Çünkü aynı olay benimde başıma gelmişti. Az ekonomik bi makina ile çekim yapacağım demişti bir akrabam önerdiğim makina ve ışıklandırma olaylarına pahalı demişti. Çektikleri bişeye benzemeyince.. Şimdi geriye de dönemiyor.

emrcan93 arkadaş sen keremmm arkadaşın dediklerini sanırım yanlış anlamışsın. O aslında bence iyilik yapmış sana okuduklarımdan anladığım kadarıyla...

Tabiiki herkesin kendine göre bir doğrusu vardır.
1+1=2 eder değilmi? evet.
sen dersinki hayır etmez 3 eder. bunu söyleme hakkın var ama gerçeği değiştirme hakkın yok.
gerçek sen ne dersen de değişmez.

saygılar..

Tarih: 31 Mart 2008, 19:12 - İp: 88.***.**4.89