cevat
cevat (üye)
Sakarya / Firma

En Güzel Stüdyoculuk

Müşteri memnuniyetine göremi Fotoğraf çekersiniz yoksa Sizin yani fotoğrafçının bakış açısına göremi ?

En güzel Vesikalık fotoğrafı nasıl çekersiniz Ve ekipman Neler oLmalı ?

Gelin damat fotoğraflarında yani düğün fotoğraflarında Son zamanlarda çekilen fotoğraflar (Dudak dudağa) gibi fotoğrafların cekilmesi ve afişe edilmesi normalmidir
(Lütfen Konuyu saptırmayalım konu içinde konu açmamaya özen gösterelim) SaygılarımLa....

#cevat' tarafından 05.04.2006 15:23:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Nisan 2006, 13:22 - İp: yok
jackalls
jackalls (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

valla ben önce müşterinin bu vesikalığı ne için istediğine bakarım eğer bir yere kulanacaksa yani gerekli bir resim ise tabiki oraya uygun bir resim çekmek lağzım.
ama yok kendi için istiyorsa yani kesinlikle kendi istediğim pozu çekerim buda genelde o kişiye yakışan en iyi poz olur.zaten biz profesyonellerin o pozu görmeleri lağzım yoksa profesyonel olamayız değilmi dostlar?
Gelin çekimlerine gelince ben daha çok klasik değilde serbest çalışıyorum yani fazla poz verdirmem yakalarım enstantane çalışırım yani.Herkesin bir tarzı var benim tarzımda bu daha güzel olduğuna inanıyorum insanlar kendilerini kasmamış oluyorlar.

Tarih: 22 Eylül 2006, 17:21 - İp: 85.***.**5.236
catapat
catapat (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

AHAHAHAHA GUZEL BI KONU ARKADASIM GELINDAMAT YADA VESIKALIK MUSTERININ ISTEGINE GORE CEKERIM ISTER FOTOGRAFCI OLARAK BENIM HOSUMA GITSIN GITMESIN ONEMLI OLAN MUSTERININ ISTEGI OZELLIKLEDE GELINDAMAT VE VESIKALIKLARDA GELINDAMAT POZLARINDA 25,30 POZ CEKIYOM BEGENDIRENE KADAR ANAM AGLIYO BI BAKIYORUM SECTIGI 3,4 POZ YADA VESIKALIKTA POZUNU BEGENDIRYOM BIRDE MUSTERININ YANINDA RUTUSUNU FONUNU AYARLIYOM EEE BANA KIZANLAR OLABILIR AMA KARSINISDAKI RAKIPLER YAPINCA BIZDE MECBUR KALIYOS ADINE NE DERSENIZ DEYIN İŞİN OOZU MUSTERININ ISTEGINE GORE CEKERIM

Tarih: 28 Eylül 2006, 12:16 - İp: 88.***.**3.246
fotoismet
fotoismet (üye)

arkadaslar ben olaya farklı bı pencereden bakıcam en guzel pozu musderının nasıl yakalanır bence bunu dusunup buna gore cekmek lazım benım gorusum herkesın gorusune saygı duyarım bıde ısık en onemlısı bence cok guzel poz olsun ama ısıgını duzgun veremessen hıc bır seye benzemez o kare ama sıradan bı poz cekersın ama ısıgı cok guzel oturmusdur o super fotografdır bıde guzel poz yokdur en ıyı yakalamak vardır saygılar [email protected]

Tarih: 29 Eylül 2006, 17:29 - İp: 85.***.**3.111
f_sinan58
f_sinan58 (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

hemen hemen tum arkadasların yazdıklarını okudum..cok ılgınc olanlarda var..ama ben kendı cekımlerımden bahsedeyım.ılk once kendı ıstedıgım tarzda fotograflar cekerım. bunların arasında opusmelı ve şuh fotograflarda vardır.tabı musterının hal ve hareketlerınden rahat olup olmadıklarından anlamak lazım her musterıye cekılmez.
ama tesetturlu musterıye bıle cektıgım olmustur. zıra hayatında bır daha bole pozlar veremeyecegını anlatmak lazım.dugun fotografının esprısı burada bence. sıradan pozlar(klasık)artık tutmuyor.kesınlıkle randevulu calısıyoruz.daha uzun yazmayayım kımse okumaz..bır baska sefere.. herkese ıyı calısmalar. saygılar..
[email protected]

Tarih: 5 Ekim 2006, 19:44 - İp: 81.***.**6.29
muazzez_66
muazzez_66 (üye)
Adıyaman / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba Orhan Arkadaşıma kesinlikle katılıyorum konuşma biçiminiz ve kaliteniz herşeyi güven sağlayarak bitirebilirsiniz bunun yanında elbetteki ekipmanlarınızda önemli ama bunları kullanmak daha da önemli Gelin damat fotoğraflarında isteyen istediği pozu verebilir fotoğraf dağıtacağı kişilerede zaten poz werdiriyoruz yani..oky..

Tarih: 7 Nisan 2007, 23:23 - İp: 85.***.**7.157
nikolof
nikolof (üye)
Adana / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sanırım en mantıklısı iplerin fotoğrafçının elinde olmasıdır...

Sonuçta fotoğrafçı bu işin erbabıdır ve hangi pozun yakışacağını daha iyi bilendir..

Fotoğrafları çekilen gelin ve damatların farklı fizik yapılarında oldukları için fotoğrafçı ayarlamalıdır poz kısmını..

Ama bana kalırsa pozlardan çok yüzlerdeki ifade önemlidir..
Nekadar güzel ifade verdirirseniz fotoğrafını çektiğiniz insanlara okadar güzel enstanteneler yakalarsınız..

Pozlarla beraber doğal enstantaneleride yakalamaya çalışın bana kalırsa..

Bunun içinde stüdyoya girdiğinizin ilk dakikasında samimiyeti kurun ve sıcak bir ortamda geçmesini sağlayın çekimlerin...

Kolay gelsin herkeze...

Tarih: 3 Ocak 2008, 12:06 - İp: 78.***.**7.159
ugurballl
ugurballl (üye)

çekilen fotograflar özellikle fotografcının bakış acısına göre çekilmelidir müşterinin bakış acısına göre değil zaten bütün problem burda siz sanatınızı konuşturursanız müşteride susar zaten en az studyo çekimlerin gelin damatlar olsun farklı ışık kullanılmalıdır profosyonel olanlar için biz bu şekilde kullanıyoruz içinde saç ışığı fon ışığı paraflaş şemşiye reklektör filtreler kullanılmalıki müşterinin ortadan bakış açısı otamatikmen kalkar biz normal fon çekimleri yapıyoruz bu şekilde bakmak isterseniz www.softfotograf.com bakmak isterseniz vs kalığa gelince en az 4 ışık sistemi kullanmalısınız.dudak dudağa çekilen fotograflar artık günümüzde normal olarak karşılanıyor ama manken yada katalog için çekilen resimler vitrine konabilir ama ama müşteriye çekilen resimler izni olmadan konamaz saygılarımla

Tarih: 4 Ocak 2008, 11:46 - İp: 88.***.**0.8
fotoharun
fotoharun (üye)

arkadaslar ben sunu ıyı yaparım kendıme gore cekerım sonra musterı begenmek zorunda zaten bızım sutudyomuza neden gelıyorbızler prof ınsanlar oldumuzdan onun ıcın baskıya yada son halını gosterıp baskımı yaparım alan menmun satan menmun ben bunu bılırım saygılar

Tarih: 20 Ağustos 2008, 10:14 - İp: 85.***.**4.148
fotoharun
fotoharun (üye)

ıkısınede bakarım basta yaparım musterı eger ıstemedıgı yer varsa ok yaparım ve baskı yolla gıtsın
abı lutfen ya kendınızı ezdırmeyelım saygılar

Tarih: 9 Eylül 2008, 21:22 - İp: 85.***.**7.199
y-a-v-u-z-
y-a-v-u-z- (üye)
İstanbul / Amatör

önceikle yorum yapan kişiler buranın kapalı kutu oldugunu düşünüp müşterilerin okumucanı sanıyor galiba hatta kimileri ben çekerim müşteri beğenmek zorunda kendinizi ezdirmeyin baskıya yollayın gitsin diyor bu ukalalığın, kimisi ikna edin ipleri müşterinin eline vermeyin diyor bu da kişiye önem vermeyin nede olsa photoshopla düzelir demenin nazik sekli olsa gerek. sanki bedavaya cekiyosunuz. kısacası profesyonellik adı altında müşteri memnuniyetini göz ardı edenleri kınıyorum ve böyle düşünen kişilerin bence pahalı makineleri dışında birşeyi profesyonel değil konuyu acan kişinin tüm uyarısına ragmen konuya cevap niteliğinde olmayan bi msj yazdım kendisinden özür dilerim

Tarih: 7 Temmuz 2010, 18:30 - İp: 88.***.**1.230