selamisahin
selamisahin (üye)
İstanbul / Firma

Dijital Baskı Merkezi Açmak.

Arkadaşlar merhaba.
Üç arkadaş dijital baskı merkezi açmayı düşünüyoruz.
Ama bu konuda yol yordam gösterilmesine ihtiyacımız var.

İki kişi grafiker bir diğer arkadaş pazarlamacı.

Burada büyük ebat plotter baskıları vs herşey olacak.

Fakat iş yeri açarken tam olarak nelere ihtiyacımız var?
Şirket olarak 3 ortaklı LTD şirketi düşünüyoruz.
Öncelikle Fotoğrafçı dükkanı filan dediler, fotoğrafçılık belgesi almanız gerekiyor diye ama biz foto çekimi vs yapmayacağın. Yine de gerekir mi?

Ağırlıkta matbağa işine yakın işler ve de Büyük ebat poster baskıları olacak.

Şirket kurarken reklamcılık, pazarlama, tanıtım diye sicile işletin dediler ne kadar doğru? 1-2 Muhasebeci ile görüştük onlar da "reklam ve tanıtım". diye söyledir. Yine de işin doğrusuzu sizlere sormak istiyorum.

Saygılar.

Tarih: 1 Haziran 2011, 14:17 - İp: 78.***.**3.186
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Piyasa içerisinde olmanıza rağmen; potansiyel müşterilerinizin şu anda ne yaptığını öğrenmelisiniz.. Ne mi yapıyorlar.. A3 ebat renkli laser cihazını kendi ofislerine kurmuş, işyerlerine ait bülten ve dergileir dahi kendileri basıyor, hatta tabelacıya dahi iş vememek için gereken aksesuarları almışlar, ne ihtiyaçları varsa kendi bünyelerinde hallediyorlar..

En az iki veya üç büyük firma ile senelik sözleşme yapmaksızın, boşyere vergi mükellefiyeti altına girmeyin derim..

Tarih: 3 Haziran 2011, 09:38 - İp: 83.***.**0.194
simar
simar (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

mete007 nin törüşlerine katılıyorum 94 senesinden beri bu işin içindeyim .işin cılkı çıktı.herkes kendi işini görüyor ve para kazanmak zor hale geliyor.şirket kurup sanayi odasına üye olursanız fotoğrafçılık belgesi almanıza gerek kalmıyor sanırım ama aidatları yüksek bence iyi bir maaşa birinin yanın da çalışın vergi kira bağkur sigorta maaş birde ortak sınız .

Tarih: 25 Haziran 2011, 00:29 - İp: 88.***.**2.229
zumre
zumre (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba

öncelikle şunu belirtmek isterim yukarıdaki arkadaşların görüşlerine katılmıyorum ki sebebi arkadaşlar konuya foroğrafçılık olarak bakıyorlar ama sizin yapacağınız iş fotoğrafçılıktan tamamen ayrı bir konu ve geleceği olan bir konu. firmayı açarken nereye açagağınız çok önemli alt yapınız çok önemli en önemlisi ise müşteri portföyünüzün hangi kesimden oluşturmak istemenizde bunu iyi etüt ederseniz bu işde çok başarılı olabilirsiniz.

digital baskı merkezleri fotoğrafçılar,mühendisler,ressamlar,öğretmenler,öğrenciler,promosyon şirketlerive küçük atılımcı esnaflara hitap eden bir sektör bunun için açacağınız yeri çok iyi seçmelisiniz size iş hayatınızda başarılar

Tarih: 29 Haziran 2011, 09:31 - İp: 46.***.**4.16
selamisahin
selamisahin (üye)
İstanbul / Firma

Dediğiniz gibi bu iş fotoğrafçılıktan ayrı tutulacak bir iş.
Baskı olacak ağırlıkta. Sanırım reklam-matbağa arası bir kayıt olacak.

Piyasa tecrübemiz var. Ve de açıkçası pek de iyi olmadığını biliyoruz.
Eline birkaç cihaz alan onlarla işini görmeye çalışıyor.

Biz ağırlıkta çözüm üretme derdindeyiz.
Umarım istediğimiz performansı sağlayacağız.

Öneri ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Tarih: 5 Temmuz 2011, 08:40 - İp: 78.***.**3.186
  • 1