fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Darfilm’den ”veda”

İstanbul 30 Ocak 2009

Darfilm'den "VEDA"

63 yıldır (kuruluş 1946) aralıksız faaliyet gösteren, 1985 yılından başlayarak yalnız fotoğraf sektörüne hizmet eden Darfilm 2 Şubat 2009 itibariyle iş hayatına nokta koyuyor ve veda ediyor.
1946 yılında iki ileri görüşlü girişimci (Mehmet Bilginer ve Nazım Tezer) tarafından kurulan Darfilm iş hayatı boyunca kurucularının dürüstlük ve eksiksiz hizmet ilkelerinden hiçbir zaman ayrılmamıştır. (Bu vesileyle hayatta olmayan iki değerli kurucumuza Allah'tan rahmet diliyoruz.)

Darfilm - Silverlab İşbirliği

* Darfilm iş hayatından ayrılırken müşterilerinin haklarını en iyi şekilde koruyarak Silverlab firması ile işbirliğine girmiştir.
* Shinko ürünlerinin yeni temsilcisi Silverlab firması iş hayatına halen Darfilm'in olduğu adreste devam edecektir (Ebusuud Cad. Basım İş Hanı No 75 K 2 Sirkeci, İstanbul).
* Darfilm çalışanlarının önemli bir bölümü Silverlab'de size hizmet vermeye devam edecektir. Shinko "printer"lerinin ana destekçisi, sizlerin büyük güvenini kazanmış olan Şahin Saçlı görevinin başındadır.
* Garanti haklarınız Silverlab yükümlülüğünde korunmuştur.
* www.silverlab-digital.com adresini tıklayarak Silverlab sitesine ulaşabilirsiniz. Birkaç gün içinde Silverlab web sitesi Shinko ürünlerini de içerecek şekilde yenilenecektir.
* Silverlab firması Darfilm çalışma ilkelerini aynen uygulamayı sürdürecek, alıştığınız Darfilm'in benzersiz satış sonrası hizmetlerinden yararlanmayı sürdüreceksiniz. Değişiklik firma isim farkı ile sınırlı olacaktır.

Bütün müşterilerimize sağlık, mutluluk ve verimli iş yılları dileriz.

Saygılarımızla,

D A R F İ L M
Fotoğraf Ürünleri Ticaret Ltd.Şti.

Tarih: 1 Şubat 2009, 14:34 - İp: 85.***.**3.199
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Yukarıdaki yazıda da yazdığı gibi Darfilm firması sektöre veda etti.

1995-2005 yılları arasında bünyesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğum firmamın kararı beri derinden üzdü...

Tarih: 1 Şubat 2009, 14:36 - İp: 85.***.**3.199
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Bir madde dikkatimi çekti:

Darfilm çalışanlarının önemli bir bölümü Silverlab'de size hizmet vermeye devam edecektir.

Yani bir kısmı da işsiz kaldı. Ülkenin halini hiç bu kadar kötü görmedim
2001 krizi bile bunun yanında güllük gülistanlıktı. ABD de 2 banka battı diye koyun sürüsü misali yapılan panik saçma geliyor bana..

Bunun yanı sıra yıllarca netfotoğraf ile çalışan Darfilm'in durumu da üzücü.. Tüm diğer çöken ekmek kapıları gibi..
Umarım kalanlar ayakta durmaya devam eder.

Tarih: 1 Şubat 2009, 15:14 - İp: 88.***.**5.78
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

dar filmde bizim için emeği geçen herkese net fotoğraf aracılığıyla teşekkür ederim foto aslı Yaşar Uğur

Tarih: 1 Şubat 2009, 16:07 - İp: 88.***.**2.133
mitharas
mitharas (üye)
İstanbul / Amatör

Sektörde Bir dev Gitti her ne kadar isim değişti densede firma anlayışıda değişti ve dolayısı ile artık piyasada değişti

Tarih: 2 Şubat 2009, 12:52 - İp: 81.***.**2.79
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sebebi neymiş?
Battı demeyin dünyada inanmam.

Tarih: 2 Şubat 2009, 15:02 - İp: 81.***.**6.16
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

üzüldüm üzülmedim desem yalan olur polaroidi tanıştıran iyi dürüst firmaydı ...

çok çalıştık bayi kodum 056***001 di

Tarih: 3 Şubat 2009, 22:27 - İp: 88.***.**8.123
fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

çok üzüldüm çocukluğum studyoda ploraid siyah koruma kağıtı toplamakla geçti hem para kazanıyorduk hemde hediye bu işin en güzel yanı ise hediyelerin benim olması idi yanı darfilmin benim içimdeki yeri bir başka hoşcakal darfilm

bu arada fikret abi beni hatırlarmı bilmem uşaktan fotonevzat abi saygılarımla kendine iyi bak butarafa işin duşerse mutlaka uğra

Tarih: 10 Şubat 2009, 23:42 - İp: 88.***.**2.70
  • 1