ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

D300 Ve D70 S Farkı

Öncelik le stüdyom da d70s kullanmaktayım yanına yedek makine alayım dedim ve d300 aldım fakat renkleri bir türlü oturtamıyorum d70s deki renk kalitesini Bir türlü d300 de yakalayamadım White balance pre de olması rağmen ve flaşlarıma göre manuel ayarlamama rağmen bir türlü d70s deki renk kalitesini alamıyorum bunun sebebi nedir bana yardımcı olursanız çok memnun olurum tşk ler.. Pre de good olarak ayarlıyorum white balance ı bilgilerinize tşk ederim ... makinem dış çekim de gayet güzel sonuçlar vermnekte... [email protected] msnden yardım edebilirsiniz....SAYGILARRR

Tarih: 22 Nisan 2011, 16:32 - İp: 94.***.**4.16
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Büyük ihtimalle D70s'in kullanımına alışmış, zaman içinde ideal ayarları oturtmuşsunuz . D300'de de mutlaka bir süre sonra istediğiniz sonuçları alırsınız .

CCD sensorun daha canlı renkler verdiğini de göz önünde bulundurmak lazım . D80'den D300'e geçtiğimde benim de farkına vardığım değişikliklerden biriydi - renklerin canlılığını yitirmesi ama doğala daha yaklaşması D300'de . İsterseniz aynı ayarları D300'de saturasyon,kontrast arttırarak , vivid seçerek yapmanız mümkün.

Tarih: 24 Nisan 2011, 19:45 - İp: 96.***.**4.180
  • 1