damla43
damla43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon 40d Ve Nikon D80 Seçimi

slm arakadaşlar.en 3.50 boy 4.50 civarında bir std.yada çalışıyorum.ve sıkça dış çekimlerede gidiyorum . fakat ağırlık std.gelin ve pertre çekimleri.yeni bir dslr alıcam. Canon 40d ve Nikon d80 arasında kaldım.acaba sizler bana hengisini önerirsiniz.sizlerin tecrübesinden faydalanmak istiyorum ve görüşlerinize ihtiyacım var . lütfen bana yardımcı olurmusunuz ?

Tarih: 6 Ağustos 2008, 02:23 - İp: 88.***.**3.72
m-akan
m-akan (üye)
İstanbul / Amatör

40d ve d80 i nasıl aynı kefeye koyarsınız, 40d bence bir üst segmentte d200 ile kıyaslasanız daha uygun olur, body kalitesi olarak her açıdan d80 den üstündür. eğer hafif birşey düşünüyorsanız d80 alın 40d biraz ağır ve irice dışarıda sorun olabilir ağırlığı nedeniyle...

Tarih: 6 Ağustos 2008, 14:24 - İp: 212.***.**0.2
leadera
leadera (üye)
İzmir / Amatör

40d daha yeni ve teknolojik bir alet D80'e göre. Ama tabii D80'e 40d'ye göre daha iyi bir lens takarsanız 40d'den daha iyi sonuçlar verir. Ben düğünlere gittiğimde dikkatimi çeken bir şey oldu; sürekli Nikon kullanılıyor Ben de sordum Nikon'un açık alanda Canon'a göre daha iyi performans gösterdiğini söylediler. Hatta Canon alan 2 fotoğrafçı Nikon'a geçtiğini söyledi bana. Ayrıca Nikon'un daha dayanaklı olduğunu söylediler.Ben de Nikon kullanıyorum oldukça memnunum. Tabii nihayetinde karar sizin. Hoşçakalın...

Tarih: 6 Ağustos 2008, 17:51 - İp: 88.***.**7.37
m-akan
m-akan (üye)
İstanbul / Amatör

Yanlış bilgilerle insanları yönlendirmeyin kimse d80 ile canon 40d yi aynı segmentte kıyaslayamaz, Denediniz mi araştırdınız mı internette birçok kıyaslama sitesi var? Üstelik o düğün hikayenizde pek mantıklı değil Canon cmos sensör kullanır buda loş ışıklı ortamlarda noise oranını en aza indirger D80 ccd sensör kullanır ve 800 asayı geçtiğinizde görüntü kirliliği yapar... Body den önemli olan elbetteki lenstir kaliteli bir lens ile hem 40d hemde d80 iyi verim verir... ama hiçbir zaman d80 ile 40d aynı segmentte değildir. 40d - D200 ve d300 - pentax k10d ve k20d segmentindedir boy kalitesi ve özellik olarak...

Tarih: 7 Ağustos 2008, 09:19 - İp: 212.***.**0.2
  • 1