fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Amatör Biiti

dedem zamanı 1943 arap resim babam devraldı renkliye ve6x6 filmde rutuş ben geldim dijital amatör baskı bit6ti emekli olsam hayırlısıylada kurtulsam bakalım ne kadar ömrümüz kaldı yeni iş yeri açacak arkadaşlarımın dikkatine?

Tarih: 16 Ekim 2005, 02:04 - İp: yok
olko1
olko1 (üye)
İstanbul / Amatör

aynen o şekilde fotoser,bu meslek bitti artık.adam 2-3 milyona 24 adet vesikalık basıyor.bir daha o müşteri gelirmi sana.ben şahsen 24 adet vesikalık çektirsem uğramam bir daha stüdyoya.bide müşteri 50 kare çekmiş,memory kartıyla geliyor 2 saat oyalıyor ,bastırdığı kare 10 taneyi geçmiyor.bitmiş bu meslek bitmiş.

Tarih: 18 Ekim 2005, 09:28 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

beni bi sen anlıyon olko1

Tarih: 26 Ekim 2005, 21:44 - İp: yok
elsober
elsober (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bide ben ,,,,tam dükkan açma dönemlerine geldik işe bakkk. napacaz şimdi bilmem..

Tarih: 12 Şubat 2006, 02:25 - İp: 81.***.**4.42
ustakim
ustakim (üye)

sevgili fotoser önce işyerini düzenle müşteri senin dükkanına niye gelsin . Eskişehirde cok iyi dükkanlar var git bi gör nasıl iş olduğunu belki anlarsın .

Tarih: 12 Şubat 2006, 11:14 - İp: 85.***.**9.43
a.haydar
a.haydar (üye)

34 yaşındayım 20 yıdır fotoğrafstüdyomoz var 13 yıldır ayrı bir dükkan işletiyorum ama şimdiye kadar amatötde bükadar düşüş görmedim
nedenleri cok ama dijital fot mak ve cep tel bitirdi bu işi
film satışı tüm dünyada azaldı film olmadan amatör olmuyor
dijital cekimlerin coğunu adam bilgisayarına atıyor ve cok azını yapıyor o kadar atölye işerdeki fiyat düşüşü ve rekabet te sonun başlangıcı

Tarih: 14 Şubat 2006, 17:00 - İp: 88.***.**6.101
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

müşteri vesikalık hazırlamış getirmiş dükkana neyse resmi poloraid karta bastık kodak printerden borçumuz ne kadar dedi çektiğim fiat normalde 8 tanesi 5 ytl piyasa böyle abiiki mersinde neyse ustacım bende sadece hazırlanmış olduğu için 1 ytl düştüm ve 4 ytl aldım adam benle kavga ediyor neymişte kartın tanesi 250 liraymış izmirde öyleymiş anlatmak istediğim bi uyarı meslektaşlarıma evde hazırlanmış vesikalık olsun dijital işlem yapılmış fotoğrafları eğerki bu fiata basarsak 250 veya ,500 lira ya bu çok yakında yayılır onun için dijital işlem yapıldığında çok az bi miktar indirsek ii olur kaçan müşteri kaçsın kalanlar bizimdir allahta bu dijitalin belasını versin ne diyim başka yakında aç kalacız o zaman da SON PİŞMANLIK NEYE YARAR ki bu millete ucuz olsun yeter adam malbora içiyo senede belki oda 1 defa vesikalık çekilecek pazarlı yapıyo bu millette olsada yok anasını satim doymazlar abi doymazlar aç gözlüler vs 1 ytl de 800 lira olmaz mı der alışmış kudurmuştan beterdir

Tarih: 15 Şubat 2006, 05:27 - İp: 85.***.**4.88
hyborians
hyborians (üye)
İstanbul / Amatör

HerŞeye İyi Bir Objektiften Bakalım

Tarih: 13 Mayıs 2006, 03:49 - İp: 85.***.**4.90
fotostar67
fotostar67 (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

heyşeye objektifle bakmak olmuyor arkadaş hyborians arkadaşim yapacağımız konuşacağimz o kadar çok şey varki ama bu teknoljiji böyle gittikçe biz hiç bi iş yapamarız ama sen yinede herşeye bi objektifle bak sana nice mulu bakmalar

Tarih: 2 Ağustos 2006, 15:51 - İp: 85.***.**9.81
f gelincik
f gelincik (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaslar ben vs dızılı kartın tanesını 3 senedır 2 ytl den basıyorum hatta yukseltmeyı dusunuyorum. zaten ılerıde ne olucagımız bellı degıl ınsanlar artık fotolarını tamamen evlerınde basmaya baslıyacaklar tek tutunacagımız nokta fotograf cekımı olacak, dukkanımız da bır bılgısayar malzemesı satan dukkan gıbı fotograf malzemesı satan (termal kagıt, toner , murekkep, pıl, hafıza kartı vs)bır dukkan halıne gelecek hatta soylebır dukkanınıza bakın bunu sımdıden gormeye basladık.

Tarih: 3 Ağustos 2006, 09:10 - İp: 85.***.**5.246
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

2 ytl

buraya tıklayın

kendi minilabı olmayan için, fazla iddialı bir girişim...

amatör ve profesyonellerin bir arada olduğu bir sitede.. açıktan fiyat telaffuz etmeyip, birbirimizin MSN adreslerini, özel mesajla isteyebiliriz..

Tarih: 3 Ağustos 2006, 09:31 - İp: 85.***.**5.75