ikipci
ikipci (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

10x15 Baskı Fiyatı?

günlük 300-400 arası baskı yaptırıcam (mat kağıda)
uygun fiyat vericek kaliteli ayrıca adrese teslim edecek biyer arıyorum

Tarih: 21 Ocak 2006, 23:53 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Keşke bir arkadaş bana şöyle cevap yazsaydı...

"serbest piyasa ekonomisinde bu kınaman geçersizdir" diye..

Ancak iyi kalite işlerle cevap verilebilir.....

Örneğin arkadaşımızın bahsettiği İpek kağıt, benim stüdyo işlerinde kullandığım, fiyat olarak bayağı yüksek bir kağıt tipidir...

İlginç bir durum, fotoğrafçı müşterilerimiz dahi bu maliyeti üstlenmekten kaçınıyor... "Her şey para değildir" demek isterim..

Tarih: 19 Şubat 2006, 11:11 - İp: 81.***.**1.183
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben bir fotoğrfçıdan çok ticaret adamıyım.
yani benim için öncelikle kazanacağım para gelir.
kimin ne fiyata bastığı beni ilgilendirmez.
beni ne kadar kurtarıyorsa ben o fiyata basarım.

bu amaçla benim gönlük cirom, çalışmaktan çok konuşan arkadaşların(isim vermiyorum). aylık cirosuna yakındır.

ben derimki bu piyasada milleti kazıklayacağımıza .
yani bir maldan yüzde 500 kar edeceğimize sadece yüzde 200 kar edersek daha insaflıca olur.

ama yok eğerki size ortalama 10 kuruşa mal olmuş bir kartı siz 40 kuruşa verirseniz elin kendi mesleğinize haksızlık etmiş olursunuz.
bu yüzden elin adamı fotoğraflarını bastırmayıp sadece bilgisayarına kayıteder.
sizde avucunuzu yalamakla kalırsınız.
bilmem anlatabildimmi.

Tarih: 21 Şubat 2006, 23:53 - İp: 85.***.**6.18
horoz77
horoz77 (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

DENİZLİDE LABORATUVARIM.yıllardır bu meslekten para kazandık,
ama nedendir bilmem bu rekabet uğruna emeğe saygısızlık.
hep ucuza yapmaya ;ucuza yaptırmaya çaılışırız
unutmayın bi sütü nekadar ucuza almaya kalkarsanız
içinde bilin ki bi okadar da su karıştırılmıştır
,,,,,,
ha dahada ucuza ararsanız bilin ki içinde sadece su olmasına dua edersiniz.

Tarih: 23 Şubat 2006, 16:48 - İp: 88.***.**2.100
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar boşuna tartışıyorsunuz bu meslek grubuna kurt düşmüş Ankara o,9o krş a 10-15 yapıyor yakında Konya başlıyor Bu gidişle Fotoğrafı bedava verip üstüne hediye olarak albüm ve cerceve vereceksiniz, adam gibi çalışan kalır fiatlarla oynayanlar gidecekler.

Tarih: 24 Şubat 2006, 17:16 - İp: 85.***.**6.9
fidella
fidella (üye)
Hatay / Meraklı

Ustakim Çok doğru söylüyor....termal cihaz satan firmalarla görüşeniniz var mı? 10x15 kartın maliyeti nereye koşuyor.....biliyormusunuz? Eğer Rekabet sözcüğü bu kadar popüler kalıyorsa..yarın delinin biri 10x15 i 50 bine basar..e sonra? ne olcak başka bir deli kaça basacak....? neden fiyatı düşürüyorsunuz? çok mu para kazanıyorsunuz? her kez bakıyor ya fazla iş yok ee ne yapayım fiyat düşüreyim de herkez gelsin die düşünüyor ama çok yanlış...artık anlayın bu sektör de ciddi bir kriz beklentisi var bırakın bu boş tafraları fotoğrafçılığa yarın yansıyacak olan tehlikeleri konuşalım bunlara nasıl çözüm bulabiliriz bunun arayışı peşinde olalım... her ilde her bölgede hatta ülkede tepkimizi belirtebileceğimiz ayak seslerimizi duyuralım teknolojide yada sektörde uygulanacak bir yenilik esnasında firmalar bizlerin varlığının bilincinde olsun koca bir yapboz düşünün her fotoğrafçı bu yapbozun bir parçası eğer siz fotoğrafçı olarak bu yapboz da yerinizi almazsanız bu yapbozun neye benzediği konusunda kimse kesin bir fikir yürütemez göz göre göre birileri direksiyon başına geçiyor ve bu kamyonu uçurumdan aşağı sürekleme konusunda ısrarlı tavırlar sergiliyor....diyecek bişi bulamıyorum...

Tarih: 25 Şubat 2006, 00:57 - İp: 85.***.**2.6
fidella
fidella (üye)
Hatay / Meraklı

Mrb orhanyum senin yazıyı yeni okudum.... ÇOk özür diliyerek soruyorum.. umarım yanlış anlamassın
Diyarbakır'da kaç tane minilab var??

ne derece doğru bilmiyorum ama 45 die duydum doğru mu? eğer doğruysa...BU nedemek biliyormusun? Diyarbakırda REKABET var demek, tabi ki tüm fotoğraf stüdyoları ve laboratuarları mesleğini icra ederken bir nevi ticaret yapıyor bu işi devam ettirmenin başka yolu yok...ben şuna inanmıyorum müşteri işyerinize geliyor iş yaptırıyor ne kadar diye soruyor atıyorum....işyeri sahibi 15 ytl diyor müşteride 15 ytl yi verirken işyeri sahibi tekrar ya dur kardeşim 15 ytl verme sen 10 ver mi dior??? tabiki hayır... bu da rekabetin başka bir boyutu ben laboratuarların birbiriyle olan iletişimlerin düşük olduğu inancındayım... kesinlikle orhanyumun fiyatının düşek yada yüksek faln filan tarzı görüş belirtmiyorum hiç kimse makinasının yatmasını istemez ben de isterim ki makinamız 24 saat çalışsın baskı versin fiyat konusunda istemeden de olsa istenmeyen fiyatlara tab yapılıyor bunun çözümü nedir bilmiyorum ama bir gün düzeleceği temennisindeyim ..sağlıcakla kal saygı ve sevgilerimmle
bol kazaçlar...

Tarih: 25 Şubat 2006, 01:35 - İp: 85.***.**2.6
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

fidella kardeşim.... Selam....

orhanyum takma adını kullanan kimse, bir fotoğraf stüdyosunda kalfalık yapıyor.... yani bizim sorumluluklarımızın farkında değil... ticaret adamı olduğu iddiası beni bayağı güldürüyor... 20 li yaşların başında oluyor böyle şeyler..

maliyet konusundaki yanlış ifadelerinden dahi bunu anlayabilirsin.... bayat ecza kullanıyorsa dahi yüzde ikiyüz kar yapamayacağını buradaki iş sahibi arkadaşlar iyi bilir....

Tarih: 25 Şubat 2006, 09:46 - İp: 85.***.**5.49
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kaliteli istiyorsun sen bulmalısın herkese sorup ta mileti birbirine düşürmeyin ve başka konu bulamadınızmı acaba .

Tarih: 26 Şubat 2006, 13:43 - İp: 85.***.**2.219
badfat
badfat (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

ya gezınırken gozume carptı da 15 20 kurusa baskı yapanlar fotografcı deıldır nası bı konusma uslubudur ya ben bunu anlamıorum... aılem 35 senedır ankaranın gobegınde fotografcılık yapıor 15 sene once turkıyenın dort bı yanında mınılablarıma baskı ıcın otobusle ıs gonderırdı ınsanlar ama bende su anda dukkanımda 20 kurusa baskı yapıorum ve 80.000 avro verıp aldıgım kis mınılabımla... 3 gunluk fotografcı arkadaslarım bıras uslublarınızı dogru secıp yazarsanız kımsenın kımseyı paylamaya ıhtıyacı olmayacak... ha bu arada senın 35 kurusa yaptıgın ıpeklı kagıt baskıyı ben musterıme 20 krs a yapıorum... lutfen serbest pıyasa ekonomısınde hersey olagandır ama ınsanları karalamayın haddınızı bılın bıras.

Tarih: 25 Temmuz 2006, 21:49 - İp: 81.***.**5.55
ulrico
ulrico (üye)
Eskişehir / Meraklı

esoes kardeşim esnafım diye geçiniyorsun ama daha para birimlerini doğru dürüst bilmiyorsun

350 ytl eski birimle 350 milyon edder.

Tarih: 31 Temmuz 2006, 18:21 - İp: 88.***.**5.194