queen13
queen13 (üye)
Ankara / Amatör

Canon 450d de Siyah Beyaz Çekim?

merhaba. ben siyah beyaz foto çekimlerini çok beğeniorum ama çekilen resimler bilgisayarda mı çeviriliyor yoksa makinenin böyle bi ayarı var mı? nası yapılıyor ben bulamadım?
yeni başladım. yardımcı olursanz çok sevnrm...

#queen13' tarafından 17.09.2009 01:16:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Eylül 2009, 01:15 - İp: 88.***.**5.69
cgdsgns
cgdsgns (üye)
İzmir / Haber Fotoğrafçısı

evet makinenin siyah-beyaz ayarı var. bende aynı makineyi kullanıyorum. kullanım kitapçığında açıklaması var gerekli, ordan ulaşmaya çalış. ya da tarif edeyim kısaca, makineyi aç ve set tuşunun altındaki tuşa bas. burdan çekim modlarını göreceksin, bulunduğun yer standart çekim, tuşa basarak aşağıya in ve monochrome' a gel ve set tuşuna bas. artık siyah beyaz çekebilirsin. bu moddan çıkmak için yeniden standart moda getirmen lazım makineyi.

Tarih: 18 Eylül 2009, 01:26 - İp: 88.***.**0.122
panina
panina (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba.yeni canon 450d aldım.özelliklerini okumama ragmen makinada uygulayamıyorumm.
bana önerebileceginiz kurs veya tavsiyeniz varmı?
yardım edin lütfennn

Tarih: 14 Ağustos 2010, 00:13 - İp: 88.***.**8.9
urun
urun (üye)
İstanbul / Amatör

cevap geç geldi kusurabakmayın,
panina
kadıköy şaşkınbakkalda fotografatolyesinde canon ve nikona yönelik atolyeler var canon içerikleri: Genel Özellikleri, Netleme Ayarları, Pozlama Ayarları, Özel Ayarlar, Objektifler, Flaşlar, Live View.
web sitesi: http://www.fotografatolyesi.com.tr/Icerik.asp?SayfaID=199&UstSayfaID=11

direk kurum ismi vermemde sakınca varsa mesajı kaldırabilirim, saygılar...

Tarih: 1 Kasım 2010, 16:37 - İp: 86.***.**2.244
emre0808
emre0808 (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

tabi makinede monocrome modunda siyah beyaz çekebilirsin yanlız makine tonlamayı ve gölgelemeyi pek güzel yapamıyo bence yani photshopta siyah beyaz yapabilrisniz

Tarih: 21 Şubat 2013, 22:05 - İp: 78.***.**3.231
  • 1