tegiacho
tegiacho (üye)
İstanbul / Amatör

Vesikalık Olusturma Prog Arıyorum

Amator yada profesyonel vesikalık olusturma programı arıyorum.Cep telefonu ile cektigim fotografı 4 adet olarak 10.15 boyutunda fotograf kagıdına bastırmak icin,birde fonun rengini vs degistirmek icin.Vesikalık maliyetini ucuza getirmek istiyorum.4tane vesikalık fotografı 10.15'e uyarlayıp dijital baskı yapan biyere verip normal fotograf gibi almak icin.IDPhotoStudio printer istiyor,bende printer olmadı icin kullanamadım programı baska bildiginiz kolay kulanımlı bi program varmı?Birde normal vesikalık,biometrik vesikalık vs bunlar kaca kac boyutlarında oluyo?Bi fotografcıda gormustum bi fotograf kagıdına basmıs bunlar kaca kac olur vs...Bunlar hakkında da bilgi verirseniz cok sevinirim...Mesela biometrik fotograf icin sadece vesikalık fotografın boyutlarımı onemli yoksa kadraja yüzü nasıl yerlestirdigimiz mi?vs vs....

Tarih: 13 Ekim 2008, 17:02 - İp: 85.***.**4.138
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

saygıdeğer arkadaşım vesikalık işleri esnaf dernek yasasının 500 seri maddelerince kanun kapsamında olması sebebiyle stüdyolar özel çekimlerinizde vesikalık çekimlerinizi basmaz.basarsa da gerçek fiyatı uygular. lütfen dikkat ediniz amatör çekimleriniz de dernek yasasınca amatörü koruma yasası ile ucuza size mal edildiğinden siz de stüdyoların ekmeğine saygı duyacağınızı umarım.lütfen amatör vesikalık çekmeye kalkmak dernek yasası ve bakanlık kararınca da suçtur.amatör arkadaşlara duyurulur.

Tarih: 8 Nisan 2009, 20:47 - İp: 88.***.**1.247
ekremdt
ekremdt (üye)
Ağrı / Amatör

vesikalık oluşturma programı arayan arkadaşa tavsiyem, photoscape... türkçedir.. şiddetle öneririm.. hemde free dir...

Tarih: 12 Mayıs 2009, 09:11 - İp: 88.***.**0.221
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bukadar küüçük düşünmeyın yaa gercekten ayıp...

Tarih: 13 Mayıs 2009, 00:44 - İp: 78.***.**1.34
inans
inans (üye)
İstanbul / Amatör

Serbest piyasa koşulları arkadaşlar , kimse kimseye kızmasın. İsteyen stüdyoda çektirir , isteyen kendi basar.

Tarih: 16 Mayıs 2009, 23:48 - İp: 94.***.**1.61
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bi konu hakkında bilginiz yoksa o konuya kalkışmayın derim ben.

diğer yandan. Dünyanın en sağlam sistemleri bile kırılıyorken en kırılamaz denilen sistemler alt ediliyorsa vesikalık bile yapılabilir. Ama kendinizi yorduğunuzla kalırsınız. Benden söylemesi.

Tarih: 17 Mayıs 2009, 05:32 - İp: 88.***.**4.53
atisaca
atisaca (üye)
Bursa / Amatör

yanlız tegiacho arkadaşın isteğine kızanlar sanırım fotoğraf suütyosu olanlar meslekleri elden gittiği için sanırım. bende böyle bir program arıyorum çünkü kendime 250 liraya bitmeyen kartuşlu sadece şişe mürekkep satın alınarak dolum yapılabilen bir yazıcı aldım canon marka yazıcı, tarayıcı, fotokopi, ve ihtiyacım olmasada fax özelliği var tabiki a4 e kadarda foto basabiliyor bende onun için aldım zaten evde makinemle çektiğim fotoğrafımı bir fotoğrafcıda uzun pazarlıkla 25 kuruşa cıkartırken sadece kağıdını 10X15 3.75 kurşa alabiliyorum yani 25 kuruşla 6 adat 10X15 ebayında kağıt alabiliyorum hp marka şimdi bukadar kar etmek varken neden paramı bir fotoğrafçıya yedireyim ben 9 adet vesikalık fotoyu 25 kuruşa basabilirken neden fotoğrafçıya bunun için 10 lira vereyim hem bununla uğraşması da ayrı bir zevk

Tarih: 9 Mart 2012, 23:50 - İp: 78.***.**5.9
leventerdem20
leventerdem20 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

benimde kendi evimde stüdyom var. ben bu işi kendi mesleğim ve işim dışında zevk için yapıyorum. ancak dükkanı olan kişileri hiç bir zaman anlayamadım. sanki uzay mekiği yapıp uzaya yollayacak kadar bilgiye ihtiyaç varmış gibi konuşuyorlar. evet bana 6 adet vesikalık için 15 lira vermek çok geliyor. pek çoğunuz için arabanızı oto yıkamaya götürüp 15 lira verip, iç dış yıkatmak çok geliyordur. o kişinin sarf ettiği emeği düşünün. genelde hepiniz benzin istasyonlarının ücretsiz oto yıkaması peşinde koşuyorsunuz. burada gelip meslek elden gidecek diye ahkam kesmeyin bence. ayrıca buradan vesikalık bastırmak isteyen arkadaşlara bilgi olarak sunayım. Bu tür baskılarınızı media markt ta 30 krş karşılığında bastırabilirsiniz.

Tarih: 9 Ekim 2013, 13:00 - İp: 212.***.**6.250
cuteftp
cuteftp (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben fotoğrafçıyım. Bana kaç tane kendi yaptıkları ya da stüdyodan flaş bellekle aldıkları vesikalık fotoğrafları getiriyorlar. Amatör baskı olarak alma çabaları içinde. Ondan da vesikalık ücreti alıyorum.

Siz evde yapın getirin. Ben burda basarken Aynı ücreti alırım.

Bilginize.

Tarih: 25 Şubat 2014, 16:24 - İp: 88.***.**0.110
edukey21
edukey21 (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

vsk 10x15 kagıtda 4,5 6 , 500 verıyorsun sonra etrafında beyazlık bırakmak için 4,5 6,5 , 500 verıyorsun 10x15 4 vsk sagıyor ?

Tarih: 9 Temmuz 2014, 14:40 - İp: 78.***.**6.221
levent_foto
levent_foto (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kardeşim vesika basan diye bir program yok. bu Photoshop gibi programlar ile yapılan bir tasarımdır. Sanattır... Hobi olarak bu işlere merak sardıysan en yakınındaki fotoğraf stüdyosuna gidip sorabilirsin...

Tarih: 13 Kasım 2014, 11:13 - İp: 176.***.**8.196