tegiacho
tegiacho (üye)
İstanbul / Amatör

Vesikalık Olusturma Prog Arıyorum

Amator yada profesyonel vesikalık olusturma programı arıyorum.Cep telefonu ile cektigim fotografı 4 adet olarak 10.15 boyutunda fotograf kagıdına bastırmak icin,birde fonun rengini vs degistirmek icin.Vesikalık maliyetini ucuza getirmek istiyorum.4tane vesikalık fotografı 10.15'e uyarlayıp dijital baskı yapan biyere verip normal fotograf gibi almak icin.IDPhotoStudio printer istiyor,bende printer olmadı icin kullanamadım programı baska bildiginiz kolay kulanımlı bi program varmı?Birde normal vesikalık,biometrik vesikalık vs bunlar kaca kac boyutlarında oluyo?Bi fotografcıda gormustum bi fotograf kagıdına basmıs bunlar kaca kac olur vs...Bunlar hakkında da bilgi verirseniz cok sevinirim...Mesela biometrik fotograf icin sadece vesikalık fotografın boyutlarımı onemli yoksa kadraja yüzü nasıl yerlestirdigimiz mi?vs vs....

Tarih: 13 Ekim 2008, 17:02 - İp: 85.***.**4.138
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Tegiacho , bu kadar uğraşmana emek vermene değmez. Bir paket sigara parasına 36 vesikalık veriyorlar. 36 adet vesikalık sana bir sene yeter. Senin cep telefonundan çektiğinden, stüdyoda kat kat daha güzel olur. Anladığım kadarıyla , vesikalık maliyetini ucuza getirmek için demişsin , günlük vesikalık harcaman çokmu hergün on- onbeş vesikalıkmı harcıyosun. İyi günler.

Tarih: 13 Ekim 2008, 23:32 - İp: 85.***.**8.88
foto_okyanus
foto_okyanus (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

senin gibi bir çok müşterilerim geliyo cep telefonunda çekip 10x15 kağıda 8 wsk yapan doğal olarak 25 kuruştan hesaplıyorsunuz ama hiç bir fotoğrafçı onu yapmaz unutmayın emeğe sanata saygı teşekkürler

Tarih: 14 Ekim 2008, 14:03 - İp: 88.***.**1.169
tegiacho
tegiacho (üye)
İstanbul / Amatör

vesikalık olusturma programı arıyorum...

Tarih: 15 Ekim 2008, 18:20 - İp: 85.***.**9.177
photoant
photoant (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaş sen niye cep telefonuyla çektiğin fotoğraftan vsk yapmak istiyorsun bi stüdyoya gidip çektirsen ya.Çok mu para istiyorlar stüdyolar vesikalığa.sen daha uçuza mal etmeye çalışıyon ama olmuyor kardeşim senin o cep teliyle çektiğin boktan fotoğrafı basmak için bir labratuvar 35-50 bin avro yatırım yapıyor anladınmı?

#photoant' tarafından 14.12.2008 14:47:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Kasım 2008, 15:42 - İp: 88.***.**2.96
jacck
jacck (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

photoant sana yerden göqe kadar kaqtılıyorum. Sanki arkaaşım başbakan günde 20 vs. kullanıyo. arkadaşlar ben bu dukkanı açmaya sırf mınılaba 80bin euro vermısın sen de gel 4 vs 250 bin e çıkarrtır bana oldu canım başka arzunuz .....

Tarih: 4 Şubat 2009, 17:39 - İp: 88.***.**7.16
zawx
zawx (üye)
Bilecik / Stüdyo Fotoğrafçısı

ole bı program duymadaım ...bısede gelıor ole hazırlasa 25 krs a basıorum ama cekıpte yap derse 8 tane 5 lıra babam agfa dsc 100 almstı bundna 8 sene once falan o zman mark vardı o sekılde aldık devolıazyon oldu euoro oldu krız cart curt derken agfa dsc 100 tam 275 bın euraya geldı 3 5 lıra cok gelıosa kardes dukkandan adımını atma yane ...

Tarih: 23 Şubat 2009, 21:54 - İp: 85.***.**9.43
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

bırak kardeşim bu ayakları. basbayağı sen başka bir işle uğraşıyorsun ve vesikalık işinede el atmak istiyosun. ne satıyorsan ona devam et. ne o öyle vesikalıktan girdin biometrikten çıktın? daha bu işlemler için hangi programın kullanıldığını bilmiyosun. bırakta bu işe yıllarını veren meslektaşlarım evine ekmek götürsün. iyi valla akşama evde salata yapacağın domateside kendin saksıda yetiştir öyle daha ucuza gelir.

Tarih: 26 Şubat 2009, 12:12 - İp: 85.***.**5.188
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

Vesikalık Olusturma Prog Arıyorum
Amator yada profesyonel vesikalık olusturma programı arıyorum.Cep telefonu ile cektigim fotografı 4 adet olarak 10.15 boyutunda fotograf kagıdına bastırmak icin,birde fonun rengini vs degistirmek icin.Vesikalık maliyetini ucuza getirmek istiyorum.4tane vesikalık fotografı 10.15'e uyarlayıp dijital baskı yapan biyere verip normal fotograf gibi almak icin.IDPhotoStudio printer istiyor,bende printer olmadı icin kullanamadım programı baska bildiginiz kolay kulanımlı bi program varmı?Birde normal vesikalık,biometrik vesikalık vs bunlar kaca kac boyutlarında oluyo?Bi fotografcıda gormustum bi fotograf kagıdına basmıs bunlar kaca kac olur vs...Bunlar hakkında da bilgi verirseniz cok sevinirim...Mesela biometrik fotograf icin sadece vesikalık fotografın boyutlarımı onemli yoksa kadraja yüzü nasıl yerlestirdigimiz mi?vs vs....
ÖNCE GİDİP 80 ,000 100,000 YURO VERİP Bİ MAKİNA ALIYOSUN SONRA O İSTEDİGİN PROGRAMI OPSİYON OLARAK SATIN ALIYOSUN
BAŞKA Bİ YOLU DAHA VAR ONUDA GELİP STÜDYOLARDA ÖGRENE BİLİRSİN !!!!!

Tarih: 26 Şubat 2009, 16:05 - İp: 88.***.**1.10
merakli_buraya
merakli_buraya (üye)
Bursa / Meraklı

ilk defa duyuyorum vesikalık olusturma programı daha neyin ne oldugunu bilmeden baskı yapmaya çalışmak yazık bu meslek ne hale gelmiş

Tarih: 27 Şubat 2009, 23:43 - İp: 78.***.**1.237
berat27
berat27 (üye)
Gaziantep / Stüdyo Fotoğrafçısı

tegiacho hiç ugraşma derim ne bukadar eziyete katlanıyorsun gir bir meslektaşıma çektir çık hepsi bu ucuza maletmeyi düşünüyorsan yanılıyorsun benim çektigim ücretle aynı alıyoruz yorulma derim

Tarih: 8 Nisan 2009, 11:40 - İp: 78.***.**4.107