yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

Uleadda Aktarım Sorunu(yasin Demir)

selam arkadaşlar.2 haftadır sorunsuzca mini dv kaset aktarımı yapıyordum ancak son 2 günde yakalama kendiliğinden duruyor.fakat bu esnada kamera oynatmaya devam ediyor.bir kaseti parça parça 3 bölüm olarak ancak aktarabildim.bu sorunla karşılaşan veya neden olabileceğini bilebilen arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.saygılar.

Tarih: 13 Mayıs 2010, 09:33 - İp: 88.***.**7.92
prodersler
prodersler (üye)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

1.ulead proğramını kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsin
2.sistem geri yüklemede 2 gün öncesine dönebilirsin
3. format atabilirsin

Tarih: 13 Mayıs 2010, 12:56 - İp: 212.***.**0.71
yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

öncelikle teşekkür ediyorum ilgine sayın zbkdygn.dediklerinin birçoğunu denedim ancak sadece format atmayı dedemedim.yakında onuda deneyeceğim inş.iyi günler diliyorum.

Tarih: 13 Mayıs 2010, 13:44 - İp: 88.***.**0.164
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

1- tuneup programını kurun. çalıştırın. bu program sizin pcnizdeki gereksiz fazlalıkarı alır ve bir nevi bakım yapar. bu arada bakım yaparken TEMP klasörünüde boşaltabilir.

2- sabit diskleriniz büyük boyutlu olsun. örneğin C diskinizdeki boş alan en az 50gb olsun.

3- belgelerimdeki ulead ın klasörü her iş sonunda elle boşaltılsın (silinsin) çünkü ulead sistemi ilk captureyi buraya atar. yani Cye..

4- kasetteki veriler capture edildikten sonra masaüstüne kaydetsin yani Cye. Dye atarsznız zorlanabiliyor. zaten bu yüzden Cyi büyük tutun dedik.

5- ram en az 1gb olsun 256mblık bir harici ekran kartınızda olsun.(onboard bütünleşik ekran kartı olmasın)

6- dv kameranın bataryayı komple çıkar ve şarza tak öyle capture yap.

bu önlemleri yapın. ayrıca olmazsa sşistemdede bir sorun olmuş olabilir format atmanız iyi olur. formattan sonra bu yazdıklarıma dikat et. bi sıkıntı olmaz. özellikle bakım programı ve c diskin büyük olması gibi..
not: benim c diskim 250gb

Tarih: 13 Mayıs 2010, 14:04 - İp: 88.***.**0.95
yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

çok çok sağolun sayın remi5861.dediklerinizi harfiyyen uygulayacağım.çok memnun oldum ilginize.saygılarımla.

Tarih: 13 Mayıs 2010, 14:07 - İp: 81.***.**4.104
  • 1