prodersler
prodersler (üye)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Ulead Video Studio Video Lu Anlatımı

arkadaşkalr başlıktanda anlaşılacağı gibi şayet talep olursa ulead video studio proğramının özellikle ilk kullananlar için anlatımını yapacağım

teşekürler

Tarih: 4 Temmuz 2009, 11:54 - İp: 78.***.**7.64
faith55
faith55 (üye)
Samsun / Amatör

1 kişinin talep etmesi yeterli midir henüz çok yeniyim programda.deneme yanılma yoluyla ilerliyorum ama hızlandıracak bir görsel olsa elimde daha hoş olurdu..daha doğrusu bu ay sonuna kadar bitirmem gereken bir slayt var ve azıcık zorlanıcam heralde. resim,videolardan oluşan bir slayt olucak ama... eğer dersen ki birebir de msn üzerinden yardımcı olurum...hoş olur.

Tarih: 14 Temmuz 2009, 00:10 - İp: 88.***.**9.152
prodersler
prodersler (üye)

öncelikle şu kadar kişi olursa diye birşey yazmadım benim için bir kişinin bile öğrenmek istiyor olması fazlasıyla yeterli
tuhaf olan şu ana kadar 125 kişi konuya girmiş ama bir sizden talep var
resimle slayt yapmayı öne alarak yardımcı olmaya çalışacağım
msn pratik olmaz ayrıca pek vaktim yok

Tarih: 14 Temmuz 2009, 10:30 - İp: 212.***.**0.71
faith55
faith55 (üye)
Samsun / Amatör

bugün biraz daha uğraştım, kabataslak bişiler çıkardım. resimler ve aralarında birkaç video... müziği ekledim..hatta videoya gelince müzik sesini kısıp sonrasında resimlerde tekrar acılmasını bile basarabildim sizden kişisel ricam, slayt için hoş bir giriş nasıl yapabilirim bu programda?(animasyon olabilir, film başlangıcı gibi olabilir..hani şu universal ya da warner bros filmlerindeki başlangıç gibi) bir de her resim için ayrı ayrı yaklaştırma uzaklaştırma efekti veriyorum..bu da zaman alıyor..bunu tek bir ayarla randomize bir şekilde tüm resimlere uygulamam için ne yapmam lazım.. bu arada ilginiz için teşekkürler..

Tarih: 14 Temmuz 2009, 14:40 - İp: 88.***.**7.133
prodersler
prodersler (üye)

ulead video studionun hangi versiyonunu kullanıyorsun bilmiyorum ama bence en iyisi 11 filmi kayıt için dvd seçmelisin vcd de bayağı bozuyor ve proğramın kendi yazılımıyla yazdırmalısın
film başı için "ulead 3d cool "diye bir proğram var onunla harika şeyler yapabilirsin ancak vaktim az diyorsun

Tarih: 14 Temmuz 2009, 14:55 - İp: 212.***.**0.71
faith55
faith55 (üye)
Samsun / Amatör

ulead video studio 11 versiyonu kullanıyorum.tesadüfen buldum programı da.sanırım son sürümü zaten. 3d cool a bakıcam teşekkür ediyorum. bu arada dediğin gibi sunum bitince kayıt aşaması hakkında kısaca adım adım yardımcı olur musun? ben evde dvd de oynatmak istiyorum. yaptığım ön çalışmayı cd ye attım hatta ama dvd de nasıl görünücek akşam bakıcam. herşey hazır olunca sağ üst köşede "share" tıkladım."create video file" tıkladım.ordan da biçok seçenek çıkınca en altta "PAL dvd 16:9 dolby digital5.1" seçtim ve pc ye kaydettim.ordan da nero ile vcd olarak kaydettim. evimde dvd de tam ekran olarak kaliteli bir şekilde izleyebilmek için nasıl kaydetmeliyim? cevaplar içinde tekrar teşekkür ediyorum,sabır gösterip zaman ayırıyorsun..

Tarih: 14 Temmuz 2009, 16:39 - İp: 88.***.**7.133
prodersler
prodersler (üye)

videoyu seyrettikten sonra kafanda kalan soru işaretlerini halletmeye çalışırım bahsettiğim gibi vcd yapmanı tavsiye etmiyorum fazla efekt kullanıldığı zaman kaymalar olduğunu duymuştum.
ayrıca yazdırırken nero ile değilde kendi yazdırma menüsüyle yaparsan hata oluşmaz

Tarih: 14 Temmuz 2009, 17:39 - İp: 212.***.**0.71
mutlu st81
mutlu st81 (üye)
Trabzon / Stüdyo Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 15 Ağustos 2009, 18:16 - İp: 88.***.**3.117
prodersler
prodersler (üye)

mutlu st81
bu foruma kullanım videosunu ekledim aratırsan çıkar
videonun tamamını izlersen efekt kullanımı gösterilmiştir yinede olmuyorsa nasıl bir efekt şekli düşünüyorsan yaz yardımcı olmaya çalışırım
diğer önizleme açılmaması programı bilgisayardan kaldırıp yeniden kurmanla düzelebilir
benim tercihim ulead 11 den yana 11.5 ta bazı problemler olduğunu duydum

#zbkdygn' tarafından 15.08.2009 18:59:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ağustos 2009, 18:56 - İp: 88.***.**3.67
mutlu st81
mutlu st81 (üye)
Trabzon / Stüdyo Fotoğrafçısı

verdigin bilgiler icin cok tesekkur edıyorum meılını aldın ılgı ve alakandan dolayı ok memnun oldum benim meslegım fotografcı sony HD1000 kullanıyorum düğün cekımlerı yapıyorum uleatı kullanıyorum benim sizden ricam dvd lerın gırıs kısmına reklamımı eklemek studyo 81 mutlu meydan olarak 5 dakıkalık bir gecis efekti mümkünse rica sızden. Diğer sorunumu söyle anladım sıze uleada dvd olarak aktardıgım dvd kaydını dekote etıyor kendisi sonra bunu kendi uluat proğramında yazdırmak ıcın tools +create Disc tıklıyorum acılan sayfadan Add video files tıklıyorum sonra uleat kendi dosyasına attıgı dvd görunduyu sayfaya alıyor benim sorunum iste burda alınan görundu ön izlemede burda gözükmüyor 3 pcye kurdum aynı hadayı verdı 4 pc ye uleat hıc kurmamısdım ona denedim oldu ama diger pc önceden sorun yapmadı kurdugumda sonradan neden yapdı bunu 5 arkadas cözemedik halada ugrasıyoz neden önemsediğimde sundan orda fazlalık vıdeoyu kesip dvd ye göre sureyi ayarlayabiliyorsunuz. Biraz uzun yazdım insallah bunu cözebiliriz uleat 11 dede aynı hatayı verdı ..fotografla ılgılı size her türlü konuda yardımcı olabilirim trabzondan selam ankaraya

Tarih: 17 Ağustos 2009, 08:16 - İp: 88.***.**3.117
prodersler
prodersler (üye)

ben bunlarla amatör olarak uğraşıyorum bana sorarsan 5 dakikalık tanıtım filmi insanları sıkar en fazla 1 dakika olması lazım giriş kısmı reklamında sana yardım edebilirim tam olarak nasıl birşey düşünüyorsan mailime gönder
diğer problemini yine detaylı olarak yazarsanız hangi aşamada problem oluyor daha önce kaydı ne şekilde yapıyordunuz gibi
ulead görsel eğitimini indirip izlersen sorularına cevap bulabilirsin

bahsettiğim ulead 11 (2 cd li full version ) sizin kurduğunuz aynımıdır kontrol ederseniz

Tarih: 17 Ağustos 2009, 12:26 - İp: 88.***.**0.212