vitalen
vitalen (üye)
İstanbul / Amatör

”sony Picture Mb” İle, Video Birleş

"Sony Picture Motion Browser " Proğramı ile ;;;;;

İki ayrı video dosyasını birleştirip bir dosya haline nasıl getirebiliriz...???

Yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum....

Bu bilgiye çok insanın ihtiyacı olacağını sanıyorum.....

Tarih: 19 Mart 2009, 02:04 - İp: 78.***.**7.221
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Buradaki mesajı yanlış yönlendirme yapmamak için sildim. Ama illede ben burada ne mesajı vardı görmek istiyordum derseniz alttaki linke tıklayın.

DAHA ÖNCEDEN YAZAN MESAJI GÖRMEK İÇİN BURAYI YIKLAYIN>>

#remi5861' tarafından 24.03.2009 07:47:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Mart 2009, 08:42 - İp: 88.***.**0.56
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

@vitalen bana özelden yazdığın mesajı herkesin görmesini istiyorum. Ben yorum yapmayacağım. Yorumu isteyen yapsın. Sadece cevap vereceğim.
"Sony Picture Motion Browser" Proğramını bilmediğinizi anladım... Bilmemek ayıp değil ya.... İşiniz bu proğrama düşmez, siz de bilmezsiniz;;; Bu çok doğal.... Ama bilmeyen birisinnin cevap vermesi yanlış... Ben bu proğramı kullanıyorum.... Video kameranızın çektiği fotoğraf ve videolarınızı birer albüm şekline getirebilirsin, Videolarınızı convert edebilirsin(dönüştürebilirsin), Videolarınızdan resim alabilir ve video yürütebilirsin özellikle Hd videolar. Kameram Full Hd çekim yapıyor ve bu proğram ile izleyebiliyorum.... Ayrıca video dosyalarını bölebilir ve iki ayrı dosyayı birleştirebilirsin ;;; Benim bilemediğim bu kısım idi... Diğerlerinde proğrama tam hakimim.
Orjinal mesajı görmek için tıklayın>>>

Tarih: 24 Mart 2009, 06:49 - İp: 88.***.**4.82
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Mesajınızda eleştiriden çok yararlı bilgilerin olabileceğini düşünüp buraya koydum. Bence bir sıkıntısı yok. Ama bir kısmı cevap vereceğim müsadenizle.
bilmeyen birisinnin cevap vermesi yanlış..
kısmına cevap veriyorum.

Forumların amacı bir konu hakkında tartışm ortamı misali yaılar yazmaktır. Biri öyle diyecek biriside böyle diyecek. Sonra 3 gün sonra biri çıkacak o öyle olmuyor aslında doğrusu şöyle oluyor diyecek. Çok değil en geç 1 hafta içinde sonuca ulaşılır. Ama teknolji çabuk ilerlediği için 6 ay sonra birinin çıkıp ya siz çok kasmışsınız aslında bu işin daha kolay yolu hemde çok ucuza 1 hafta önce çıktı deyiverir. 6 ay önce söylennler doğruyken 6 ay sonra bu bilgiler çürümüş olabiliyor.
Bu nedenle bir görüşünüz varsa (yanlışı bile bile üzerinde ısrar etmediğiniz sürece) buraya yazın. Kimse sizi yargılayamaz. Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Bu sebeple doğru ben o sizin dediğiniz programı bilmiyorum hayatımdada hiç görmedim. Ama programlar yapı itibariyle temel de aynıdırlar. Sonuçta videoyu birleştiriyorsa tamamdır. Çiviyi neyle çakarsanız çakın çivi çakmak çivi çakmaktır. Farklı birşeymi yapılıyor??
İster keserle çakın ister taşla ister çekiçle. Dolayısıyla İki ayrı video dosyasını birleştirip bir dosya haline nasıl getirebiliriz sorusu ikivideoyu birleştirme işlemidir. Programdan programa çok fark etmez. O yüzden extradan fazla birşey bilmek gerekmiyor. Abartmayalım.
Ne tuahftırki bana aramalarım sonucunda aşağıdaki program denk gelmiştir. Ekran görüntülerine bakabilirsiniz. Amacım sizi yanlış bilgiyle yanlış yönlendirmek olmamıştır. Bunuda nerden anlarsınız?
Alattaki ekran görüntüsünü verdiğim program senin dediğin programsa (%99 odur) malesef öyle bir özellik yok.
buraya açıkça yazmışım olmayabilirde diye. %1 lik kısımla ıskaladık.
-----
Mesajınızda art niyetli bir kısım bulamadığım için sizin için bu programı indirdim ama malesef program daha kurulumda kamerayı istedi. Kamera yoksa kurulamaz diyordu. Bende kuramadım. Ama sizin işinize yaracak bir bilgiyide yakaladım. Sanırım türkçe kullanma klavuzunu farketmediniz.

eğer bu yardım dosyası sizde yoksa BURAYI TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ>>

Bu programda değil demeyin artık

Not: Videoları makina üstünde işlememiyorsanız pcde; programı açın. video edit kısmındayken sürükle bırak yöntemiyle yanyana koyabilirsiniz. Eğer siz programın ekran görüntülerini buraya koyma sabrını gösterirseniz bende elimden geldiğince yardıma hazırım.
saygılar

Tarih: 24 Mart 2009, 07:11 - İp: 88.***.**4.82
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

@vitalen
Merhabalar.... PMB proğramına gelmeden önce, size proğramın ekran görüntüleri üzerinden işleyişi hakkında bilgi alışverişi yapalım dilersen.... Ancak bir sorun var, o da şu ;;;; Ben bu güne kadar herhangi bir sunum yapmadım... Doğrusu işim olmadı... Buna rağmen sunumlar hakkında genel bilgiye sahibim, biraz uğraşsam olacak..... Şimdi Amerikayı yeniden mi keşfedelim...??? Şu sunum işinde ;;;; Buraya taşıdığın PROĞRAM PENCERELERİNİ ;;; nasıl taşıdığın ve yazıları nasıl eklediğin hakkında bilgilendirebilirmisin...????
-----------------------------------
sevgili @vitalen
Forumlar konular üzerinde tartışılmak üzere yapılmıştır. Eğer herkes özelden mesaj şeklinde bilgi alışverişinde bulunursa bu bilgileden başkasının haberi olmaz. Okadar açıklıyoruz. Bilgileri özelden değilde buralardan Forumlardan yazışalım. Hem siz yararlanın hemde herkes yararlansın. Amaç seninde dediğin gibi Bu bilgiye çok insanın ihtiyacı olacağını sanıyorum..... herkes yararlansın.
O yüzden senden ricam özel mesaj yazarak değilde buralara yazarak yada konu açarak ilerlemen.
----------------------------------
Soruna gelince, basit adımlarla adım adım gidelim;
1-Programı aç
2-Klavyedeki PRİNTSCREEN tuşuna basınız. yardım için tıkla>>>
3-Başlat-çalıştır 'a basınız.
4-Gelen ekrana şu satırı yazınız; %SystemRoot%\System32\mspaint.exe
5- tamam a basın Paint açılıcaktır.
6-klavyeden CTRL + V tışlarına basınız. Ekran görüntüsü buraya yapışacaktır.
7-Klavyeden ctrl + S tuşlarına basın. Nereye kaydedeyim diyye sorn ekran gelecek burada masaüstüne kaydedin.
8-Alttaki linke tıklayarak bu aldığımız ekran görüntüsünü foruma nasıl yükleyeceğin detaylıca ve sırayla anlatılıyor.
http://forum.netfotograf.com/cevap.asp?rep_id=425456
----------------------------------
Ne yapmış olduk?
Ben bu programı daha önce hiç görmediğim için ilk önce adım adım anlatmam için açılmış halini görmem için 1 adet ekran görüntüsü istedim. Bu görüntüyü gördükten sonra neler yapman gerektiğini anlatmaya çalışacağım.
Görüntü gelecek ona göre birşeyler yazacağı(m)-ız.

Not: Takıldığınız kısımlarda bu başlık altından sorabilirsiniz. Özelden yazmayınız.

Tarih: 25 Mart 2009, 18:09 - İp: 88.***.**0.61
vitalen
vitalen (üye)
İstanbul / Amatör

Proğram pencereleri ve buna bağlı şematik yazıları ;;;
Sitenin bu bölümüne eklemenin daha pratik bir yolu yok mu..????

Örneğin ::: PDF kitabı oluşturmak gibi.... Zira hemen-hemen tüm siteler katolog ve broşürlerini bu formatta yayınlarlar.... Ayrıca, kullanıcılar ve sunuclar açışından da çok pratiktir sanıyorum

Tarih: 25 Mart 2009, 19:53 - İp: 85.***.**1.165
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

şu anda böyle birşey yok gibi. sizin bahsettiğiniz biraz zor bir olay. yukarıda anlatılanla ise daha basittir.

Tarih: 25 Mart 2009, 19:59 - İp: 88.***.**0.61
vitalen
vitalen (üye)
İstanbul / Amatör

Sanıyorum ki, kısır döngüye girebiliriz....

Nedeni ::: Sizde bu proğramın full versiyonu yok... Bende var......
Sony makinanız olmadan sisteminize kurulum yapamıyorsunuz....
Bildiğim iyi bir Sony servisi var, zaten yardımcı da oluyorlar....

Kendim için servisde bunu öğreneceğim....
Yine bu platformda diğer insanlara da faydası olsun diye sunacağım....

Sağ olasın, sizin şu sunum bilgilendirmeleriniz den faydalandım....

Bu konu başlığı altında şimdilik sunum işini halletmiş olduk....
Bu da bir adım sayılır....

Öğrenir öğrenmez buraya ekleyeceğim.....

Şimdilik esen kal....

Tarih: 26 Mart 2009, 03:17 - İp: 85.***.**1.165
  • 1