xnlal
xnlal (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Nasıl??????

arkadaslar fasla pc bilgim olmadıgında dolayı sıze bır sey sormak ıstıyorum bu notebook ıle cs2 veya cs3 hızlı calısır mı ? Tesekkurler yorumlarınız ıcın.....

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030562&CS_Category=_SBA_63_1662_444_2523&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63 linke bakarsanız mutlu edersınız benı cunku kararsız kaldım ...

Tarih: 21 Şubat 2008, 11:39 - İp: 88.***.**0.135
xnlal
xnlal (üye)

ya bu kadar da wefasız olmayın hıc mı kımse bılmıor yada hıc mı kımse yorum yapamıyor anlamadım gıttı sadece kararsız kaldım ...yardım ıstedım....

Tarih: 21 Şubat 2008, 12:27 - İp: 88.***.**0.135
ardateo
ardateo (üye)
Antalya / Özel Gün Fotoğrafçısı

ram biraz zorlar ekran kartı da paylaşımlı olduğu için biraz yavaşlar işlerin..

tabi sen ne kadar hız istiyrsun bilmiyorun ama 1000$ bütçeyle o hıza razı olman lazım

Tarih: 21 Şubat 2008, 12:27 - İp: 88.***.**2.234
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

çalışmak ne kelime uçar bile

ram yeter.. çünkü bende 1 gb kullanıyorum ve ulaşabileceği en yüksek hızda diyebilirim. ekran kartı ramdan yiyor anladığım kadarıyla ama sorun olmaz çünkü ekran kartıda yeter. benim 256 ve fazlasıyla yetiyor..

#gurhan_87' tarafından 21.02.2008 12:29:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Şubat 2008, 12:27 - İp: 78.***.**5.51
xnlal
xnlal (üye)

ram 1 gb ama 4 gb a kadar desteklı onu yukseltıcem fkt ben ekran kartını paylasımsız dıe anladım..yanlısmı ? :S

Tarih: 21 Şubat 2008, 12:59 - İp: 88.***.**0.135
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

paylaşımlı yazıyor...
4gb ram tabi çok iyi olur ama photoshop içinse bence gerek yok şimdilik...

haa tabi aynı anda photoshoıp açıp, msnde sohpet edip, aynı anda internette dolaşıp ve oyun oynamak istiyorsanız 4 gb fazlasıyla yeter

Tarih: 21 Şubat 2008, 13:15 - İp: 78.***.**5.51
xnlal
xnlal (üye)

birde su notebook nasıl _?_?
bunda karar kıldım en son eger bır bakarsan sewınırım

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030562&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR

Tarih: 21 Şubat 2008, 13:45 - İp: 88.***.**0.135
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

ilk bilgisayarla aynısını göstermişsin...

ufak bir yorum yapmak isterim bilgilerimin ışığında ( notebook ve desktop kullanan biri olarak)

asus iyi bir markadır. ama bu notebook piyasasının en iyileri hp ve toshiba'dır.

senin seçtiğin pc bu günkü teknolojiye göre orta seviyelerin biraz daha üstünde performans göstericek bir pcdir. Tabi notebook ta neler yapacağına bağlı.

işlmeci size en az 3-4 yıl rahat yeter. ram zaten 1 gb fena değil ama 4 gb'ta kadar çıkıyor dedin. bu güzel. hd 120 gb bu günkü teknolojide fazlasıyla yeter. yetmezsede zaten değiştirilebişir.

ekran kartı ise paylaşımlı. bence paylaşımsız olan ve 512 mb lık bir ekran kartı olan pc aramalısınız. çünkü paylaşımlı olunca raminizden yer. bu da performansını düşürebilir. ama photoshop cs3 için fazlasıyla yeter. tabi daha yeni sürümlerinde nasıl olur bilemem.

bende 2 pc var ama çoğunlukla norebook kullanıyorum. benim pc özellikeri şöyle:

ntel® Core 2 Duo 1.5 işlemci
1 gb kingstom ram
256 paylaşımsız ekran kartı
80 gb hd
...

bu pc ile adobe photoshop çok hızlı çalışıyor..

mesala photoshop kullanırken; netfotograf ı takip ediyorum, msnde chat yapıyorum ve müzik dinliyorum. yinede hiç bir takılma yok.

#gurhan_87' tarafından 21.02.2008 14:03:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Şubat 2008, 14:01 - İp: 78.***.**5.51
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ya bu kadar da wefasız olmayın

size karsı vefa borcumuzmu var???
surekli sitede birilerine yardımcı olmak için kıvranan birimisiniz???
insanların gormemiş yada bu konuda bilgisiz olabilecegi bu nedenle yanlıs bilgilendirme yapmamak için cevap yazmadıgı,yanı dolaylı olarak size iyilik yaptıgını dusundunuzmu hıc??????

neden bu bir saat bile bekleyememe durumu????
hepimiz bilgisayar basında soru sorulsunda cevaplayalım diyemi oturuyoruz...biraz daha sabır bıraz daha sagduyu lutfen..

---------

sorunuza gelirsek bilgisayar yeterli,ama aynı seviyede bir masaustu kadar olmaz,cunku harddiski 5400 rpm.
rami 4 yapmaya gerek yok 2 hata 1 şimdilik yetecektir.
128 mb ekran kartıda yeterli olur diye dusunuyorum.
iyi işlemcisi olan bir alet alıp ramı sonradan yukseltmek daha mantıklı,alternatıfleri degerlendirin,40-50 dolar farkla paylasımsız ekran kartı olan bir modelde alabilirsiniz.

Tarih: 21 Şubat 2008, 15:04 - İp: 88.***.**4.41
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Xnlal kardeş o makina hayli hayli işini görür. Fotoşop ekran kartına fazla yüklenmez(3 boyut grafik tasarım yapmıyorsun sonuçta) fotoşopun istediği güçlü işlemci, ve ram dir. Rami 2gb yükseltirsen hiçbir sorun yaşamdan çalışabilirsin.
Bende ki dizüstü konf:

2ghz sempron mobil işl.
2gb ram
128mb dahili (senin linkdekinde de 128mb dahili ekran kartı belleği var) ama istersen sistem belleğinden destekleyip 383mb. çıkarabiliyorsun.

İşlemci sempron olmasına rağmen fotoşop3,adobe bridge, ve internet explorer aynı anda çatır çatır çalışıyor. sen rami 2gb yap keyfine bak. Şimdiden hayırlı olsun.

Tarih: 21 Şubat 2008, 16:17 - İp: 85.***.**6.125
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ne kadar ram okadar rahat photoshop çalışması.

Tarih: 16 Mart 2008, 14:45 - İp: 88.***.**3.169
  • 1