sukhishvili
sukhishvili (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Harici Disk

selam arkadashlar.
bende 1 TB harici hard disk var .

su an benden formatlamami istiyor.

icinde lazimli olacak resimler ve bir chok lazimli fayillar var.

onu nasil kutara bilirim?

lutfen biri yardim etsin

tesekkurler !

Tarih: 13 Mayıs 2011, 20:15 - İp: 217.***.**2.100
saf
saf (üye)
İstanbul / Amatör

eğer sıfır alıp formatlamadan içini doldurduysan genelede böyle problemler oluyor recover my files v4 programı ile müzik mail word mp3 gibi pir çok şeyi kurtarabilirsin kolay gelsin

Tarih: 13 Mayıs 2011, 21:41 - İp: 78.***.**2.13
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

formatlamayı istemesinin sebebini bilmiyorum ama eğer içini göremiyorsan başka bir sistemden bak görebilirsin yani xp kurulu ise vista da yada 7 de yahut da diğerlerinde rahat görebilirsin hatta senden formatlama dahi istemez...

Tarih: 13 Mayıs 2011, 23:24 - İp: 46.***.**7.41
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

geçmiş olsun. sabit diskler konusunda benim uzun süre başım beladaydı. tam rakamı hatırlamamakla birlikte 4-5 tane sabit diskim gitmiş ve bunları duvara fırlatmıştım

bu tecrübelerime dayanarak şöyle bir tvsiye verebilirim.

DİSKİN OKUNABİLMESİNİ ONARMAK
bunun nasıl yapılacağını ben bulamadım yada iç denemedim diyelim. internette nasıl yapılacağı yazıyor. denemelisiniz. Diskleri ve bölümlerin bilgisini veren bir meta var eğer o zarar görmüşse windos diski görmüyor ve format istiyor. onu kurtarabilirseniz eğer disk çalışır. içindekileri kurtardıktan sonra temiz format atarsınız.

DOSYA DOSYA KURTARMAK
diski başka bir pcye bağlayın. ilk önce en kolay kurtarılabilen fotoğrafarınızı kurtarın.
veri kurtarma 2011>>>

forolar kurtarıldıktan sonra mp3leri ve videoları sırasıyla kurtmayı deneyin.
daha sonra world ve excel dosyalarını kurtarın. sonra psdleri derken tüm dosyaları teker teker kurtarmayı deneyin.

Not: piyasada bir çok kurtarma programı vardır ama hepsi herşeyi kurtarmaz. onun için dosya isminde kurtarma programını arayın. (örneğin: silinen mp3 kurtarma programı, fotoğraf kurtarma programı,world kurtarma programı gibi)

Eğer içindekiler önemli ise googlede profesyonel data kurtarma, profesyonel veri kuratrma firmaları şeklinde arartın.

en önemli dosyaları kurtardıktan sonra gerisiyle bence hiç uğraşmayın derim. özellikle filmler ve video dosyalarını kurtarmak zor olabiliyor. onları sallayın gitsin..

* yedekleme için cd/dvd kullanın ve saklama kabında saklayın.

foto kuratrma>>

Tarih: 14 Mayıs 2011, 08:01 - İp: 78.***.**2.131
sukhishvili
sukhishvili (üye)
Yurtdışı / Meraklı

remi5861 : TESHEKKURLER KARDSH. AMA BEN FORMAT YAPMADIM. BELKI BASHKA BIR CIKICAK BULURUM DIYE. HARICI DISKIM fat32 VER BOOT CD ILE ACHAMIYORUM. SHIMDI BASHKA BIR PROGRAM ARIYORUM

Tarih: 14 Mayıs 2011, 18:19 - İp: 178.***.**4.109
birsahil
birsahil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

önce çok geçmiş olsun sebebini bulabildinmi...inşallah dosyalarını kurtarırısın

Tarih: 15 Mayıs 2011, 11:46 - İp: 85.***.**7.107
e.mutlu
e.mutlu (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım daha önce de aynı olayı bende yaşamıştım şu yolu takip edersen kurtarırsın

harddisk açmıyorsa
SB hddnizi bilgisayara takın. Başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın

Tarih: 15 Mayıs 2011, 16:17 - İp: 85.***.**4.211
beyaztr35
beyaztr35 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadasim harddiskinin icini goremiyorsan buyuk olasilikla virus girmis,bu virus dosyalari gizler,sen ne kadar yine gizli durumda kalir.Harddsikinin mouse ile saga tiklayip ozellikler kismindan ne kadari dolu ne kadari bos oldugunu goruyorsan vede dagruysa demek dosyalarin yerinde.Sana 2 program tavsiye edicem USB DISK SECURITY 6.0 bu program evamli sekilde calisip harici flash disk,harici harddisk takildigi an kontrol eder sizmaya calisan virusu temizler,2.program AUTORUN VIRUS REMOVER v 3.0 bu programda tam tarama yaptirdikdan sonra flash diskine,veya harddiskine yerlesmis olan virusu temizler.

Tarih: 19 Mayıs 2011, 22:21 - İp: 92.***.**7.157
the_high_road
the_high_road (üye)
İzmir / Amatör

Ben bir yol buldum arkadaşım inşallah işine yarar Denetim Masası-Yönetimsel Araçlar-Bilgisayar Yönetimi-Depolama'ya gir Harici disk'in gözüküyosa orda Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir i dene olur inş.

Tarih: 5 Temmuz 2011, 10:24 - İp: 85.***.**5.113
  • 1