erhanharm
erhanharm (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon350d Cd Yazılımı Vistada Çalışmıyor

Arkadaşlar merhaba Canon 350D makinam ile gelen programlar var. Mesela RemoteShot yada Raw dönüştürücü işleyici vs gibi programlar. Bunlar XP uyumlu. Abimin bilgisayarında(XP) çalışıyor benım bilgisayarımda(VİSTA) çalışmıyor. Bu programların Vista da çalışanını bulabileceğim yer var mıdır. Yada bu Canon 500D ler ile gelen yazılımlar (bunlar sanırım vista uyumludur) benim makinamı destekler mi. İnternetten indirsem ?

TEŞEKKÜRLER

Tarih: 8 Eylül 2009, 20:04 - İp: 85.***.**8.172
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

32bit 64 bit uyumsuzluğu sorunu olduğunu düşünüyorum.

şunları deneyebilirsiniz.
1-cddeki programlar çok işinize yaramıyorsa kurmayabilirsiniz.
2-sadece raw dönüştürme için kullanılıyorsa RAWı dönüştüren PİCASA var. oradan edit programınız yoksa ücretsiz GİMP programı var var.
3-Bilgisayarınıza sanal olarak 2.bir 32bit işletim sistemi kurabilirsiniz.
sanal işletim sistemi nedir?öğrenin>>>
4-Eğer programların sizin işletim sisteminde çalışırmı diyorsanız şuna dikkat edin.
32 BİT ve 64 BİT ve XP - VİSTA
Eğer download sayfasında indirmek için bu seçenekleri varsa sizinki muhtemelern 64bittir yani sizde 64bit olanı indireceksiniz. (tabi öyle bir seçeneğiniz varsa )
XP ise XP seçeneği VİSTA ise vista seçeneğini seçeceksiniz ama yindene 32bit ve 64 bit olup olmadıklarına dikat edin.
5-internette arama yaparkende mesela Canon350d Cd Yazılımı Vista yada Canon350d Cd Yazılımı Vista 64 bit gibi anahtar kelimelerle arama yapınız. ama bence ilk olarak ürünün kendi resmi sitesine bakınız.

Benim notum: Bence çalışmıyorsa ya vista kalkacak xp gelecek yada yazaılımdan feragat edilecek. Ama ben olsaydım bu istediklerinizin çoğunu zaten internetten ücretsiz programlarla yapabiliyorken bu cdyle uğraşmazdım. kendimede eziyet etmemiş olurdum.

saygılar

Tarih: 9 Eylül 2009, 05:38 - İp: 88.***.**3.133
zesel
zesel (üye)
İstanbul / Amatör

Üyelik iptal edilmiştir.

Tarih: 9 Eylül 2009, 11:01 - İp: 88.***.**2.106
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Programları kurduktan sonra masa üstündeki kısayoluna sağ tıklayıp özelliklere (açılan listede en alttadır) tıklayın.
Yeni açılan pencerede uyumluluk sekmesine tıklayın. açılan sekmede en üstteki kutucuğu işaretleyip xp service pack 2 seçin ve tamam tuşuna basıp çıkın.
Daha sonra programı çalıştırın. Eğer hala hata veriyorsa, uyumluluk moduda fayda etmedi demektir , gerisi Canonla sizin aranızda geçecek bi süreç olur muhtemelen.

Tarih: 10 Eylül 2009, 17:48 - İp: 78.***.**4.30
  • 1