_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bundan Nasıl Kurtulurum

Scan type: Manual Scan
Event: Threat Found!
Threat: Trojan Horse
File: C:\System Volume Information\_restore{52075A7C-9ED4-429E-B3B7-75B2868F1A0E}\RP8\A0000159.exe
Computer: SISTEM
User: VIA
Action taken: Quarantine succeeded
Date found: 13 Nisan 2007 Cuma 20:26:19

Symantecle sürekli bu uyarıyı veriyor.C me hiç giremiyorum..Tarama yaptırsamda aynı sorun devam ediyor.Silinmiyor bu melet.
Ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar...

Tarih: 13 Nisan 2007, 20:29 - İp: 88.***.**2.194
zensaburo
zensaburo (üye)
İstanbul / Meraklı

öncelikle ctrl+alt+del kombosuyla arka planda calısan işlemleri gorun ve absurdlugunden emin oldugunuz tum işlemleri durdurun ve antivirusunuzle veya elle silmeyi deneyin.

olmadıysa, sonrasında önerebileceklerim :

güvenli kipte başlatıp taratıp silmeyi / silebilmeyi deneyin.

veya

bir başlangıç cd.si oluşturun (nette suruyle var) ve bilgisayarı bu cd ile acarak windows acılmadan direk komut satırına düşün. Orda bu .exe dosyasının konumunu elle yazarak silmeyi deneyin ( örn : C:/del C:/Documents and settings/VIA/Temporary Internet files/vs.../vs.../A0000159.exe

bu son dediğim komut satırı olayını Başlat/çalıştır/cmd yazıp komut satırına cıkarak da deneyebilirsiniz fakat yuksek ihtimal yemez..

Tarih: 13 Nisan 2007, 22:08 - İp: 88.***.**4.138
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

sorun hallondumu _unknown_.
olmadı ise ben san bir CD göndereyim onunla denersin.
CD den çalışıyor bilgisayar ve o trojonu CD üzerinde iken
silerin.yeniden başlatınca da silinmiş olur ama sen yine öncelikle windows görev yöneticisi ndeki işlemler sekmesin de hala çalışır olmadığından emin ol.

Tarih: 14 Nisan 2007, 14:36 - İp: 88.***.**5.174
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bir abimiz kaspersky tavsiye etti kurtuldum sayesinde..Ama pc'yi formatlamayı en yakın zamanda öğrenmeliyim.

Tarih: 21 Nisan 2007, 10:54 - İp: 88.***.**3.78
  • 1