sarmustafa
sarmustafa (üye)
Ankara / Amatör

Şarj Edilebilir Pillerr Yardımmmm

Arkadaşlar düyeceksiniz ki zaten birsürü konu var neden açtın. ama diğer konuların altınaz yazsam gözden kaçabilir vegerekli cevabı alamayabilirim endişesiyleee. Affınız sığınarak..
Sorunuma gelecek olursam. Yeni bir makina aldım. Fotoğraf çekmeye >(Bu sevdaya)

Tarih: 15 Kasım 2006, 23:10 - İp: 85.***.**1.188
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım makinanın ne kadar enerji harcadığını bilmiyorum ama GP marka pillerin üzerinde yazan mah olmadığını biliyorum.Şarzlı pil ve şarz aleti konusunda favorim vartadır.Artık gp almışsın sen kullan onları bi süre daha sonra olırsın iyi bişey ama gp'ye güvenme.
kolay gelsin...

Tarih: 16 Kasım 2006, 12:32 - İp: 88.***.**9.246
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sarj aletinin uzerindeki DC cikis amperini yazar misin ?

Tarih: 18 Kasım 2006, 15:07 - İp: 85.***.**1.3
sarmustafa
sarmustafa (üye)
Ankara / Amatör

unknown cevabın için sağol kardeşim. Evet seninde dediğin gibi GP pilleri için aklımda kocaman bir soru işrareti var ve gittikcede büyüyoo. GP 2500 lük pilleri bugün 2. kez şarj ettim. Amadaha takınca makina açılmıyo bile. Zar zor açıldı 1-2 denemeden sonra ve güç zayıf göstergesi yandı.

guronline ilgi ve alakan için sağol dostum. Şarj aleti GP Power Bank 4 output d.c. 2.8V::180mA

Cevabını sabırsızlıkla bekliyorum dostum. Olmazsa bi teknosanın yolu gözükecek bana. Gideyim de artık değiştirirmiyim ne yaparım bilemiyorum....

Tarih: 18 Kasım 2006, 21:11 - İp: 85.***.**3.171
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili mustafa...senin sarjorunun mah cikisi cok dusuk..bu degerin en az 200mah olmasi gerekiyor..sarjda 19 saat tutman yeterli olmuyor.bu durumda 22-24 saat denemeni oneririm..

Tarih: 19 Kasım 2006, 02:06 - İp: 85.***.**5.248
sarmustafa
sarmustafa (üye)
Ankara / Amatör

sağol güronline tavsiye için. Deneyelim bakalım. umarım olumlu bi sonuç alırım. Gp nin Türkiye distribütörlüğüne de mail attım belki bi tavsiyeleri olur diye. Olmazsa arık hafta içi gideceğim teknosaya. Tekrar sağolunnn.

Tarih: 19 Kasım 2006, 21:46 - İp: 85.***.**9.144
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

rica ederim...umarim sorunun cozulur...bu arada daha cok resim cekmek istersen lcd ekrani fazla acik tutma ve resimleri mumkun olugunca izlerken pc de izle..pil tüketimi daha az olur...ha bide flash cok pil yer..
kolay gelsin.

Tarih: 20 Kasım 2006, 23:05 - İp: 85.***.**0.165
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Valla arkadşım 52 ytl gibi bir fiyata 2-5 saat arası şarj eden + 4 tane 2500 amper GP marka pil aldım halama ve 3.5 4 saatte şarj ediyor. ve epey de uzun gidiyor piller
makinesi canon a530

Tarih: 21 Kasım 2006, 18:20 - İp: 88.***.**0.82
sarmustafa
sarmustafa (üye)
Ankara / Amatör

Tekrar merhaba arkadaşlar. Cumartesi günü GP`ye mail atmıştım. Pazartesi sabahı aradılar, sorunu anlattım. (Telefonda cok güzel ilgilendiler) Şarj cihazını ve 4 Ad 2500`lük pil`i geri istediler. Arıxa olarak geri aldılar. Sorun neredeyse çözeceklerini gerekirse yenisini göndereceklerini söylediler.

Bekleyecez ve görecez. Gelişmelerden sizleride haberdar edeceğim.

Bisquitdostum herhalde buda benim şanssızlığım. Kısmet.

Güronline tavsiyelerini dikkate aldım ve ses vb. enerji harcayan birazda gereksiz olan şeyleri kapattım. Zamanla fark yaratacagından hiç şüphem yok.

Tarih: 22 Kasım 2006, 22:09 - İp: 85.***.**2.86
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Hadi bakalım bekliyoruz...

Tarih: 23 Kasım 2006, 13:45 - İp: 85.***.**5.32
  • 1