arasdağlı
arasdağlı (üye)
İzmir / Amatör

Yazılmış Cd Veya Dvdye Ekleme Yapma

arkadaşlar fon paylaşımının inadına bilgi paylaşımı diyorum.
ilk olarak silinip yazılma özelliği olmayan üzerine veri yazılı cd vaya dvdye veri ekleme konusuna değinicem
bilen arkadaşlar biliyordur.bu konu bilmeyenlere
üzerinine veri yazılı diskimizi raytırımıza takıyoruz. nero express i açıyoruz.data sekmesinden data disk sekmesini tıklıyoruz.diskimzi okuduktan sonra veri ekleme sayfası açılıyor.buraya eklemek istediğimiz veri sürükle bırak yöntemi ile ekliyoruz.normal yakma işlemini başlatıyoruz .
bu konuya değinmemim sebebi fotoğrafcı arkadaşlarda bazen oluyor baskıya göndermek için dvdye kopyalıyolar tam o esnada bi iş daha çıkıyor hadi bi dvd vaya cd daha kullan bunun amacı cd veya dvd israfını önlemek

Tarih: 27 Temmuz 2007, 13:03 - İp: 81.***.**6.7
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Şakasına Dedim Kavgayı Zaten.. Ben YazıLıp SiLinenLerden Bahsetmiyorum Zaten Dediğin OLayı PC KuLLanırken Flash Diskim Yokken Bende Yapıyordum.. AkLıma Yeni GeLdi Ben Eski VeriLeri SiLerdim Ondan Sonra Üstüne Kaydederdim.. SiLmeden Yaptığımda VeriLer Gözüküyordu Ama KuLLanamıyordun Onu HatırLıyorum Sadece.. SiLinip YazıLabiLen CD-DVD'Lerden Bahsetmediğini BiLiyorum ONun Üzerine KOnuşuyorum Zaten.. Tabi Bunu Herkez BiLmiyor. BiLenLer ÇoğunLukta OLabiLir Ama BiLmeyenLere ÖğretmeyenLer Daha Çok DiyebiLirim

Tarih: 27 Temmuz 2007, 23:14 - İp: 88.***.**1.149
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Arkdaşım Sen Biraz Sabit Fikirlisin galiba Sen Kendi DOğrularını Kabul Etmişsin.Teknik Olarak RW Kayıt Katmanının Mantığı Tekrar Silinebilir Şekilde Üretilir. Bu Cdye Kapama Yapsan Bile Tekrar Üzerine Dosya Yazılır. CD-R ler ise Tekrar Yazılabilir Ama Silinemez Mantıklı Katmanlara Sahiptir. CD-Rlerde Kapama Yaparsan Katmanda Yazılan Bloka Kapatma Yapar Bu Blocktan sonra dosya yazılmaz. MultiSession Kayıtlarda Bu Kapatma Yapılmaz Eski Dosyalarda Görünür. Multisession Kayıt Yapılmadan Çekilen CDye ekleme yapıldığında Eski Dosyalara erisim engellenir. Sanırım Gayet Açıklayıcı Yazdım......

YUKARIDA ANLATTIKLARIM SİLİNEBİLİR OLMAYAN CD-R Tipi Diskler İÇİN GEÇERLİDİR....

Saygılar

Tarih: 28 Temmuz 2007, 12:06 - İp: 88.***.**0.158