mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

Yasal Uyarı

Bilgisayar yazılımlarını hukuka aykırı yollarla çoğaltmak, kullanmak gibi eylemler telif hakkı ihlali suçlarını oluşturur ve yasalarımızda bu suçlar için ciddi yaptırımlar öngörülmektedir.
Bakıyorum bu sitenin sonu da kötü gözüküyor. Bazıları programı kırdım diye program satıyor, diğerleri crackleri paylaşıyor. Ben yine yapayım maydanozluğumu, uyarayım sizleri. Yoksa biri gelip sitenin üzerine limon sıkar, işte o zaman tadımız kaçmasın.
Yasalarla korunan bir programı yasadışı paylaşmanın yanında buna fırsat vermek de suçtur ve paylaşıma önayak olan siteler ve sahipleri hakkında da işlem yapılır.
Forumdaki kişilerin paylaşımları sadece paylaşım yapan kişileri ilgilendirmez, ayrıca bu olanağı tanıyan kişileri de ağır sorumluluklar altına iter.

Niyetim kimseyi kızdırıp polemik yaratmak değil, ancak unutmayın ki şikayet edip site kapatmak ne kadar kolaysa şikayet edip stüdyo bastırmak da o kadar kolay.

Fazla tehtidvari olduysa kusura bakmayın, ancak başka dille ifade edemiyorum.
Kısaca, "LÜTFEN FİKİR VE SANAT ESERLERİNE KARŞI SAYGILI OLALIM ve TELİF HAKLARINI İHLAL ETMEYELİM"

Ayrıntılı bilgi için tıklayın...

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre, telif hakkı ihlali suçu işleyen kişilerin, 4 seneye kadar hapis cezası ve 150 milyar liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırılmaları sözkonusudur. Ayrıca, korsan yazılım kullanıldığı tespit edilen işletmelerin sahipleri, genel müdür ve ilgili birim müdürleri de aynen korsan yazılım suçu işleyen kişiler gibi sorumlu tutulur. Bununla beraber 3 seneye kadar meslekten men ve korsan yazılım yüklü bilgisayarlara el konulması gibi yaptırımlar da mevcuttur.

#mastertr' tarafından 20.03.2006 15:26:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:24 - İp: yok
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bu uyarinin mutlaka dikkate alinmasi gerekir... Gercekten cok onemli... Aman dikkat... Bu konuda daha once bilirkisilik yaptim zaman zaman yaptirimlari cok agir olur dostlar...

Sanirim site adminleride buna dikkat edeceklerdir...

Saygilar...

Tarih: 20 Mart 2006, 16:46 - İp: 81.***.**9.145
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=6148

konusunda anlatıldığı üzere........

aylar oldu... çook uyarılar yaptım... "bunca insanı hırsız yerine koyuyorsun" diye tepkiler gördüm... ama o tepkileri verenler kayboldu gitti...

site sahibine bu konuda bir soru yöneltiğini hatırlıyorum. bazı firmaların kendisinden IP adresi Bilgisi talep ettiğini söylemişti.. Daha açık ifadeyle; mali polisin kilitli kasanızı açma yetkisi dahi vardır, internet ortamında yazdıklarınız alyhinize delil olarak kullanılabilir (amerikan filmlerine döndü)...

Etrafa hava atıcam diye tongaya düşmeyin Aman...

Uyarın, umarım anlaşılır mastertr... Ben, uyarı yapmaktan vazgeçeli aylar oldu...

Tarih: 20 Mart 2006, 17:08 - İp: 85.***.**9.78
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Dostlar bu isin yurumesinde ilk etken ihbardir... Ihbari degerlendiren BSA dava acar savci ve mahkeme karari ile Mali Polisle birlikte gerekli calismayi yapar. Mali polis baska polise benzemez alir goturur herseyi... Bu sitede yazilanlarda dogrudan ihbar kabul edilebilir aman dikkat... IP leride vermiyoruz diyemezsiniz...

mastertr ye katiliyorum...

Herkesin gerekli ozen ve saygiyi gostereceginede inaniyorum...

Saygilar...

Tarih: 20 Mart 2006, 17:35 - İp: 81.***.**9.145
zaferizmir
zaferizmir (üye)
İzmir / Firma

Teşekkürler Mastertr
Aslında hepimizin çok iyi bilmesi gereken, fakat bana birşey olmaz mantığı ile umursamadığımız önemli bilgiler vermişsin.Nedense bu tür şeyler bizi ilgilendirmiyor bakıyorumda en az tıklayıp okumaya dahi tenezzül etmiyoruz, ama mastertr in belirttiği olaylarla karşılaştığımız zaman aklımız başımıza gelecek o
zamanda inşallah geç kalmış sayılmayız.
Herkeze hayırlı işler diliyorum

Tarih: 27 Mart 2006, 11:37 - İp: 85.***.**8.12
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

mete dışında bir firmanında bu konuları ciddiye alıyor olmasına sevindim. umarım herkes üzerine düşeni yapıyordur.

Tarih: 27 Mart 2006, 11:40 - İp: 194.***.**0.97
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

adobeci nickini kullanan arkadaşımız bir yazılım firması.. ve onun söylediğine göre çoğu firma lisanslı çalışıyor.. fakat korsancık mı diyim bazı kimselerin yarattığı görüntü bizi dahi kirletiyor... yani sessiz bir çoğunluk var... ve firmaların çoğu lisans sahibi...

Tarih: 30 Mart 2006, 12:46 - İp: 85.***.**3.130
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

bunu duyduğuma sevindim doğrusu, demek ki bazıları işlerini iyi yapıyor

Tarih: 30 Mart 2006, 14:01 - İp: 194.***.**0.97
  • 1