fotoertan
fotoertan (üye)
Bartın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Video Birleştirme

slm arkadaşlar bende 30 sn lerle çekilmiş videolar varda ben bunları aralarda boşluk olmadan bi dosyada birleştirmrk istiyorum hiç kesinti olmadan kolay kullanımlı bi program varmı elinizde arkadaşlar yardımnlarınzıı beklyrm şimdden tşk...

Tarih: 26 Nisan 2007, 11:00 - İp: 88.***.**8.79
dolepar
dolepar (üye)
İstanbul / Amatör

verdiğiniz kodek adresinden indirip kurdum sonuç yine aynı ses yok, ayrıca birleştirmek istediğim DVD dosya uzantısı avi, tavsiye ettiğin total video convert video birleştirmediğinden işime yaramadı, benim anlamadığım çok kaliteli bir şekilde üstelik çok kısa bir zamanda çevirdiği halde neden ses yok onu anlamış değilim, yardım bekliyorum lütfen.....

Tarih: 2 Temmuz 2009, 03:50 - İp: 88.***.**5.58
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

orjinal avi uzantılı videolarınızda sesin olduğunu varsayarak anlatıyorum.

total video convert video dosyanızı tekrar kodlayacak. İşi sadece convert etmek yani.
İlk önce convert edeceksiniz. Aviyi tekrar avi yapacaksınız.
sorunsuz convert yaparsa seste -orjinalde varsa- size gelecektir. Sonra uleada atıp birleştiriniz.

Alında işin daha teknik yönü çok fakat ilk etapta dirrek size söylesem kafanız karışır. O yüzden adım adım gidelim. Bu dediklerimide, yapın sonucu buraya yazarsanız yardım ederim size.

Tarih: 2 Temmuz 2009, 04:41 - İp: 88.***.**4.219
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

dvd de *.avi uzantılı ise orjinalinde ses sorunu yoktur remi . arkadaş uleadda ses ayarlarını değiştirmiş olabilir. converter programların hangi formata çevirirse çevirsin ses muhakkak olmalıdır. uleadın ses ayarları nasıl yapılır onu bi tarif et istersen. biliyorsun ben ulead kullanmam

Tarih: 2 Temmuz 2009, 09:30 - İp: 81.***.**7.150
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

laf sokma çözüm üret

Tarih: 2 Temmuz 2009, 13:09 - İp: 88.***.**4.219
dolepar
dolepar (üye)
İstanbul / Amatör

dediğinizi aynen yaptım, orjinal dvd avi uzantılı dosyaları tekrardan avi olarak convert ettim, daha sonra uleada atıp birleştirmek istedim, yine aynı seçeneği seçip kısa sürede kaliteli olarak çevirmek istedim, fakat bu sefer hemen başında "unable to access to audio convert driver" diye hata verdi, daha önce vermiş olduğunuz codeci indirip yükledim, değişmedi, ayrıca diğer arkadaşın önerisi ise uleadda ses ayarları ile oynamadım, programı kaç kez kaldırıp kurdum, hatta daha önce ulead 10 vardı onu kaldırıp 11 kurdum sonuç yine aynı,

buyrun top sizde.....

Tarih: 3 Temmuz 2009, 19:59 - İp: 78.***.**3.179
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Videoyu orjinal halde buraya koyabilirimisiniz.
Sizde sesi dönüştüremiyoruz diye uyarı vermiş.
[unable to access to audio convert driver = sürücüsünü dönüştürmek ses erişemiyoruz]

---------
Videoyu 1.aşama olan convert etme işleminden sonra bakınız ses varmı diye. Eğer ses varsa ozaman sorun uleadın sistemindedir. Yani aşama aşama gidiniz. Aslında avi dosyasını ulead converte bile gerek duymaz. Direk birleştirirsniz geçersiniz.

Dilerseniz üsttede belirttiğim gibi rapide yükleyin linkini buraya koyun bakalım.

Tarih: 6 Temmuz 2009, 10:38 - İp: 88.***.**3.97
dolepar
dolepar (üye)
İstanbul / Amatör

dediğim gibi, totol programında convert ettikten sonra videonun ses ve görüntü çok iyiydi, daha sonra iki parça halindeki convert edilmiş (avi olarak) videoyu birleştirmek üzere uleada attım, dediğim hatayı verdi, ulead 10 vardı aynı hatayı onda verince ulead 11 indirdim aynısınıda onda verdi, anlamış değilim, dvd yi indirdiğim linki veriyorum...

http://zevklimp3.com/showthread.php?t=374436‏

Tarih: 6 Temmuz 2009, 16:41 - İp: 88.***.**4.224
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sen bunları tek dvdye yazdırıp tvdemi seyredeceksin?

Tarih: 6 Temmuz 2009, 18:15 - İp: 88.***.**3.97
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

DVDye en ucuz yoldan video birleştirmek. Tvde seyretmek:
Videolarımızda kesmek zorunda değilsek direk neroya atarız ve videomuz birleşir.
Şimdi bunu göstereceğim.
1.ADIM
İlk önce nerodan uygun menüyü seçiyoruz. (resme bakın)

resmi büyüt>>

2.ADIM
menüye videolarımızı sürükle bırak yapıyoruz. Hanigisi ilk başlamsını istiyorsak onu üst sıraya koyun. Eğer menü yapmasın derseniz kumandanızdan tuşlar yardımıyla videoyu ileri geri sarabilirsiniz.(resme bakın)

resmi büyüt>>

3.ADIM
Son adımda yazırma seçeneklerini seçip videoları canlı olarak transcode edilmesini izleyebilirsiniz. Bu adım biraz uzun sürer. Çünkü video convert ediliyor bu aşamada.(resme bakın)

resmi büyüt>>

Tarih: 7 Temmuz 2009, 15:49 - İp: 88.***.**3.97
alman
alman (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 8 Temmuz 2009, 00:55 - İp: 85.***.**3.247