meds
meds (üye)
Ankara / Amatör

Sacları Kalıntısız Nasıl Kesebilz

mrb resımın ıcınde foto alırken saclarda sorun yasyorum sacların arasında kalan arka planlar resmı asıı bozuyo bu sorunu ne sekılde halledebılırım yardımcı olabılırsenız sevınırım . kolay gelsın

Tarih: 24 Ekim 2005, 12:16 - İp: yok
gokhansenkon
gokhansenkon (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet bu sorun nasıl halledilebilir hangi filtre ya da eklenti vs. ile uzmanlardan yardım bekliyoruz teşekkürlerrr

Tarih: 24 Ekim 2005, 15:57 - İp: yok
meds
meds (üye)
Ankara / Amatör

arkadaslar bu kadar pro fotoğrafcının ıcınde soruma cevap alamıyorum lutfen yardım edersenız sevınırım kolay gelsın..

Tarih: 24 Ekim 2005, 23:22 - İp: yok
pıto
pıto (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence bu sorun herkesde var tabiki bendede çok çalışmamız lazım çok bilenler paylaşırsa bende sevinirim ama en iyi sonuç pad herhalde bir program yükledim ama sonuç alamadım padlemek en iyisi kolay gelsin hepimize

Tarih: 25 Ekim 2005, 10:52 - İp: yok
korsan_01
korsan_01 (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

saçlar şaçlar saçlarrr... evet. biraz zor, bazen çok basit olan saçları ayırmanın elbette PÜFF noktaları var.

Tarih: 28 Ekim 2005, 21:23 - İp: yok
fotovenusa
fotovenusa (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar ben 25 yıllık bir fotoğrafçıyım.saçların tüylerini bile fondan ayıran programlar mevcut.en üst kata asansörle çıkmak yok biraz araştırmacı olun.azimli ve istekli olun.bu istediğiniz şeyleri hop diye öğrenemezsiniz.teşekkürler.

Tarih: 29 Ekim 2005, 23:19 - İp: yok
meds
meds (üye)
Ankara / Amatör

haklısınız katılıyorum sıze ben bırden ogrenecegım de demıyorum sadece yardım ıstedım anlatın yada armut pıs agzıma dus demedım burda bılen arkadaslar da var bılmeyen arkadaslarda ben bılgısayarcıyım ve bılgımı herkesle paylasıyorum bılgım kadar varım burdakı olayı da anlamak zor neden dersenız herkeese demıyorum ama mılletde sole bı hava var ben bılıyorum ama ya satarım yada soylemem bu yannıs arkadaslar bılgı paylasıldıkca artar.

Bilgi paylastıkca artar bılgıyı SAKLAYAN ınsanlar sadece kendı ıclerın de kalırlar sız anlatmasanızda ben onu ogrenıcek bı yer bulurm!!!! Kimse size puf lerı verın demıyor sadece yardım baska bısı degıl...

İlgınız ıcın Tesekkurler....

Tarih: 30 Ekim 2005, 00:04 - İp: yok
benbemsen
benbemsen (üye)
Çanakkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet fotovenusa'ya katılıyorum her işin kolayyönünden bakarsak hiç bir şey öğrenemeyiz ama olsun bu olayın bir püf noktası var extract kullanıyorsan kesiceğin nokta gözle görülür halde ise fazla kırpık ve dağınık saçların kısımlarına kalın olarak gireceksin düz olan noktalara ise ctrl basılı tutarak çizecek daha aynı yerde önizleme yaparak kalan kalıntıları c tuşuna basarak gerekirse ince yerlere brush size değerini düşürerek temizleyeceksin ok diyerek psd haline gelen fotoğrafın arkasına sırıtmayacak hatta görüntütnün kirli noktaları göstemeyecek bir fon uygulayacaksın benim şimdilik kullandığım bu başka noktalarda bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

Tarih: 2 Kasım 2005, 18:02 - İp: yok
f.avrupa
f.avrupa (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar ben bu resmi photoshopun kendisiyle kestim plugin kullanmadan retuşta plugin kullandım.PEKİ NASIL
basit saçların çevresinden dolaşarak kestim fona oturtum saçların kenarlarında ve aralarında kalan rengi (bende gri)(bu arada photoshop 9 cs kullanıyorum )background eraser toolu seçiyorum limits contiguous olacak tolerance 50 de protect foreground da işaretli olmak şartıyla gelin silmek istediğiniz regin üzerine tıklayın ve saçların kemarında gezdirin bakın bakalım saçlar silinmeden neler oluyo

[/IMG]

Tarih: 14 Aralık 2005, 13:15 - İp: 85.***.**4.193
mr.drum
mr.drum (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba arkadaşlar.bu problemi kökünden halledebileceğiniz bir program tabiki (((Corel Knockout))) sadece 2 dakikanızı alıyor.değil saç;saçtaki bitlerin kafasındaki tüyleri bile kesiyor program inanın:D şahsen çok memnunum
bu arada cpac imagin pro isimli programı arıyorum bilen arkadaşlara duyurulur.saygılar..

Tarih: 14 Aralık 2005, 14:16 - İp: 85.***.**9.115
cke design
cke design (üye)
İstanbul / Firma

Saçlarda kesin çzüm için knouckout2 kullanılıyordu galiba uzun zamandır fotograflarla uğraşmıyorumda tam omu hatırlayamadım. galiba knouckout2 ydi

Tarih: 14 Aralık 2005, 16:25 - İp: 81.***.**0.107